Poprzedni
Następny

Kino domowe czy system stereo? Yamaha TSR-400 czy R-N602?

Kino domowe czy system stereo? To dylemat, przed którym staje wielu melomanów kompletujących swój wymarzony zestaw audio. Elementem łączącym obie te kategorie jest elektronika Yamahy, która oferuje rozwiązania zarówno do kina domowego, jak i stereo.

Kino domowe czy system stereo

Podstawowa decyzja, jaką będziesz musiał podjąć przy tworzeniu zestawu audio, dotyczy serca każdego z tych systemów.

W przypadku zestawu kina domowego jest nim amplituner AV pozwalający obsługiwać dźwięk wielokanałowy, który przenosi efekty kinowe do domowego wnętrza. Dzięki temu będziesz mógł odnieść wrażenie, jakbyś znajdował się w samym centrum akcji. Z kolei urządzenia stereo nie obsługują dźwięku przestrzennego, jednak w zamian zapewniają wyższą jakość brzmienia w formacie stereofonicznym, a dźwięk będzie dokładniejszy i pełen szczegółów.

Niezależnie od preferencji, jedno jest pewne: na elektronice Yamahy można oprzeć cały zestaw. W kinie domowym za punkt centralny posłuży najnowszy amplituner AV TSR-400, natomiast dla stereo będzie nim ceniony amplituner stereo R-N602. Oba modele łączy niezawodność, ponadczasowe wzornictwo i prostota obsługi, dlatego warto wybrać sprzęt zgodnie ze swoimi preferencjami. Pomoże w tym odpowiedź na pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze: słuchanie muzyki czy oglądanie filmów.

Filmowe emocje na najwyższym poziomie

Amplituner kina domowego Yamaha TSR-400

Amplituner AV Yamaha TSR-400 to świetny wybór dla wszystkich miłośników filmów, seriali czy konsolowych gier, którzy chcą cieszyć dźwiękiem przestrzennym. Jest to prawdziwe centrum domowej rozrywki, które zapewni filmowe emocje na najwyższym poziomie, i znacznie więcej.

Najnowszy amplituner AV Yamahy wyposażono w gwarantujący fantastyczne wrażenia układ Cinema DSP 3D, odtwarzanie najnowszego standardu obrazu HDR10+, funkcje dedykowane gamingowi i komplet złącz HDMI – w tym 8K – dzięki czemu z łatwością podłączyć kilka źródeł, np. konsolę do gier czy telewizor. Inżynierowie zadbali też o rozbudowane funkcje sieciowe, do których zaliczają się m.in. wbudowane serwisy strumieniowe (Spotify, Tidal), radio internetowe, łączność bezprzewodowa Wi-Fi, AirPlay 2 oraz Bluetooth. Systemem można zarządzać za pośrednictwem pilota, asystentów głosowych lub aplikacji MusicCast.

Yamaha TSR-400 polecamy z następującymi kolumnami:

Wszystkie zestawy z amplitunerem AV Yamaha TSR-400 można zobaczyć TUTAJ.

Wszechstronne centrum systemu stereo

Amplituner stereo

Jeśli zależy nam bardziej na jakości odtwarzanej muzyki, a filmy oglądamy zdecydowanie rzadziej, to lepiej postawić na system stereo oparty np. na amplitunerze stereo Yamaha R-N602.

Model ten stanowi połączenie zrównoważonego dźwięku i licznych funkcji sieciowych, gwarantując szeroką obsługę serwisów muzycznych, np. Spotify czy Tidal. Ponadto użytkownik ma możliwość odtwarzania muzyki przesyłanej bezprzewodowo z komputera lub urządzeń mobilnych za pomocą Wi-Fi, Bluetooth lub AirPlay. Warto też zwrócić uwagę na liczbę złącz, bowiem tylna ścianka R-N602 kryje ich aż 30 – zarówno tych analogowych, jak i cyfrowych. Dzięki temu podłączysz kilka źródeł sygnału (jeśli zajdzie taka potrzeba) oraz do dwóch par kolumn głośnikowych.

Brzmieniowo amplituner stereo Yamahy można określić jako neutralny z lekkim naciskiem na wysokie tony, które wybrzmiewają przestrzennie i są przyjemne w odbiorze, nie wybijając się jednak ponad inne częstotliwości. Tym samym utworzy są przekazywane naturalnie, w relaksujący sposób, bez poczucia zmęczenia.

R-N602 proponujemy w zestawach z następującymi kolumnami:

Wszystkie zestawy z amplitunerem stereo Yamaha R-N602 można zobaczyć TUTAJ.

Zapraszamy do salonów

Aby przekonać się o możliwościach brzmieniowych amplitunerów Yamaha i nie tylko, zachęcamy do odwiedzenia najbliższego salonu Top Hi-Fi & Video Design. Nasi eksperci pomogą w wyborze najlepszego rozwiązania zgodnie z Twoimi preferencjami i odpowiedzą na wszelkie pytania.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Supercena
R-N602 + Tesi 561

R-N602 + Tesi 561

Yamaha
Archiwum
Special Price 5 299 zł Regular Price 7 198 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
R-N602 + Debut 2.0 F5.2
Special Price 5 499 zł Regular Price 7 597 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
R-N602 + 606 S2

R-N602 + 606 S2

Yamaha
Archiwum
Special Price 5 799 zł Regular Price 7 697 zł i
Prosimy o kontakt
TSR-400 + Nota 550 X + Nota 740 X + Nota 240 X
Special Price 5 899 zł Regular Price 7 294 zł i
Prosimy o kontakt
TSR-400 + 603 S2 AE + 607 S2 AE + HTM6 S2 AE
Special Price 14 992 zł Regular Price 17 894 zł i
Prosimy o kontakt
Supercena
TSR-400 (czarny) + Debut 2.0 F5.2 (czarny) + B5.2 (czarny) + C5.2 (czarny)
Special Price 6 770 zł Regular Price 9 594 zł i
Prosimy o kontakt

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: