Poprzedni
Następny

“Jedne z najlepszych i najbardziej uniwersalnych słuchawek” - test Audeze MM-500 w “Hi-Fi i Muzyka”

Audeze MM-500 to zaawansowane planarne słuchawki otwarte, które powstaly we współpracy z Mannym Marroquinem, cenionym producentem muzycznym, który pracował z takimi gwiazdami światowej muzyki jak Kendrick Lamar, Kanye West, Alicia Keys, Ed Sheeran czy Linkin Park. Możliwości słuchawek MM-500 sprawdziła w numerze 03/2023 redakcja magazynu “Hi-Fi i Muzyka”.  

AUDEZE MM-500

Słuchawki MM-500 różnią się nieco pod względem budowy od innych modeli Audeze: 

“Obudowy przetworników wykonano z aluminium. Materiał ten korzystnie wpływa na wytrzymałość konstrukcji, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku sprzętu profesjonalnego. Gniazda umieszczono pod innym kątem niż w pozostałych modelach amerykańskiej firmy, dzięki czemu do minimum ograniczono ocieranie kabla o kołnierz ubrania”.  

Zastosowane rozwiązania przełożyły się na to, że ze słuchawek można swobodnie korzystać nawet podczas długich odsłuchów - bez poczucia zmęczenia: 

“Elastyczny pałąk wykonano ze sprężystej stalowej blachy, a umieszczony pod nim szeroki pas grubej skóry, pomimo surowego wyglądu, zapewnia sporą dawkę komfortu. Użycie w obudowach metalu zamiast drewna czy poliwęglanu podniosło ich masę, ale dzięki dobremu wyważeniu nawet kilkugodzinne odsłuchy nie powodują zmęczenia”. 

AUDEZE MM-500

Na szczególną uwagę zasługuje umiejętność budowy sceny dźwiękowej: 

“Budowa sceny od razu przykuwa uwagę słuchacza. Jest po prostu fenomenalna! Szeroka, swobodna, z precyzyjną lokalizacją instrumentów. Dźwięki pozostają stabilnie zakotwiczone w przestrzeni rozciągającej się wokół głowy oraz nad nią. Tylko od fantazji i umiejętności realizatora nagrań zależy, czy usłyszymy je z tyłu, czy też przed sobą. Pod tym względem Audeze MM-500 stanowią prawdziwy ewenement. Ze świecą szukać słuchawek, które pokazałyby wyższość w tej dziedzinie”. 

Użytkownik może liczyć na neutralne brzmienie: 

“Poza tym brzmienie pozostaje neutralne. Żaden zakres nie jest faworyzowany, co w warunkach pracy studyjnej ma kluczowe znaczenie. Z punktu widzenia audiofila to także cecha pożądana, bo przecież sednem naszego hobby jest uzyskanie brzmienia jak najwierniejszego oryginałowi”. 

AUDEZE MM-500

W podsumowaniu można przeczytać, że Audeze MM-500 to słuchawki idealne: 

"Audeze MM-500 to jedne z najlepszych i najbardziej uniwersalnych słuchawek, jakie możecie kupić za dowolne pieniądze. A jeśli pojęcie audiofilizmu sprowadzić do dążenia do jak najwierniejszego odwzorowania naturalnego brzmienia instrumentów, to kalifornijskie nauszniki zajmą jedno z najwyższych miejsc wśród amatorskiego sprzętu stereo. Idealne słuchawki do użytku domowego ponoć nie istniały, ale przyszli Amerykanie z Audeze i zrobili MM-500. Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie to kres poszukiwań”. 

Pełną recenzję słuchawek Audeze MM-500 można przeczytać w numerze 03/2023 magazynu “Hi-Fi i Muzyka”. 

Jeśli chcesz bliżej zapoznać się z ofertą firmy Audeze, zachęcamy do odwiedzenia salonu sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: