Poprzedni
Następny

Jak rozmieścić system multiroom?

Najważniejszy, jak śpiewała Anna Jantar, pierwszy krok. Ten artykuł dedykujemy wszystkim, którzy ten pierwszy – decyzję o zakupie i instalacji systemu multiroom – mają już za sobą. Spróbujemy w nim bardzo konkretnie podpowiedzieć, jak stawiać kolejne kroki. Zatem już nie „czy?”, ale „jak to zrobić?”.

Audio Pro A10

Możliwe jednak, że czytając ten tekst nie jesteś jeszcze do końca przekonany i jakaś część Ciebie wciąż zastanawia się, czy warto zainwestować w system multiroom. Spróbujemy zaprezentować kilka argumentów, dlaczego może być to dobra decyzja. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że instalacja systemu multiroom, to zaproszenie muzyki do swojego domu. I to na dobre. Po rozmieszczeniu głośników w poszczególnych pomieszczeniach domu bądź mieszkania i naciśnięciu przycisku PLAY możemy być otoczeni dźwiękami. 

Pobudka z Wake me up! Avicii, poranna toaleta przy Unplugged Claptona, obiad z Dawidem Podsiadło, a wieczór... Viva la vida, a może Born to be wild? Żaden problem. Przed snem możemy wysłuchać choćby i Wariacji Goldbergowskich granych ręką Glenna Goulda.  Nie są tu przeszkodą różne gusta domowników. Urządzenia multiroom możemy pogrupować w tzw. strefy. Oddzielnymi strefami mogą być sypialnia, kuchnia, salon, pokój dziecięcy... W każdej z nich, w zależności od upodobań, możemy odtwarzać inną muzykę. Wyzwaniem może być dopasowanie poziomów głośności – pozdrawiamy z tego miejsca rodziców nastolatków – ale wiemy, że nie z takich opałów wychodzimy w naszych rodzinach obronną ręką.

Yamaha MusicCast 50 

Ogromnie ważną cechą współczesnych systemów multiroom – takich, jak Yamaha MusicCastBluesound czy Vifa Home – jest możliwość bezprzewodowej łączności pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Nie musimy zaburzać domowego miru wierceniem w ścianach i przeciąganiem kabli tuż obok ulubionej paprotki małżonki. Wystarczy wyjąć urządzenie z pudełka, uruchomić je, skonfigurować i... Voilà! Daje to bardzo szerokie możliwości w zakresie aranżacji wnętrza. Nie jesteśmy bowiem, nomen omen, związani kablami. 

Bezprzewodowa łączność nie dotyczy tylko samych głośników, ale także źródeł. Za pomocą aplikacji na smartfony i tablety prześlemy muzykę z aplikacji streamingowych (Spotify, Tidal, YouTube...), plików na komputerze, a nawet – uwaga! – płyt winylowych. Takie bowiem możliwości posiada gramofon Vinyl 500, wchodzący w skład ekosystemu MusicCast. Jeżeli dołączymy do tego możliwość stworzenia z głośników multiroom zestawu kina domowego, odtwarzającego dźwięk w formatach przestrzennych... Pytanie „czy?” zamieni się w „jaki?”.

Phantom REACTOR

Obecnie na rynku można znaleźć szereg godnych polecenia systemów multiroom, bardziej i mniej rozbudowanych. Oprócz firm wspomnianych wyżej warto wymienić np. szwedzkie Audio Pro, serię Formation firmy Bowers & Wilkins, z którą wkrótce będzie kompatybilny nowy Zeppelin, czy futurystyczne Devialet Phantom.

Bowers & Wilkins Zeppelin

Na naszych łamach opisujemy je bardzo precyzyjnie – pierwsze wiadomości możecie zasięgnąć z opisów serii czy poszczególnych produktów. Nic jednak nie zastąpi osobistego spotkania, na które – jak zwykle – zapraszamy do salonów Top Hi Fi & Audio Video Design.

Przechodząc do meritum – przygotowaliśmy kilka poradników, w których podpowiadamy, jak wykorzystać urządzenia poszczególnych marek w konkretnych warunkach mieszkaniowych:

1. Jak rozmieścić system multiroom Yamaha MusicCast?

2. Jak rozmieścić system multiroom Bluesound?

Które głośniki są w stanie nagłośnić salon, a które lepiej zachować do sypialni czy pokoju dziecięcego. Mamy nadzieję, że pomogą Wam przynajmniej wstępnie wybrać te modele, które najlepiej pasują do Waszych czterech ścian – tak pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności. Wasze intuicje chętnie zweryfikujemy w naszych salonach, gdzie wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązania. Zapraszamy!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Promocja
MusicCast VINYL 500

MusicCast VINYL 500

Yamaha
Yamaha MusicCast
As low as 2 829 zł Regular Price 3 499 zł
Phantom Reactor 900

Phantom Reactor 900

Devialet
Głośniki multiroom
6 299 zł
Promocja
Audio Pro A10

A10

Audio Pro
Audio Pro
As low as 699 zł Regular Price 949 zł
Promocja Nowość
Zeppelin Wireless

Zeppelin

Bowers & Wilkins
Głośniki multiroom
As low as 2 835 zł Regular Price 3 899 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: