Poprzedni
Następny

Lipiec na HBO GO: nowości, na które warto zerknąć

Wygląda na to, że HBO GO ma zupełnie inne podejście do wakacji, niż Netflix – podczas gdy konkurencja zafundowała znudzonym Polakom rozrywkową bombę, HBO w lipcu nie oferuje zbyt wiele nowości. Udało nam się jednak wyłowić kilka perełek, które zasługują na wasze kino domowe.

 

4 Blocks

Wyprodukowany w Niemczech serial opowiada o tym, jak trudno wyrwać się z gangsterskiego światka, gdy poszło się o krok za daleko. Jego akcja podąża za Tonim Hamadym, który chciałby wreszcie odejść od kryminalnych uczynków i zacząć spokojne życie, jednak gdy jest już o krok od wolności, los krzyżuje jego plany i wygląda na to, że będzie musiał stanąć na czele rodzinnego interesu. Nie trzeba być bystrzakiem, żeby domyślić się, że nie mówimy o legalnym biznesie – Toni ma przejąć stery arabskiego gangu, który kontroluję berlińską dzielnicę Neukölln.

 

Quiz

Oparty na faktach miniserial “Quiz” opowiada o głośnym przekręcie gracza, który wydarzył się na oczach milionów widzów brytyjskiej wersji teleturnieju “Milionerzy”. 9 września 2001 roku major Ingram (Matthew Macfayden) oraz jego żona Diana i wspólnik Tecwen, którzy siedzieli na widowni, zostali oskarżeni o spiskowanie w celu wygrania najpopularniejszego teleturnieju na świecie. Zawodnik wygrał wówczas okrągły milion funtów dzięki dźwiękowym podpowiedziom od swoich “wtyczek” na widowni.

 

Kraina lodu 2 / Frozen 2

Macie tę moc, żeby puścić dziecku ten film i znowu przez kilka lat codziennie słuchać piosenek z “Krainy lodu”? Tak? To świetnie, bo przed nim kolejna wspaniała przygoda ze szronem w tle!

Królowa Lodu Elsa ma niezwykły dar – ogólnie rzecz biorąc, jest żywą zamrażarką. Jednak bez względu na to, jak bardzo jest szczęśliwa, ciągle czuje niepokój i lekką pustkę. Pewnego dnia, po usłyszeniu tajemniczego głosu, dziewczyna wyrusza w odkrywczą misję do zaczarowanych lasów i ciemnych mórz, które rozciągają się poza terytorium jej królestwa.

 

Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa / Banksy and the Rise of Outlaw Art

Prawie wszyscy na świecie go znają, a nikt nie ma z nim zdjęcia. Jego dzieła sprzedawały się (bez jego wiedzy i zgody) za niebotyczne sumy, ale nikt nie ma jego autografu. Tworzy ponad 20 lat, a nikt postronny nie widział go w akcji. Człowiek-zagadka, artysta widmo, wróg establishmentu i mocny głos w wielu dyskusjach na niewygodne tematy społeczno-polityczne. Wyreżyserowany prze Elio Espanę dokument, który zawiera wiele wywiadów z artystą, zaprasza widzów na wycieczkę do głowy najbardziej tajemniczej persony sztuki współczesnej, Banksy’ego.

 

W domu / At home

Kadr z serialu “W domu”

Serial “W domu” to seria krótkometrażowych filmów przedstawiających ludzką codzienność w czasie pandemii koronawirusa oczami pięciorga hiszpańskich reżyserów i reżyserek. Pokazane historie czerpią inspiracje z różnorodnych gatunków filmowych – znajdziemy tu trochę horroru, odrobinę romansu, szczyptę kina obyczajowego, a nawet science fiction; ale wszystkie odcinki łączy jeden wątek – odosobnienie.

 

Ramy 1 i 2

Ramy Hassan to młody Amerykanin Egipskiego pochodzenia, który żyje w politycznie podzielonej dzielnicy New Jersey i czuje się rozdarty. Z jednej strony czuje presję ze strony muzułmańskiej społeczności, która wierzy, że całe życie to jeden wielki test moralności, z drugiej strony jednak pociąga go podejście Millenialsów, którzy uważają, że styl życia nie ma żadnych konsekwencji. Zabawna komedia o tym, że przesada nie jest dobra w żadną stronę.

 

Nie ma nas w domu / Sorry We Missed You

“Nie ma nas w domu” to dramat obyczajowy, który opowiada o morderczej walce kobiety i mężczyzny. Walce o wyjście na prostą z długami po krachu finansowym z 2008 roku, godną pracę, sprawiedliwe zarobki i utrzymanie rodziny razem.

 

Moja mała Zoe / My Zoe

Poruszający film napisany i wyreżyserowany przez Julie Delpy, która również zagrała w nim główną rolę. Isabelle, wracająca do siebie po toksycznym małżeństwie genetyczka, wychowuje swoją jedyną córkę z kontrowersyjnym byłym mężem (Richard Armitage). Zoe znaczy dla swojej matki wszystko, więc kiedy rozbitą rodzinę spotyka tragiczny wypadek, Isabelle wykorzystuje swoją wiedzę, by wziąć sprawy w swoje ręce. Ponieważ miłość tej matki dosłownie nie zna granic, kobieta udaje się do Rosji w poszukiwaniu pomocy znanego na całym świecie lekarza od płodności, który, jej zdaniem, może jej pomóc.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: