Poprzedni
Następny

Jak przegrać płytę winylową na komputer [WIDEO]

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Od dłuższego czasu klasyczna płyta winylowa przeżywa drugą młodość. I tak jak obecnie robimy kopie naszych krążków CD na dyski sieciowe lub inne nośniki pamięci, tak taki sam proces można przeprowadzić na winylu. W dzisiejszym materiale, pokazujemy na przykładzie gramofonu Audio-Technica AT-LP5X jak w prosty sposób przegrać płytę winylową do postaci pliku cyforwego.

Coraz więcej gramofonów wyposaża się w wyjście USB, które pozwala podłączyć je do komputera i zdigitalizować album zapisany na winylu. To świetne rozwiązanie, kiedy dysponujemy dyskografią wartościowych płyt winylowych, których stan każe sądzić, że odczyt ścieżki muzycznej na nich zapisanej może stać się wkrótce utrudniony. To też świetne pole do eksperymentów, by na swoim systemie stereo porównać ten sam materiał odtwarzany z winyla oraz pliku cyfrowego. Dzięki temu nie tylko zachowamy naszą kolekcję płyt, ale też damy sobie możliwość jej odsłuchu w formie cyfrowej, jeśli akurat będziemy mieli na to ochotę. W dzisiejszym materiale,  pokażemy Wam jak w prosty sposób przegrać płytę winylową na komputer.

Jak zwykle, po obejrzeniu materiału zapraszamy na stronę naszego kanału na YouTube. Znajdziecie tam więcej tego typu filmów z mnóstwem praktycznych informacji i nowości dotyczących świata audio-wideo.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi filmami w formie recenzji i poradników, które w przejrzysty i prosty sposób tłumaczą zagadnienia związane z wyborem sprzętu audio jak również przybliżają wybrane produkty z oferty sieci Top Hi-Fi & Video Design

 

 

Poprzedni
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: