Poprzedni
Następny

Lato z dreszczykiem – horrory z wakacjami w tle

Są filmy, które sprawiają, że zaczynamy inaczej patrzyć na opuszczone domki w głębi lasu, podejrzane hotele i lokalne ludowe zwyczaje. Kilka z nich znajdziecie poniżej – przygotujcie się (oraz swoje kino domowe) na potężną dawkę wakacyjnego przerażenia!

Lato z dreszczykiem – horrory z wakacjami w tle

„Midsommar. W biały dzień”

Uwaga: wrażliwe osoby mogą po seansie tego filmu rozwinąć traumę związaną z przebywaniem na wsi! Mimo to warto dać szansę „Midsommar”, który jako jeden z niewielu horrorów zebrał mnóstwo pozytywnych opinii od krytyków filmowych.

Midsommar” to prawdziwy koszmar w biały dzień i pierwszy horror, w którym mroczne kadry zastąpiono światłem, słońcem i pastelowymi kolorami wsi. Wydaje się, że położona na pustkowiu mała szwedzka osada będzie idealnym miejscem dla młodej kobiety, która walczy z traumą po tragicznej śmierci rodziców i siostry, jednak to tylko pozory. Kiedy gościni zdaje sobie sprawę, że znalazła się w samym środku krwawych pogańskich obrzędów, szybko rozumie, że za chwilę sama może stracić życie, a pozornie idylliczne odosobnienie wśród dzikich krajobrazów to najprawdziwsze piekło na ziemi.

„Porkchop”

Stworzenie doskonałego i idealnie podtrzymującego napięcie horroru to prawdziwa sztuka, jednak coś nam mówi, że twórcom horroru „Porkchop” takie ambicje nawet nie przeszły przez myśl. Celowali w coś innego. Chcieli powołać do życia jeden z najbardziej obciachowych filmów, jakie kiedykolwiek zobaczycie. Historia jest typowa – grupa młodych ludzi na wycieczce w lesie i polujący na nich psychopatyczny morderca. Nietypowa jest za to „maskotka” młodzieży – robot, którego skonstruował najmądrzejszy gość z bandy. Robot, któremu to, że jest z kartonu, zupełnie nie przeszkadza w zaliczaniu lasek w krzakach. Właśnie tego mniej więcej możecie spodziewać się po „Porkchop”. Polecamy jedynie na wesołe wieczorki filmowe z przyjaciółmi – nikt nie powinien przechodzić przez to sam.

Lubicie bardzo złe filmy? Nie przegapcie 7 najgorszych filmów świata według IMDb!


Przy oglądaniu dobrego filmu czy serialu warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


„Us”

Po obejrzeniu „Us” zastanowicie się trzy razy, zanim zdecydujecie się zarezerwować sobie prywatny dom na wakacje. A jeśli będziecie na tyle odważni, żeby jednak to zrobić, strzeżcie się sobowtórów, które czekają na to, żeby ukraść Wam życie – żeby nie było, że nie ostrzegaliśmy.

„Summer Of ‘84”

Doskonale przyjęty przez krytyków horror „Summer Of ‘84” to krótka historia o tym, jak może skończyć się wakacyjne szpiegowanie sąsiada. Banda podejrzewa, że to właśnie mieszkający w ich okolicy policjant może być poszukiwanym przez władzę mordercą. Jak to dzieciaki – oczywiście nie idą z tym na komisariat, lecz na własną rękę postanawiają zebrać dowody na winę sąsiada, co, rzecz jasna, do najlepszych pomysłów nie należy. Kiedy młodzi detektywi są coraz bliżej ujawnienia prawdy, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli.

„Okrutne lato”

Ten film to przerażający koszmar na biwaku. Po jego obejrzeniu prawdopodobnie już nigdy nie wyruszycie w świat z namiotem. Jest on luźno oparty na prawdziwej historii bezlitosnego morderstwa na autystycznym nastolatku, przyprawia o kołatanie serca już od pierwszych minut i nie odpuszcza aż do napisów końcowych. Brutalne sceny nieuzasadnionej przemocy serwują tu ponurą podróż w głąb niestabilnego sadystycznego umysłu głównego oprawcy, która zdecydowanie nie jest dla wszystkich. I choć nie jest to film dla każdego, „Okrutne lato” porusza kwestię okrucieństwa, do której zdolni są ludzie i zadaje pytanie, co sprawia, że takie pokłady mrocznej agresji kiełkują w młodych ludziach.

A jeżeli szukasz sprzętu audio-wideo i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: