Poprzedni
Następny

Intellibeam

Czym jest Intellibeam? Intellibeam to bardzo przydatna funkcja, dostępna w wybranych modelach soundbarów Yamaha (YSP-2500 oraz YSP-5600). Mówiąc w skrócie, pozwala ona optymalnie dostosować parametry pracy urządzenia, aby maksymalizować efektywność oddziaływania efektów dźwięku przestrzennego w konkretnym pokoju, w którym pracuje soundbar. System Intellibeam  jest całkowicie automatyczny, więc pomimo, iż jest bardzo złożonym technologicznie rozwiązaniem, pozostaje niezwykle prostym narzędziem dla użytkownika. Konfiguracji dokonuje się tylko raz, po wypakowaniu soundbaru i ustawieniu go w jego docelowej lokalizacji.

Jak przeprowadzić konfigurację Intellibeam? Gdy już wypakujesz i ustawisz soundbar na miejscu, podłącz do urządzenia specjalny mikrofon pomiarowy, dostarczany wraz z urządzeniem. Mikrofon powinien zostać ustawiony w miejscu, gdzie będą siedzieć widzowie podczas domowych seansów, aby system zoptymalizował oddziaływanie efektów przestrzennych właśnie dla tej lokalizacji. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to uruchomić procedurę automatycznej konfiguracji i przez chwilę zachować ciszę, aby system, wysyłając punktowe sygnały dźwiękowe i wychwytując ich odbicia, rozpoznał aranżację twojego pokoju. Dzięki temu, Intellibeam będzie wiedział, jak usytuowane są ściany, gdzie znajdują się miękkie meble i inne elementy wyposażenia, które mogą tłumić lub wzmacniać odbicia dźwiękowychwiązek. Cała procedura trwa zaledwie trzy minuty.

Poprzedni
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: