Poprzedni
Następny

Kwiecień 2021: nowości VOD, na które warto zerknąć

Co ciekawego można obejrzeć na popularnych platformach VOD w tym miesiącu? Czeka nas mnóstwo różnych atrakcji, ale najciekawsze są dokumenty. Zobaczcie, które pozycje warto wrzucić na swoje kino domowe!

NAD T758 V3i

„Ciemna strona świata” / Ipla.tv

„Ciemna strona świata” to ośmioodcinkowy serial dokumentalny, który pokazuje najmroczniejsze zakątki światowej przestępczości. W każdym odcinku prowadząca, Mariana van Zeller, przygląda się innemu problemowi, starając się dotrzeć jak najbliżej jego źródła i ujawniając przy tym nawet najdrobniejsze szczegóły pracy reportera w przestępczym podziemiu. W prowadzonej przez siebie serii nieustraszona van Zeller zagłębia się między innymi w świat największych oszustów finansowych, przemytników broni, handlu ludźmi i innych czarnych rynków, których realia mrożą krew w żyłach.

„Dzień dobry, Robin” / Player.pl

„Dzień dobry, Robin” to amerykański film dokumentalny z 2020 roku, który zaprasza fanów twórczości nieodżałowanego Robina Williamsa do intymnego wglądu w jego życie prywatne i ostatnie miesiące życia, gdy zmagania z poważną chorobą odbiły się na jego karierze i przyczyniły do samobójczej śmierci. Nad tym, by sylwetka aktora i wydarzenia z jego życia zostały przedstawione w jak najwierniejszy sposób, czuwała wdowa po Williamsie – Susan Schneider Williams, która zresztą była też pomysłodawczynią filmu.

„Każdy twój oddech” / Player.pl

Ten psychologiczny thriller opowiada historię psychiatry, którego kariera wisi na włosku po tym, jak jego pacjentka popełnia samobójstwo. Kiedy lekarz zaprasza do swojego domu brata zmarłej pacjentki, aby zapoznać go ze swoją żoną i córką, w jego życiu rodzinnym pojawia się seria komplikacji. W roli głównej zobaczymy tu Caseya Afflecka, któremu świat kina najwyraźniej wybaczył już domniemane oskarżenia o molestowanie seksualne kobiet na planie.

„Wybrzeże moskitów” / Apple TV+

Nowy serial na platformie Apple TV+ to adaptacja bestsellerowej powieści Paula Theroux z 1981 roku. Ten trzymający w napięciu dramat przygodowy to historia niebezpiecznej podróży radykalnego idealisty i genialnego wynalazcy Allie Foxa, który postanawia przesiedlić swoją rodzinę w meksykańską dzicz, gdy okazuje się, że ściga go rząd Stanów Zjednoczonych.

Brzmi znajomo? Nie bez powodu. W 1986 roku na kanwie powieści Theroux powstał film z Harrisonem Fordem w roli Foxa.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” / Canal+

O tej sprawie huczało w całej Polsce, a kontrowersje wokół historii Tomka Komendy przez lata były wodą na młyn przeciwników instytucji policji. Nic dziwnego – wszak w toku śledztwa popełniono ogromny błąd, oskarżając młodego mężczyznę o zbrodnię, z którą nie miał nic wspólnego i skazując go na karę 25 lat pozbawienia wolności. Ćwierć wieku później reżyser Jan Holoubek odtwarza bieg zdarzeń, przyglądając się szczegółom tej głośnej sprawy.

„Kto wrobił Britney Spears?” / Canal+

Od swojego słynnego załamania nerwowego w 2008 roku 39-letnia Britney Spears, której wartość szacuje się na 59 milionów dolarów, przebywa pod prawną opieką swojego ojca Jamiego. Chociaż początkowo fani piosenkarki nie mieli zastrzeżeń co do konieczności objęcia Britney specjalną opieką, po 13 latach ubezwłasnowolnienia zaczęli doszukiwać się na profilach społecznościowych artystki wołania o pomoc – tak narodził się głośny internetowy ruch #FreeBritney. Film „Kto wrobił Britney Spears” analizuje sytuację wokalistki, cofając się do początków jej kariery i przytaczając najważniejsze wydarzenia z życia gwiazdy oraz ich możliwy wpływ na zdrowie psychiczne Britney.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: