Poprzedni
Następny

M10 V2 – nowy wzmacniacz strumieniowy NAD z serii Masters

NAD Electronics zaprezentował najnowszą wersję wzmacniacza strumieniowego M10 – model M10 V2, który kontynuuje rewolucję zapoczątkowaną przez swojego poprzednika określaną hasłem „po prostu dodaj głośniki”. Wśród nowości znalazły się m.in. obsługa Dolby Digital Surround, pilot na podczerwień oraz zaktualizowane algorytmy wzmocnienia.

NAD M10 V2

NAD Electronics, ceniony producent wysokiej klasy komponentów audio/wideo, przedstawił nowy i ulepszony wzmacniacz strumieniowy z serii Masters – M10 V2. Najnowsza odsłona tej zaawansowanej konstrukcji charakteryzuje się wzmocnieniem 100 W na kanał, bezprzewodowym odtwarzaniem muzyki BluOS, a także dodaje możliwość rozbudowy o dekodowanie Dolby Digital Surround.

„Oryginalny M10 całkowicie zaskoczył branżę, sprawiając, że audiofile i melomani na nowo mogli wyobrazić sobie, czym może i powinno być hi-fi” – stwierdził Cas Oostvogel, Product Manager w NAD Electronics”. „M10 V2 kontynuuje dalszy rozwój w obrębie tego modelu, dodając jeszcze większą wszechstronność jako dwukanałowy lub potencjalnie bezprzewodowy system kina domowego”.

Dodaj tylko głośniki

Najnowszy M10 V2 to intuicyjny strumieniowy wzmacniacz typu „dodaj tylko głośniki” dla współczesnych miłośników dobrego brzmienia. Model ten zawiera terminale głośnikowe klasy audiofilskiej i dwa niezależne gniazda dla subwoofera. Ustawienia wyjściowe subwoofera można łatwo kontrolować i regulować za pomocą intuicyjnej aplikacji BluOS Controller.

NAD M10 V2

Fani kina domowego mogą z łatwością zbudować bezprzewodowy system Dolby Digital Surround Sound w wersji 4.0, 4.1 lub 4.2, korzystając z pary bezprzewodowych głośników lub wzmacniaczy BluOS surround. Na uwagę zasługuje fakt, że M10 V2 jest w stanie bezprzewodowo przesyłać sygnał do tylnych kanałów, z bardzo niskim opóźnieniem, dzięki czemu nie ma potrzeby podłączania przewodów przez całe pomieszczenie.

Pełna kontrola

Projektanci zadbali o to, aby najnowszy wzmacniacz strumieniowy M10 V2 zapewniał bogactwo opcji sterowania. Na pierwszy plan wysuwa się jego udoskonalony dotykowy ekran high-res, który teraz zapewnia czystsze kolory i szerszy kąt widzenia niż jego poprzednik, umożliwiając korzystanie z wielu funkcji bez potrzeby otwierania aplikacji.

NAD M10 V2

Nowością w zakresie zarządzania jest dołączony do zestawu pilot na podczerwień, gwarantujący łatwy dostęp do podstawowych elementów sterujących i zaprogramowanych ustawień. Całością można wygodnie sterować również za pomocą specjalnie opracowanej aplikacji BluOS na smartfony i tablety z systemem iOS lub Android oraz na komputery z systemem Windows lub Apple OS.

Warto też dodać, że użytkownik może dostarczać muzykę do M10 V2 także poprzez Bluetooth aptX HD oraz AirPlay 2, a urządzenie zyskało certyfikat „Roon Ready”. Ponadto zapewniona została kompatybilność z wszystkimi wiodącymi systemami domu inteligentnego, takimi jak Apple, Crestron, Control4, Lutron i wieloma innymi. Dzięki temu wraz z oświetleniem, roletami, instalacjami HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja) i systemami bezpieczeństwa można z łatwością zarządzać systemem muzycznym multiroom BluOS za pomocą wspólnego interfejsu. Całości dopełnia sterowanie głosowe za pomocą Amazon Alexy lub Asystenta Google.

Mały, ale potężny

Wnosząc wszystko oprócz kolumn do pełnego doświadczenia hi-fi, M10 V2 łączy zalety audiofilskiej amplifikacji i przetwornika cyfrowo-analogowego z wbudowanymi źródłami oraz możliwościami przedwzmacniacza. Renomowana technologia wzmocnienia nCore, oceniana konserwatywnie na 100 watów na kanał, kryje się za kolorowym wyświetlaczem, który pełni również funkcję intuicyjnego kontrolera z ekranem dotykowym do regulacji głośności, źródeł i innych elementów sterujących dźwiękiem.

NAD M10 V2

Zaktualizowane algorytmy wzmocnienia M10 V2 przekłada się na uzyskanie wyższego poziomu wyjściowego przy nieefektywnych głośnikach. Wyższe wzmocnienie obejmuje również wyjścia subwoofera, pozwalając na szerszy zakres kombinacji na linii subwoofer-główny głośnik. Zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre oferuje studyjnej jakości muzykę high-res w rozdzielczości do 192 kHz/24 bity i obsługuje pliki MQA oraz inne bezstratne, wysokiej rozdzielczości formaty audio z serwisów strumieniowych, takich jak Amazon Music Ultra HD, Deezer, Qobuz i Tidal.

Przyjazny dla pokoju

Stworzony przez wielokrotnie nagradzaną firmę projektową DF-ID, M10 V2 posiada wytrzymałą obudowę ze szczotkowanego aluminium oraz górny i przedni panel ze szkła Gorilla Glass. Minimalistyczny design sprawia, że najnowszy wzmacniacz strumieniowy NAD pasuje do każdej przestrzeni mieszkalnej. Dzięki dodatkowej korekcji akustyki pomieszczenia Dirac Live, każde pomieszczenie odsłuchowe może osiągnąć akustyczną perfekcję. Dołączony kalibrowany mikrofon pozwala na pomiar anomalii akustycznych pokoju, pomagając skorygować szczyty i spadki spowodowane akustyką danego wnętrza w zakresie do 500Hz (wersja z pełnym pasmem przenoszenia jest dostępna poprzez Dirac). Można załadować i zapisać do pięciu profili odsłuchowych, zwanych „filtrami”, aby uzyskać wrażenia dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Prawdziwie nowoczesne hi-fi

NAD Masters M10 V2 uosabia na wskroś nowoczesne hi-fi dla współczesnego słuchacza, co potwierdza szereg różnych opcji odtwarzania. Poprzez przyjazną dla użytkownika aplikację BluOS, słuchacze są w stanie odtwarzać muzykę z ich ulubionych serwisów streamingowych, jak również z lokalnych bibliotek muzycznych. Model ten wyposażono w analogowe wejścia RCA, optyczne i koaksjalne cyfrowe, HDMI eARC oraz USB typu A do podłączenia odtwarzaczy płyt kompaktowych, konsol do gier, dysków zewnętrznych, adapterów multimedialnych, monitorów czy wielu innych komponentów.

NAD M10 V2

Potwierdzeniem wszechstronności M10 V2 jest także specjalna funkcja, która umożliwia wybranie medium odsłuchowego, takiego jak głośniki stereo, słuchawki bezprzewodowe, system dźwięku przestrzennego lub zestaw multiroom składający się z 63 innych odtwarzaczy bezprzewodowych BluOS. Wzmacniacz strumieniowy NAD Masters M10 V2 BluOS Streaming to nowoczesny system dla nowoczesnego słuchacza, który już niebawem zagości w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: