Poprzedni
Następny

Świąteczne (i nie tylko) koncerty symfoniczne w Filharmonii Narodowej

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Kontynuujemy nasz cykl związany z informowaniem o wartych uwagi wydarzeniach związanych z kulturą muzyczną. Przypominamy, że cechą wspólną wszystkich tych wydarzeń jest ich zdalny / online’owy charakter. To pozwala nam w tym wymagającym czasie zachowywać kontakt z muzyką oraz instytucjami kultury, które starają się jak tylko mogą, by odnaleźć się w nowej, pandemicznej rzeczywistości.  

Druga połowa grudnia zapowiada się niezwykle intensywnie i atrakcyjnie dla miłośników muzyki klasycznej, serwowanej przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Pierwszy koncert już dziś, 18 stycznia o godzinie 19:30. Poniżej zamieszczamy zapowiedź tego wydarzenia oraz kolejnych, które zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. 

Koncert symfoniczny Haydn / Respighi / Brahms – 18.12.2020 (19:30)
Orkiestra Filharmonii Narodowej zagra tu pod batutą Marty Gardolińskiej, która ma przyjemność zaprosić Państwa na ten koncert w zamieszczonej przez Filharmonię Narodową zapowiedzi na profilu facebookowym. 

Chcąc sprawić by koncert był dla Państwa jeszcze ciekawszy, Filharmonia przygotowała krótki wykład wprowadzający, przygotowany przez Pana Piotra Maculewicza – kierownika Gabinetu Zbiorów Muzycznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Wykład można obejrzeć w tym miejscu


Jako ciekawostkę luźno związaną z tematyką tego koncertu możemy dodać, że w naszym portfolio posiadamy głośniki austriackiej manufaktury Vienna Acoustics, która od lat tworzy swoje głośniki będąc mocno osadzoną w obszarze muzyki klasycznej. To dlatego wiele modeli kolumn tego producenta swoje nazwy wzięło od nazwisk wielkich kompozytorów - Haydn, Mozart czy Beethoven. Wyglądają pięknie, klasycznie i to samo możemy powiedzieć o ich brzmieniu.  

Koncert kolędowy z udziałem Chóru Filharmonii Narodowej – 20.12.2020 (18:00)

To piękna, wieloletnia tradycja, kiedy przed Bożym Narodzeniem Chór Filharmonii Narodowej zaprasza na koncert pieśni związanych z tym świętem – kolęd i pastorałek. Zaprezentowane zostaną najznakomitsze opracowania tego repertuaru, a podczas transmisji z tego koncertu usłyszą Państwo zarówno utwory dobrze znane, jak i te rzadsze – zasoby polskich pieśni bożonarodzeniowych są ogromne, liczone w setkach! Chór zaśpiewa pod kierownictwem Bartosza Michałowskiego, będącego jednocześnie dyrektorem Chóru Filharmonii Narodowej.

Uważamy, że ten niedzielny koncert może stać się idealnym preludium do Świąt Bożego narodzenia. Nic nie nastraja tak dobrze, jak świąteczna muzyka, a szczególnie w takim wydaniu. Transmisja z koncertu jest oczywiście w formie online, a dostęp do niej można uzyskać poprzez stronę Filharmonii.

Koncert sylwestrowy w Filharmonii Narodowej – 31.12.2020 (20:00)

O tym koncercie więcej wiadomo będzie bliżej daty tego wydarzenia, ale już dziś wiemy, że odbędzie się on w formie transmisji. Myślimy, że wielu miłośników muzyki klasycznej będzie chciało zakończyć rok w taki właśnie sposób. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Filharmonii Narodowej by poznać szczegóły związane z koncertem sylwestrowym.

Zróbmy wszystko by upływający rok zakończyć jak najlepiej, w jak najlepszych nastrojach i z jak najlepszym tłem muzycznym. Muzyka jest dla nas istotna, otacza nas, a jako eksperci branży audio bardzo mocno zabiegamy, by dostarczać naszym klientom nie tylko wiedzę z zakresu sprzętu audio dla domu, ale również informacji dotyczących wydarzeń mających bezpośredni związek z muzyką. 


Jeżeli muzyka jest dla Państwa ważna i poszukują Państwo sprzętu audio do domu - prosimy o kontakt z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Państwa oczekiwaniami. Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: