Poprzedni
Następny

Jakie słuchawki bezprzewodowe? Poradnik

Średnia ocen: 5
(3 oceny) 3 komentarze

Słuchawki bezprzewodowe w ostatnich latach cieszą się ogromną i ciągle rosnącą popularnością. W związku z tym postanowiliśmy przygotować przekrojowe zestawienie, w którym przedstawiamy najważniejsze zalety tych produktów, pokazujemy różnice między poszczególnymi konstrukcjami, a także proponujemy konkretne, bardzo atrakcyjne modele - na każdą kieszeń.

ATH-ANC300TW True Wireless

Słuchawki są jednym z najszybciej rosnących segmentów produktowych w ostatnich latach. Jak przewiduje raport Grand View Research opublikowany w lipcu 2020 r., wartość słuchawkowego rynku na całym świecie ma w ciągu najbliższych siedmiu lat rosnąć w tempie 20,3% rok do roku, by w 2027 r. wynieść, bagatela, 126,7 miliardów dolarów. Bardzo istotną grupą produktów wewnątrz tego segmentu - której znaczenie będzie tylko rosnąć - są słuchawki bezprzewodowe.

Zalety słuchawek bezprzewodowych

Popularność słuchawek bezprzewodowych jest w pełni zrozumiała. Dla ogromnej rzeszy miłośników dobrej muzyki podstawowym źródłem dźwięku jest smartfon. Producenci nowych modeli telefonów coraz częściej rezygnują z montażu wyjść słuchawkowych 3,5 mm, co w naturalny sposób prowadzi do korzystania ze słuchawek bezprzewodowych. A te upowszechniają się coraz bardziej i trudno się temu dziwić. Są bardzo wygodne (niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie kłopotał się z wiecznie zaplątanym przewodem), montowane w nich baterie są coraz bardziej wydajne, a brzmienie - coraz lepsze.

W słuchawkach przeznaczonych do rozwiązań przenośnych w zasadzie jedyną stosowaną dziś na szeroką skalę technologią transmisji danych jest Bluetooth. Ma on swoje ograniczenia pod kątem przepustowości, częstotliwości próbkowania i głębi bitowej. Wszystkie te techniczne pojęcia w bardzo konkretny sposób odnoszą się do jakości brzmienia, które słyszymy w słuchawkach. 

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kodekach Bluetooth, zapoznaj się z naszym materiałem. Wyjaśniamy tam, czym są kodeki Bluetooth, dlaczego mają tak duży wpływ na brzmienie i czym różnią się propozycje różnych producentów.

W tym miejscu zwrócimy tylko uwagę na bardzo istotną rzecz, której powtarzania nigdy dość: aby kodek mógł spełnić swoje zadanie, musi być obsługiwany zarówno przez nadajnik sygnału (smartfon), jak i przez odbiornik (słuchawki). Inaczej algorytm automatycznie dopasuje jakość transmisji do tej obsługiwanej przez oba urządzenia, czyli - mówiąc wprost - obniży ją. Dlatego przed zakupem bezwzględnie należy się upewnić, czy wszystkie elementy mojego minizestawu “mówią tym samym językiem”.

Słuchawki bezprzewodowe a przewodowe - które zabrzmią lepiej?

Dla pełnego obrazu trzeba podkreślić, że transmisja dźwięku przez Bluetooth zawsze jest w jakiś sposób stratna. Niektóre, najczęściej niesłyszalne dla ludzkiego ucha lub mało istotne elementy pasma są wycinane przez algorytm. Analogowa (przewodowa) transmisja jest wolna od tego ograniczenia. Można więc powiedzieć, że słuchawki przewodowe co do zasady zabrzmią lepiej, niż bezprzewodowe.

Posiadają jednak inne, bardzo konkretne ograniczeniem, wyrażanym w specyfikacji długością przewodu. Większość słuchawek bezprzewodowych ma w zestawie kabel. Można więc bez większego problemu porównać jakość brzmienia w obu opcjach i zobaczyć, czy i jak wiele tracimy. W naszych salonach sprzedaży z przyjemnością też zaprezentujemy różne modele słuchawek - te bezprzewodowe, jak i te, których kabla nie da się odłączyć. O różnicy będziecie mogli przekonać się na własne uszy.

Dla ogromnej części ich użytkowników wygoda związana z użytkowaniem słuchawek bezprzewodowych rekompensuje ewentualne niedoskonałości brzmieniowe, które przy źródłach pokroju Spotify są naprawdę niewielkie. Na pytanie słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe warto odpowiedzieć biorąc pod uwagę to, czego potrzebuję bardziej: komfortu użytkowania czy lepszego, pełnego brzmienia?  Trzeba jednak powiedzieć, że na rynku można znaleźć kilka modeli, które z czystym sumieniem można polecić melomanom. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Podział słuchawek bezprzewodowych ze względu na konstrukcję:

 • nauszne / wokółuszne,
 • douszne (dokanałowe),
 • true wireless (prawdziwie bezprzewodowe).

Bezprzewodowe słuchawki nauszne

Słuchawki nauszne (bądź wokółuszne, w zależności od rozmiaru nausznic i… uszu) szczelnie przykrywają małżowiny uszne, a na głowie utrzymują się dzięki solidnemu pałąkowi. Nauszne słuchawki bezprzewodowe na ogół są stosunkowo niewielkie, często też można je składać. Producenci zdają sobie sprawę z tego, że takie produkty na ogół nie są domatorami.

Przykładem takiej konstrukcji może być House of Marley Positive Vibration 2 Wireless, bardzo przystępne cenowo bezprzewodowe słuchawki nauszne. Produkt marki założonej i prowadzonej przez spadkobierców TEGO Boba Marleya to doskonały przykład przenośnych słuchawek, z których z powodzeniem możemy także korzystać w domu. W zestawie znajduje się bowiem odłączany, nieplączący się przewód. Słuchawki wykonano z cieszących oko materiałów: drewno, recyklingowane aluminium i znana z innych produktów HoM opatentowana tkanina Rewind wpisują się w proekologiczne podejście marki. Jeżeli ze starannością podchodzisz do swojego stylu, masz szeroki wybór. Positive Vibration 2 dostępne są w aż 5 kolorach: czarnym, srebrnym, rasta, copper i niebieskim (denim).

Najważniejsze cechy słuchawek House of Marley Positive Vibration 2 Wireless:

 • atrakcyjna cena,
 • proekologiczne materiały,
 • 5 wersji kolorystycznych do wyboru,
 • odłączany, nieplączący się przewód w zestawie.

Koss Porta Pro Wireless to bezprzewodowa wersja legendy - najdłużej na świecie produkowanego modelu słuchawek, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 1984 r. Do dziś wzornictwo nawiązuje do pierwowzoru, choć bez wątpienia zadbano o udoskonalenia. W słuchawkach zamontowano moduł Bluetooth 4.1 obsługujący kodek aptX, zaś wydajny akumulator litowo-jonowy wystarczy na 12 godzin nieprzerwanego odsłuchu. Przetworniki Porta Pro Wireless zawierają magnesy o wyjątkowej strukturze (neodym - żelazo - bor), dzięki czemu ich brzmienie nie straciło nic ze swojej wyjątkowości… A wręcz przeciwnie. Niemałym atutem jest sztywne etui chroniące przed uszkodzeniem, dołączane do zestawu.

Najważniejsze cechy słuchawek Koss Porta Pro Wireless:

 • konstrukcja i brzmienie nawiązujące do legendarnego modelu Koss Porta Pro,
 • wydajny akumulator - 12 godzin nieprzerwanego odsłuchu,
 • obsługa kodeka aptX,
 • wysokiej klasy, zaawansowane technologicznie przetworniki,
 • sztywne etui przenośne w zestawie.

Bezprzewodowe słuchawki douszne

Słuchawki douszne, zwane też dokanałowymi, to popularne “pchełki”, które umieszczamy w zewnętrznym przewodzie słuchowym. Lekkie, miniaturowe konstrukcje w naturalny sposób kojarzone są z telefonami. Od lat słuchawki dokanałowe (najczęściej, oględnie mówiąc, średniej jakości) wchodzą w skład standardowego wyposażenia większości smartfonów. Ze względu na swoje rozmiary doskonale sprawdzają się jako słuchawki przenośne.

House of Marley Champion TWS

Producenci poświęcają tym produktom niemało uwagi. Często - jak w przypadku np. produktów House of Marley - bezprzewodowe słuchawki douszne łączą w sobie niską cenę, atrakcyjne brzmienie i ciekawe wzornictwo.

Bezprzewodowe słuchawki true wireless

Odrębną - można powiedzieć, “wyłącznie bezprzewodową” - grupę stanowią słuchawki true wireless. To stosunkowo nowy segment, wciąż uchodzący za futurystyczny i nowatorski. Słuchawki true wireless to, patrząc konstrukcyjnie, słuchawki douszne, które bezprzewodowo łączą się nie tylko ze źródłem dźwięku, ale także między sobą. Poszczególne “pchełki” nie są połączone kablem - jak w przypadku “zwykłych” słuchawek dokanałowych, ale komunikują się ze sobą bezprzewodowo. To prawdziwe miniaturowe cuda techniki, którym swego czasu poświęciliśmy oddzielny artykuł. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o słuchawkach true wireless, kompendium wiedzy znajdziecie TUTAJ.

House of Marley Champion TWS

Jak wszystkie nowe produkty na rynku, słuchawki true wireless na ogół nie należą do najtańszych - co nie znaczy, że nie da się znaleźć dobrych ofert. House of Marley proponuje w bardzo przystępnej cenie model o atrakcyjnej nazwie Champion TWS. Wykonano je z bambusa, naturalnego kompozytu z włókien drzewnych i opatentowanego przez HoM silikonu pozyskanego z recyklingu, REGRIND™. Zamontowana bateria wystarcza na 8 godzin, a dzięki etui będącego jednocześnie bankiem energii (to standardowe rozwiązanie w przypadku true wireless) możemy korzystać z nich nawet przez 28 godzin! House of Marley Champion TWS powinny też zwrócić uwagę osób aktywnych. Doskonale trzymają się w uchu, są także odporne na pot i deszcz (certyfikat IPX4). Bardzo dobrze sprawdzą się jako słuchawki bezprzewodowe dla sportowców.

Najważniejsze cechy słuchawek House of Marley Champion TWS:

 • lekkie, stylowe wzornictwo,
 • proekologiczne materiały,
 • odporność na pot i deszcz, dobre mocowania - można je polecić sportowcom.

W segment true wireless zainwestowała japońska Audio-Technica, a więc jeden z najbardziej renomowanych producentów sprzętu audio, który na słuchawkach zjadł zęby. Model ATH-CK3TW korzysta z wielu usprawnień technologicznych, jak funkcja Qualcomm TrueWireless™, przygotowana z myślą o rozmowach telefonicznych. Odpowiada ona za możliwie najniższy poziom opóźnień między smartfonem a słuchawkami. ATH-C3TW można więc z czystym sumieniem nazwać słuchawkami bezprzewodowymi bez opóźnień. Wyposażono je także w Bluetooth 5 kompatybilny z aptX, co przekłada się na lepsze warunki brzmieniowe. Słuchawki Audio-Techniki cechują się też zupełnie innym wzornictwem, niż lekkie w formie produkty HoM, z widocznymi drewnianymi akcentami. Tutaj mamy do czynienia z produktem w zupełnie innym, bardziej futurystycznym, technologicznym stylu. Dostępność kilku wersji kolorystycznych zwiększa wachlarz kreacji, do których słuchawki mogą być bardzo gustownym dodatkiem.

Najważniejsze cechy słuchawek Audio-Technica ATH-C3TW:

 • funkcja Qualcomm TrueWireless™ - bardzo niski poziom opóźnień między smartfonem a słuchawkami,
 • Bluetooth 5 z obsługą aptX,
 • futurystyczny, technologiczny styl,
 • kilka wersji kolorystycznych do wyboru.

Wyższy model Audio-Techniki, nieco droższe ATH-CKS5TW to propozycja dla podróżników i tych, którzy cenią sobie mocną baterię. Pod tym względem słuchawki nie mają sobie równych. Na jednym ładowaniu są w stanie odtwarzać muzykę przez, uwaga, 15 godzin. To naprawdę dużo. Jeśli dołączymy do tego 30 godzin, które dołoży od siebie bank energii, mamy produkt w sam raz na wyjście… na weekend. Wydajna bateria to oczywiście niejedyny atut ATH-CKS5TW. Bluetooth 5 jest tu kompatybilny nie tylko z aptX, ale i AAC (ukłon w stronę użytkowników iPhone’ów - więcej przeczytasz TUTAJ), a układ Clear Voice Capture zatroszczy się o odpowiednią czystość połączeń głosowych.

Najważniejsze cechy słuchawek Audio-Technica ATH-CKS5TW:

 • bardzo mocna bateria - 15 godzin na jednym ładowaniu,
 • obsługa aptX i AAC,
 • układ Clear Voice Capture gwarantujący czystość połączeń głosowych.

Bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją hałasu

Niejako oddzielną podkategorią bezprzewodowych słuchawek są modele wyposażone w moduł aktywnej redukcji hałasu (ANC, Active Noise Control).  To bardzo wygodna, praktyczna i innowacyjna technologia. Słuchawek często używamy w stosunkowo głośnym otoczeniu: na ulicy, w środkach komunikacji publicznej czy hucznym biurze. Moduł aktywnej redukcji szumu jest w takiej sytuacji nieoceniony. Montowane najczęściej w nausznicach mikrofony analizują poziom głośności otoczenia i aktywnie dopasowują poziom tłumienia. W ten sposób po założeniu słuchawek na uszy możemy odnieść wrażenie, że odgłosy z zewnątrz nagle milkną, a my możemy skupić się na muzyce, pracy bądź jednym i drugim. Bardzo wygodna sprawa.

Jednym z bardzo atrakcyjnych modeli w tej kategorii, który możemy polecić są japońskie Audio-Technica ATH-SR50BT. Wyposażono je w Bluetooth w najnowszej wersji 5.0, obsługujący zarówno aptX, jak i AAC. Z przyjemnością skorzystają z nich zatem posiadacze telefonów opartych na systemie Android, jak i użytkownicy iPhone’ów. To bardzo pieczołowicie wykonany produkt, w którym na etapie konstrukcji rozdzielono sekcje akustyczną (przetworniki) od elektrycznej, co chroni przed powstawaniem niekorzystnych zakłóceń. Oprócz aktywnej redukcji hałasu zadbano o drugi biegun, tzw. funkcję hear-through. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na obudowie możemy bez przeszkód słyszeć dźwięki otoczenia. W sam raz, kiedy potrzebujemy usłyszeć, jaki będzie następny przystanek. Jakby tego było mało, ATH-SR50BT przygotowano też na pliki muzyczne w jakości high-res. Słuchawki są w stanie zaprezentować ich bogactwo, jeżeli podłączymy do nich dołączony do zestawu przewód - to na spokojne, domowe wieczory.

Najważniejsze cechy słuchawek Audio-Technica ATH-SR50BT:

 • Bluetooth 5.0 z obsługą aptX i AAC - odpowiednie zarówno dla iPhone’ów, jak i telefonów z Androidem,
 • rozdzielone sekcja akustyczna i elektryczna,
 • funkcja hear-through,
 • obsługa plików high-res po podłączeniu obecnego w zestawie przewodu.

Na podobnej, nieco tylko wyższej półce cenowej znajduje się propozycja House of Marley Exodus ANC. To stylowe, wykonane - jak możemy się domyślać - z proekologicznych materiałów słuchawki wokółuszne wyposażone, w duże, 50-milimetrowe przetworniki. Choć w zestawie znajdziemy przewód, to bez wątpienia Exodus ANC został pomyślany jako produkt wybitnie przenośny. Są składane, wyposażone w futerał i nadzwyczaj mocy akumulator. Z włączonym systemem redukcji hałasu słuchawki mogą pracować przez 28 godzin, a bez niego - uwaga - aż 80 godzin! Co ważne, wyposażono je także w system szybkiego ładowania. Już 15 minut ładowania wystarczy na 6 godzin pracy.

Najważniejsze cechy słuchawek House of Marley Exodus ANC:

 • proekologiczne materiały,
 • duże, 50 mm przetworniki,
 • możliwość składania,
 • futerał w zestawie,
 • bardzo mocny akumulator - aż 28 / 80 godzin pracy (z włączonym układem redukcji szumów lub bez niego),
 • system szybkiego ładowania.

Jeżeli dysponujemy nieco wyższym budżetem, warto zwrócić uwagę na flagowy model japońskiego giganta, słuchawki bezprzewodowe Audio-Technica ATH-ANC900BT z serii QuietPoint®. Wyposażono je w znakomity, cyfrowy hybrydowy układ aktywnej redukcji szumów, najbardziej zaawansowany spośród wszystkich pozycji w tej linii. Wykorzystuje on kilka mikrofonów, które analizują odgłosy otoczenia, zaś specjalny układ eliminuje szum. W efekcie możemy słuchać muzyki, oglądać filmy i prowadzić rozmowy telefoniczne nawet w bardzo hałaśliwych miejscach bez utraty dźwiękowych szczegółów. Podobnie, jak opisywany wyżej niższy model, ATH-ANC900BT również posiadają funkcję hear-through. I podobnie, jak ATH-SR50BT, mogą być obsługiwane przez aplikację Audio-Technica | Connect, dostępną na iOS i Android.

Najważniejsze funkcje Audio-Technica ATH-ANC900BT:

 • wysokiej klasy układ redukcji hałasu,
 • funkcja hear-through,
 • rozdzielone sekcje akustyczna i elektryczna,
 • funkcja szybkiego ładowania,
 • możliwość konfiguracji brzmienia przez aplikację.

Możecie zwrócić uwagę, że w przypadku powyższych modeli stosunkowo niewiele (lub wcale) piszemy o ich brzmieniu. Nie robimy tego bez powodu - tak doświadczonym markom można zaufać. Wszystkie opisywane słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów przetestujecie w naszych salonach sprzedaży.

Słuchawki bezprzewodowe dla melomanów

Jak często bywa, tak i w tym artykule najlepsze zostawiliśmy na koniec. Słuchawki bezprzewodowe, z uwagi na stratne algorytmy kompresji dźwięku, często są traktowane przez miłośników dobrego brzmienia z dystansem, żeby nie powiedzieć - po macoszemu. Niejednokrotnie są to obawy uzasadnione. Można jednak znaleźć na rynku propozycje, które zaawansowaniem technicznym, wykonaniem i możliwościami brzmieniowymi pokazują, że takie obawy mogą być próżne.

Bowers & Wilkins PX7 - dźwięk absolutny

Bowers & Wilkins PX7 są promowane hasłem “dźwięk absolutny”. Zapewniamy, że nie wzięło się znikąd. Solidne, 43 mm przetworniki (największe spośród szerokiej oferty słuchawkowej brytyjskiej firmy) zamontowano w solidnych nausznicach, zawieszonych na kompozytowych ramionach wykonanych z włókna węglowego. Całość prezentuje się znakomicie. Wzornictwo inspirowało się wyścigowymi samochodami. Sami oceńcie, jak się to udało.

PX7 po zęby uzbrojone są w najnowsze technologie. Układ aktywnej redukcji szumu automatycznie dostosowuje się do otoczenia, zmieniając ustawienia na bieżąco. Bardzo ciekawą funkcją jest podążanie za ruchami użytkownika. Po podniesieniu jednej z nausznic (np. po to, by wziąć udział w rozmowie) muzyka automatycznie przestanie płynąć. Słuchawki współpracują z aplikacją Bowers & Wilkins Headphones, która umożliwia m.in. podłączenie ich do dwóch źródeł naraz, regulację poziomu natężenia redukcji szumów czy odpoczynek przy odgłosach natury.

 A jeśli chodzi o brzmienie… Cóż mamy powiedzieć. Słuchawki PX7 projektowali ci sami inżynierowie, którzy odpowiadali za kolumny Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond, umieszczone w legendarnym londyńskim studio przy Abbey Road.

Najważniejsze cechy słuchawek Bowers & Wilkins PX7:

 • znakomite wykonanie i atrakcyjny wygląd,
 • automatycznie dopasowujący się do otoczenia układ redukcji szumów,
 • reagowanie słuchawek na gesty właściciela,
 • bogata funkcjonalność aplikacji na smartfon,
 • świetne brzmienie i właściwości akustyczne,
 • akumulator wytrzymujący 30 godzin bez ładowania.

Audeze Mobius Carbon - dla melomanów, kinomanów i graczy

Drugim modelem, który chcielibyśmy Wam przedstawić jest propozycja producenta audiofilskich, uznanych na całym świecie słuchawek - Audeze Mobius Carbon. Te ogromnie innowacyjne, bezprzewodowe słuchawki planarne, współpracujące z kodekami AAC i Sony LDAC, można polecić melomanom, kinomanom i graczom. Samo wykorzystanie technologii ortodynamicznej (nadzwyczaj cienka membrana, cewka napędowe i bardzo mocne magnesy) gwarantuje znakomitą dynamikę, precyzję i głębię brzmienia. A to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Słuchawki oferują pełną emulację dźwięku 3D - obsłużą dźwięk przestrzenny zakodowany w konfiguracjach 2.0, 2.1, 5.0, 5.1 a nawet 7.1! Tego nie da się opisać, to po prostu trzeba usłyszeć. Najlepiej przy ulubionym filmie.

Gracze docenią system śledzenia ruchów głowy. W nausznice wbudowano czujniki badające położenie głowy, które na tej podstawie wzmacniają dźwięki dobiegające z kierunku, w którym skierowany jest wzrok gracza. Co ciekawe, ten efekt nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania. Za wszystko odpowiedzialne są systemy zainstalowane w słuchawkach. Mobius Carbon wyposażono także w wysokiej klasy odłączany mikrofon, umieszczony na wysięgniku. Można zaryzykować stwierdzenie, że są to najbardziej zaawansowane technologicznie słuchawki bezprzewodowe dla graczy obecne na rynku.

Najważniejsze cechy słuchawek Audeze Mobius Carbon:

 • wspaniałe możliwości brzmieniowe dzięki zastosowaniu technologii planarnej,
 • pełna emulacja dźwięku przestrzennego, nawet do konfiguracji 7.1,
 • system śledzenia ruchów głowy i lokalizowanie dźwięków w przestrzeni 3D,
 • wysokiej klasy odłączany mikrofon w zestawie.

Jakie słuchawki bezprzewodowe? Odpowiednie dla siebie!

Odpowiedź na tak ogólne pytania nigdy nie jest prosta - wszystko bowiem zależy od Twoich potrzeb. Jak próbowaliśmy pokazać powyżej, jest to bardzo szeroki, bogaty w propozycje rynek. Coś dla siebie mogą znaleźć zarówno początkujący, dysponujący niewielkim budżetem, jak i zaawansowani melomani. Przed wyborem słuchawek powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Słuchawki bezprzewodowe do biegania czy do biura?

W jakich sytuacjach najczęściej będziesz używał słuchawek? Jeżeli podczas pracy w biurze lub dojazdów do pracy komunikacją miejską, możesz pomyśleć o słuchawkach nausznych, jak House of Marley Positive Vibration 2 Wireless czy Koss Porta Pro Wireless. Nie są to jednak dobrzy towarzysze treningu. Jeśli zastanawiasz się, jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania wybrać, dużo lepiej sprawdzą się solidnie trzymające się ucha słuchawki true wireless, jak House of Marley Champion TWS czy Audio-Technica ATH-CK3TW.

Słuchawki bezprzewodowe z redukcją szumów czy bez niej?

Kolejne pytania dotyczą brzmienia. Wielu melomanów lubi zanurzyć się w muzyce i odciąć się od całego świata - również tego najbliższego. W takim wypadku naturalnym wyborem będą słuchawki z aktywną redukcją hałasu, jak Audio-Technica AH-SR50BT czy House of Marley Exodus ANC. Wytrawni melomani z kolei powinni powiesić poprzeczkę wysoko i zacząć odsłuch od Bowers & Wilkins PX7 albo Audeze Mobius Carbon. Nie zawiodą się.

Audeze Penrose

Słuchawki bezprzewodowe do iPhone czy Androida?

Ostatnia kwestia, o której lepiej nie zapomnieć, to system operacyjny naszego smartfona. Wiele opisanych wyżej modeli słuchawek obsługuje kodeki Bluetooth poprawiające brzmienie. Jak zaznaczyliśmy wyżej, iPhone’y są kompatybilne wyłącznie z technologią AAC. Dlatego jeśli zastanawiacie się, jakie słuchawki bezprzewodowe do iPhone będą odpowiednie, powinniście zwrócić uwagę np. na Audio-Technica ATH-CKS5TW albo nauszne Audio-Technica ATH-SR50BT. Właściciele Androidów mają szersze pole manewru. Obie wspomniane pozycje Audio-Techniki oprócz AAC obsługują także aptX, współpracują z nim także Koss Porta Pro Wireless i Audio-Technica ATH-CK3TW. Audeze Mobius Carbon za to, jako jedyne w zestawieniu, współpracują z technologią Sony LDAC.

Jakie słuchawki bezprzewodowe dla graczy wybrać?

Opinie zadowolonych użytkowników mówią, że Koss Porta Pro Wireless bardzo dobrze sprawdzają się w gamingu. Jeśli jednak możecie pozwolić sobie na wydanie nieco większej kwoty, Audeze Mobius Carbon pozostawia konkurencję daleko w tyle. Dość powiedzieć, że to słuchawki, które dostały znak jakości legendarnego CD Action.

Nigdy dość powtarzania, że wszystkich, którzy chcieliby osobiście zapoznać się z zaletami poszczególnych modeli słuchawek zapraszamy do naszych salonów sprzedaży. Za pomocą naszej strony internetowej możecie zarezerwować termin wizyty tak, żebyśmy mogli przeznaczyć nasz czas i uwagę tylko Wam. Serdecznie zapraszamy!Poprzedni
Powrót do strefy wiedzy
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(3 oceny)

Polecane

Promocja Bestseller
Positive Vibration 2 Wireless black

Positive Vibration 2 Wireless black (EM-JH133-SB)

House of Marley
Słuchawki Bluetooth
Special Price 199 zł Regular Price 279 zł
Promocja
Positive Vibration 2 Wireless denim

Positive Vibration 2 Wireless denim (EM-JH133-DN)

House of Marley
Słuchawki Bluetooth
Special Price 199 zł Regular Price 279 zł
Promocja
Positive Vibration 2 Wireless silver

Positive Vibration 2 Wireless silver (EM-JH133-SV)

House of Marley
Słuchawki Bluetooth
Special Price 199 zł Regular Price 279 zł
Supercena Bestseller
Porta Pro Wireless

Porta Pro Wireless

Koss
Słuchawki Bluetooth
Special Price 289 zł Regular Price 449 zł
Bestseller
Słuchawki Audio-Technica ATH-SR50BT czarne

ATH-SR50BT czarne

Audio-Technica
Słuchawki Bluetooth
Special Price 629 zł Regular Price 699 zł
Prosimy o kontakt
Promocja
Positive Vibration 2 Wireless copper (EM-JH133-CP)

Positive Vibration 2 Wireless copper (EM-JH133-CP)

House of Marley
Słuchawki Bluetooth
Special Price 199 zł Regular Price 279 zł
Promocja
Positive Vibration 2 Wireless rasta (EM-JH133-RA)

Positive Vibration 2 Wireless rasta (EM-JH133-RA)

House of Marley
Słuchawki Bluetooth
Special Price 199 zł Regular Price 279 zł
Supercena Bestseller
ATH-ANC500BT

ATH-ANC500BT

Audio-Technica
Słuchawki z redukcją hałasu (ANC)
Special Price 249 zł Regular Price 399 zł
Supercena Bestseller
ATH-ANC900BT

ATH-ANC900BT

Audio-Technica
Słuchawki z redukcją hałasu (ANC)
Special Price 549 zł Regular Price 999 zł
Prosimy o kontakt
Supercena Bestseller #EksperciPolecają
Mobius carbon

Mobius carbon

Audeze
Słuchawki gamingowe
Special Price 1 899 zł Regular Price 2 449 zł
Supercena
ATH-CKS5TW

ATH-CKS5TW

Audio-Technica
Słuchawki True Wireless
Special Price 349 zł Regular Price 599 zł
Prosimy o kontakt
Supercena
House of Marley Exodus ANC

Exodus ANC (EM-DH021-BK)

House of Marley
Słuchawki z redukcją hałasu (ANC)
Special Price 779 zł Regular Price 1 049 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: