Poprzedni
Następny

Magico zaprezentowało nowy głośnik centralny - ACC

Magico z dumą przedstawia nowy głośnik centralny ACC, który znakomicie współgra z niesamowitym modelem A3, tworząc frontowy system nagłośnieniowy zapewniający najwyższej jakości dźwięk. ACC został zaopatrzony w zamkniętą, w pełni wzmocnioną obudowę z aluminium, berylową kopułkę wysokotonową, karbonową membranę z nanografenu, neodymowy układ napędowy i unikatową zwrotnicę eliptyczną Magico.

Wielokanałowe ścieżki dźwiękowe filmów i muzyki obejmują część pasma sygnałowego dedykowaną dla kanału centralnego, która błyskawicznie może rozciągnąć się od subtelnych tonów do prawdziwej eksplozji. W celu właściwego odwzorowania dynamicznych wahań mikro i makro informacji, wymagany jest pełnozakresowy głośnik centralny, który będzie zsynchronizowany z szybkością i integralnością przednich kolumn głośnikowych.

Podobnie jak inne konstrukcje Magico, ACC dostarcza niezrównany w swojej klasie dźwięk, a nawet poza nią, w pełni zasługując na symbol Magico „M” – znak bezkompromisowej dążenia do przekraczania granic w konstrukcji głośników. W połączeniu z niezwykle udanym modelem A3, nowo opracowanym 2-drożnym A1 i subwooferem ASUB, konstrukcje Magico są teraz dostępne w pełnej krasie dla szerszego grona odbiorców niż dotychczas.

Obudowa z aluminium klasy lotniczej

Obudowa ACC – podobnie jak obudowa modelu Q1 – została wykonana z lotniczej klasy aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm i dostępna jest w eleganckim wykończeniu szczotkowanym lub czarnym anodyzowanym. Innowacyjna technika wewnętrznych wzmocnień wraz z najbardziej zaawansowanymi materiałami tłumiącymi gwarantuje niesamowitą sztywność tej zamkniętej obudowy, chroniąc ją przed niepożądanymi rezonansami mechanicznymi.

Kompletną obudowę A1 sprawdzono podczas symulacji przy użyciu najnowszego oprogramowania FEA oraz poddano szczegółowym testom, aby spełnić najwyższe standardy Magico w odniesieniu do sztywności obudowy oraz jej stabilności.

Przetwornik wysokotonowy

ACC podąża śladami A3, co ma odwzorowanie w berylowej membranie głośnika wysokotonowego ze zoptymalizowaną 28-milimetrową kopułką, opierającej się na podstawowej platformie konstrukcyjnej i geometrii referencyjnej serii M. Innowacyjny neodymowy układ napędowy został zamknięty w ulepszonej tylnej komorze wypełnionej materiałami tłumiącymi najnowszej generacji – zastosowane rozwiązanie zapewnia wyjątkowo niskie zniekształcenia, wyższą moc, niesamowitą dynamikę i szerszy liniowy ruch cewki.

Przetwornik średniotonowy

152-milimetrowy głośnik średniotonowy wyposażony został w membranę z włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanografenu XG, pozwalając na uzyskanie optymalnego stosunku sztywności do wagi oraz idealnego współczynnika tłumienia. Ramę przetwornika zaprojektowano, sprawdzono i przetestowano pod kątem optymalnej kombinacji sztywności oraz tłumienia. Minimalny wpływ akustyczny został osiągnięty poprzez redukcję wibracji, a także maksymalizację przepływu powietrza.

Układ napędowy zawiera potężne magnesy, które zapewniają stabilne pole magnetyczne w 75-milimetrowej cewce z czystego tytanu. Średniotonowy przetwornik ACC zoptymalizowano pod kątem minimalnych zniekształceń muzycznych w swoim zakresie– zarówno w odniesieniu do częstotliwości, jak i domeny czasowej – przy użyciu innowacyjnej analizy elementów skończonych symulującej zachowania akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne.

Głośnik niskotonowy

Rozszerzony zakres niesamowicie głębokich i dynamicznych niskich tonów to zasługa 177-milimetrowych głośników niskotonowych (x2). Te zostały skonstruowane przy zastosowaniu innowacyjnych technik produkcji z wykorzystaniem włókna węglowego Multi-Wall z warstwą nanogranefu XG. Natomiast potężne magnesy neodymowe sterują 75-milimetrową cewką z czystego tytanu, charakteryzującą się długim skokiem pracy, zapewniając dodatkowo czyste, niezniekształcone poziomy ciśnienia akustycznego.

Zwrotnica

Przetworniki ACC są zintegrowane akustycznie przy zastosowaniu autorskiej eliptycznej zwrotnicy symetrycznej Magico, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. Zwrotnica zawiera filtr Linkwitza-Rileya 24 dB na oktawę, który pozwala zwiększyć do maksimum pasmo przenoszenia, jednocześnie zachowując liniowość i minimalizując zniekształcenia intermodulacyjne.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: