Poprzedni
Następny

Kolumny Bowers & Wilkins 705 i 702 Signature w nowym wykończeniu Midnight Blue Metallic

Firma Bowers & Wilkins wprowadza do oferty nową wersję kolorystyczną głośników 705 Signature – podstawkowego i 702 Signature – podłogowego. Dostępne w błyszczącym lakierze Midnight Blue Metallic modele charakteryzują się tym samym, wiodącym w swojej klasie połączeniem wyjątkowej konstrukcji jednostki napędowej i starannie zmodernizowanej zwrotnicy, co istniejące modele oferowane w hebanowym wykończeniu Datuk Gloss, które są nadal dostępne w sprzedaży.

Bowers & Wilkins 702 Signature Midnight Blue Metallic

Jak przystało na tak prestiżowe produkty, kolumny 705 i 702 Signature wyposażone są w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne opracowane przez firmę Bowers & Wilkins, w tym przetwornik średniotonowy z membranami Continuum w 702 Signature, uzupełniony przez przetworniki basowe z membranami o profilu Aerofoil. Zarówno kolumny 702 Signature, jak i 705 Signature wyposażone są w znakomity głośnik wysokotonowy z membraną pokrytą warstwą węgla, umieszczony w obudowie Solid Body typu Tweeter-on-Top firmy Bowers & Wilkins.

Podobnie jak w przypadku istniejących już modeli Signature, obydwa głośniki dostępne w wykończeniu Midnight Blue Metallic wyposażono w specjalnie opracowane i ulepszone kondensatory obejściowe firmy Mundorf, większe radiatory oraz – w przypadku modelu 702 Signature – ulepszony kondensator w sekcji basowej zwrotnicy. W połączeniu z ogromnymi korzyściami, jakie oba modele czerpią z konfiguracji Tweeter-on-Top, ulepszenia te poprawiają i tak już znakomitą rozdzielczość, otwartość i odzwierciedlenie przestrzeni, nadając im jeszcze bardziej dopieszczony, wyrafinowany i angażujący dźwięk.

Inspirowane Nautilusem

Podobnie jak w przypadku modeli Signature w wersji kolorystycznej Datuk Gloss, nowe 702 Signature i 705 Signature w kolorze Midnight Blue Metallic są wykończone zgodnie z przyjętymi standardami. Zainspirowane wykończeniem oferowanym na kultowym modelu Bowers & Wilkins Nautilus, nowe kolumny z serii Signature są wykończone siedmioma warstwami metalicznego lakieru i farby, aby uzyskać bogate, błyszczące wykończenie.

Aby jeszcze bardziej podkreślić jakość wykończenia każdego z modeli, obydwa głośniki Signature mają jasne, metalowe pierścienie wykończeniowe wokół membran głośników średnio-niskotonowych i średniotonowych oraz jasne, srebrne maskownice przetworników wysokotonowych. Co więcej, obydwa modele mają na tylnej ściance tabliczkę znamionową, zmieniającą każdy głośnik w prawdziwe i unikalne dzieło sztuki.

Bowers & Wilkins 702 Signature Midnight Blue Metallic

Głośnik wysokotonowy Carbon Dome

W obu modelach z serii 700 Signature Bowers & Wilkins zastosowano przetwornik wysokotonowy Carbon Dome. Został on zaprojektowany w celu wypełnienia luki wydajnościowej między podwójną kopułką aluminiową stosowaną w serii 600 i kopułką diamentową wykorzystywaną w serii 800. Składa się on z dwóch części. Jego przednia część to aluminiowa kopułka o grubości 30 mikronów, która została usztywniona powłoką PVD (Physical Vapour Deposition). Drugi z kluczowych elementów to 300-mikronowy pierścień węglowy, który został wyprofilowany tak, aby pasował do kształtu głównej kopuły. Jest on przyklejony do wewnętrznej powierzchni konstrukcji. Rezultatem jest wyjątkowa sztywność i odporność na zniekształcenia. Konstrukcja Carbon Dome pozwoliła uzyskać pierwszy punkt załamania charakterystyki częstotliwościowej dopiero przy 47 kHz, co gwarantuje precyzję i szczegółowość wysokich tonów.

Głośniki wysokotonowe typu Solid Body

Podobnie jak wszystkie poprzednie produkty z linii Signature, również 702 Signature i 705 Signature są konstrukcjami typu Tweeter-On-Top wykorzystującymi, w tym przypadku, technikę Solid Body Tweeter. Rozwiązanie to wywodzi się w całości z podejścia zastosowanego w serii 800 Diamond i ma te same zalety brzmieniowe. Podobnie jak w wypadku dotychczas oferowanych głośników z serii 700, nowe modele Signature wykorzystują ten sam kształt wyfrezowany z litego aluminium, aby zapewnić sztywniejszą i mniej podatną na rezonanse strukturę. Ważąca ponad 1 kg obudowa tweetera korzysta z tego samego mechanizmu odsprzęgającego oraz akustycznie przezroczystej maskownicy, co seria 800 Diamond. Konstrukcja Solid Body Tweeter pozwala również na wykorzystanie masy korpusu głośnika wysokotonowego jako radiatora dla kopułki.

Bowers & Wilkins 705 Signature Midnight Blue Metallic

Membrany Continuum

Przetworniki średniotonowe z membraną Continuum po raz pierwszy pojawiły się w serii 800 Diamond. Konstrukcja Continuum opiera się na koncepcji zoptymalizowanej i kontrolowanej elastyczności. Pomaga to membranie uniknąć gwałtownego przejścia z trybu tłokowego do tzw. break-up’u, który drastycznie pogarsza otwartość i neutralność jednostki napędowej. Continuum jest to pleciony kompozyt, który zapewnia wysoce kontrolowane wybrzmiewanie, w celu uzyskania bardziej przejrzystego i szczegółowego zakresu średniotonowego.

Obudowa głośnika średniotonowego

Model 702 Signature wyposażono w specjalnie zaprojektowany przetwornik średniotonowy z techniką FST (Fixed Suspension Transducer), wykorzystujący zoptymalizowaną metodą elementów skończonych aluminiową, sztywną konstrukcję kosza. Jest ona odsprzęgnięta od obudowy i dodatkowo wzmocniona poprzez dodanie tłumika masy na przedniej ściance zawieszenia. Umożliwia to tłumienie wszelkich pozostałych rezonansów w strukturze, co skutkuje czystszą prezentacją średnich tonów.

Odizolowany głośnik średniotonowy

System odizolowujący przetwornik odpowiedzialny za przetwarzanie średnich tonów upraszcza konstrukcję zastosowaną w serii 800 Diamond, zapewniając znaczącą poprawę w zakresie przestrzenności średnicy.

Membrana basowa o profilu Aerofoil

W kolumnie Bowers & Wilkins 702 Signature zastosowano nową wersję membrany Aerofoil stosowanej w serii 800 Diamond. Wykorzystuje ona kompozytową strukturę wewnętrznych i zewnętrznych powłok, które zostały wypełnione lekkim tworzywem znanym jako EPS (polistyren ekspandowany). Rezultatem jest znaczny wzrost wydajności w zakresie niskich tonów.

Bowers & Wilkins 702 Signature Midnight Blue Metallic

Kolumna podłogowa 702 Signature

  • Trójdrożna wentylowana konstrukcja wysokotonowa z obudową typu Tweeter-on-Top
  • 3 x przetwornik niskotonowy o profilu Aerofoil o średnicy 165 mm każdy
  • 1 x przetwornik średniotonowy Continuum FST o średnicy 150 mm
  • 1 x przetwornik wysokotonowy Carbon Dome o średnicy 25 mm w obudowie Solid Body Tweeter-on-Top

Kolumna podstawkowa 705 Signature

  • 2-drożna wentylowana obudowa typu Tweeter-on-Top
  • 1 x przetwornik nisko-średniotonowy z membranami Continuum o średnicy 165 mm
  • 1 x przetwornik wysokotonowy Carbon Dome o średnicy 25 mm w obudowie Solid Body Tweeter

Kolumny Bowers & Wilkins 705 Signature i 702 Signature w nowym wykończeniu Midnight Blue Metallic będą dostępne w styczniu 2022 r.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: