Poprzedni
Następny

House of Marley Positive Vibration XL – dla modnego melomana

House of Marley Positive Vibration XL

Znalezienie słuchawek bezprzewodowych zgodnych z naszymi upodobaniami stało się ostatnio sporym wyzwaniem. Rynek znacząco urósł, a mniej lub bardziej ciekawe nowości wylewają się niemal co rusz. W tym gąszczu nowoczesnych nauszników świetnie odnajduje się House of Marley. Marka czerpiąca nazwę od ponadczasowego muzyka miała już swoje hity sprzedażowe, jak choćby model Positive Vibration 2 Wireless. Niedawno doczekał się on rozwinięcia, któremu przyjrzymy się bliżej w tym teście.

Projekt w zgodzie z naturą

W czasach gdy ekolodzy walczą o żywot każdego egzotycznego drzewa czy niedźwiedzia polarnego, przemyślane podejście do projektowania nowych rzeczy jest bardzo cenione. Każdy z nas segreguje śmieci czy też stara się oszczędzać wodę, ale prawdopodobnie nie myśleliśmy, że możemy być bardziej eko nawet kupując słuchawki. House of Marley dość słusznie chwali się sposobami w jaki pozyskują surowce do tworzenia swoich produktów. Od kopułki w słuchawkach dokanałowych po obudowę głośnika bezprzewodowego surowce do ich wykonania zostały wzięte z recyklingu. Świeżo zaprezentowane Positive Vibration XL nie są pod tym względem wyjątkiem. Zewnętrzne powierzchnie obudowy stworzono z dobrej jakości matowego tworzywa, aluminium, a nawet znajdziemy tu eleganckie wstawki z drewna bambusowego. Wykończenie słuchawek sprawia, że żaden z tych materiałów daje świetne odczucia w dotyku – zupełnie jakby nie pochodziły z odzysku. Wszystkie elementy spasowano precyzyjnie, dzięki czemu nic nie wydaje z siebie niepożądanych dźwięków. Positive Vibration XL dają uczucie obcowania z produktem droższym niż jest naprawdę. Za budowę i jakość materiałów należy się ogromny plus.

Amerykańska marka na swojej stronie informuje też między innymi o tym, że wspiera sadzenie nowych lasów na całym świecie poprzez regularne wspieranie organizacji non-profit o nazwie One Tree Planted. To bardzo dobrze, że firma wspiera tak szczytny cel.

Wróćmy jeszcze na moment do wykonania, a konkretnie tego jak słuchawki się prezentują. Positive Vibration XL są najkrócej mówiąc szykowne. Spokojnie można je traktować jako stylowy element garderoby. Pomaga fakt, że są dostępne w trzech mocno zróżnicowanych wersjach kolorystycznych. Do wybory mamy klasyczną czerń, ale możemy też wyróżnić się z tłumu decydując się na wariant granatowy (Denim) lub miedziany róż z białymi dodatkami. Ten ostatni prawdopodobnie wpadnie w oko płci pięknej.

House of Marley Positive Vibration XL

Na estetycznym projekcie wszystko się jednak nie kończy. House of Marley pamiętał też o zapewnieniu dobrej ergonomii. Przyciski do sterowania odtwarzaniem i głośnością znalazły się w dolnej części prawej kopułki. Regulacja głośności odbywa się klawiszami z lekko odstającymi oznaczeniami „plus” i „minus” dzięki czemu z łatwością wyczuwa się je pod palcem. Pomiędzy nimi znajduje się też włącznik zasilania, którym możemy dodatkowo pauzować utwory oraz przechodzić między nimi. Podwójne kliknięcie prowadzi do kolejnej piosenki, a szybkie potrójne do poprzedniej. Sterowanie muzyką w Positive Vibration XL rozwiązano z bardzo dobrą ergonomią, dzięki czemu wszystko jest intuicyjne. Kilka słów pochwały należy się też zastosowanym nausznikom. Pady wykończono ze skóry ekologicznej, a wewnątrz znajduje się specjalna pianka z pamięcią kształtu. Jest bardzo miękka i dobrze dopasowuje się do kształtów głowy. Najnowsze słuchawki House of Marley są konstrukcją wokółuszną, co przyczynia się do jeszcze lepszego komfortu noszenia ich przez długi czas. Zwiększone pady poprawiły też pasywną izolację od hałasu z otoczenia, dzięki czemu muzyka jest mniej zakłócona innymi czynnikami.

Długodystansowiec

Rynek słuchawek Bluetooth zrobił w ostatnich latach ogromne postępy pod względem czasu pracy na jednym ładowaniu. House of Marley idealnie wpisuje się w ten korzystny dla użytkowników trend, podając na swojej stronie czas działania do 24 godzin. To bardzo dobry wynik, który dodatkowo nie jest wyłącznie obietnicą na papierze - można go realnie osiągnąć w codziennym użytkowaniu. Gdy zajdzie potrzeba naładowania akumulatora, będzie to możliwe przez wbudowany port USB-C. Miło widzieć, że starszy typ złącza (czyli micro-USB) jest co raz rzadziej spotykany również w słuchawkach. Wielu z nas posiada już smartfony z nowszym portem co sprawia, że słuchawki możemy ładować tym samym kablem.

Na pochwałę zasługuje nie tylko czas pracy na jednym naładowaniu, ale też stabilność modułu Bluetooth. Bez problemu możemy przemieszczać się ze słuchawkami po niewielkiej przestrzeni – na przykład w mieszkaniu. Trzeba naprawdę przejść o kilka ścian od źródła (na przykład telefonu), aby usłyszeć pierwsze urwane dźwięki muzyki. Na otwartej przestrzeni jest tylko lepiej, a 10 metrów odległości między odtwarzaczem, a słuchawkami jest zupełnie osiągalne. Wszystko to świadczy o przemyślanym projekcie i zasługuje na przyznanie dużego plusa.

Nie tylko dizajn

Positive Vibration XL są ładnymi i praktycznymi słuchawkami, ale co z dźwiękiem? Bez względu na rodzaj sprzętu audio jest to jego najważniejsza cecha. House of Marley nigdy nie pomija sedna „sprawy”, oferując swój unikalny rodzaj brzmienia nie tylko w głośnikach bezprzewodowych, ale też słuchawkach. Dźwięk reprodukowany przez 40-milimetrowe przetworniki jest więc ciepły i dość gładki, ale nie pozbawiony przy tym energicznego charakteru. To tak zwany „in house sound” marki House of Marley, który w duchu bezpośrednio nawiązuje do muzyki reagge – spokojnej i wyluzowanej.

House of Marley Positive Vibration XL

Brzmienie słuchawek tworzy solidna podstawa basowa. Nie jest on przesycony, dzięki czemu nie wchodzi na miejsce wokali i lekko nakreślonych wysokich tonów. Potrafi uderzyć szybko i mocno, przy czym na pewno nie spowoduje u nas bólu głowy nawet pod dłuższym słuchaniu. Pasmo to jest dynamiczne, jednocześnie zachowując też gładkość. Positive Vibration XL sprzyjają temu, aby włączyć sobie ulubioną playlistę do biegania – nawet jeśli akurat nie biegamy. Szybkie utwory brzmią na nich naprawdę świetnie. Bas daje wyczuwalnie gęsty fundament muzyczny, ale nie wychodzi „przed szereg”, co mogłoby tłumić średnicę lub wysokie tony. Chociaż nowe House of Marley są nastawione na rozrywkowe granie i świetnie pokazują swoją energię, nie czujemy tego non-stop. W dużej mierze jest tak dzięki dobrze zbalansowanym niskim tonom. Z całą pewnością projektantom udało się połączyć cechy, składające się całościowo na bardzo udane brzmienie. Charakter dźwięku sprzyja słuchaniu różnorodnej muzyki – od popu po jazz.

Na ciepłe i dynamiczne granie tego modelu składają się też klarowna średnica. Pasmo to brzmi wyraziście z naprawdę sporą ilością szczegółów – szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę przystępną cenę słuchawek możemy być mile zaskoczeni ich możliwościami w tym zakresie. Nagrania, które wysuwają głosy artystów na pierwszy plan brzmią gładko, łącząc jednocześnie prezentację „smaczków” w utworach. To samo dotyczy muzyki bazującej na naturalnych instrumentach – Positive Vibration XL świetnie oddają dźwięk gitary akustycznej. Wszystko brzmi przejrzyście bez nadmiernego przesuwania sceny w kierunku słuchacza. Dzięki temu da się poczuć naturalną przestrzeń między dźwiękami, a całość nie wydaje się rozdmuchana. Wokale oraz instrumenty mieszczące się w środkowym paśmie są naprawdę przyjemne w odbiorze. Nowe Positive Vibration zasługują na dużą pochwałę w tym aspekcie dźwięku.

House of Marley Exodus ANC

Ważnym elementem brzmienia każdego sprzętu są też wysokie tony. W przypadku House of Marley są one łagodne, ale wystarczająco szczegółowe co świetnie współgra z ciepłym, basowym charakterem brzmienia marki. Najnowszy model słuchawek wokółusznych będzie więc idealny dla osób wyczulonych na wysokie dźwięki. Jeśli podczas przemieszczania się po mieście lub w domowym zaciszu pragniesz relaksu ze swoją ulubioną muzyką, Positive Vibration XL są w stanie to zapewnić. Najwyższe pasmo ma odprężoną, nieco schowaną za wokalami barwę, dzięki której szczegóły są słyszalne, ale nie natarczywe. Gładkość sprzyja słuchaniu przez dłuższy czas i nie powoduje zmęczenia. Zachęca do tego również wysoki komfort słuchawek zapewniony przez nauszniki, które z łatwością otaczają nawet większe ucho. Podsumowując górę w nowych Positive Vibration można powiedzieć, że jest idealna dla tych, którzy preferują łagodniejszą barwę grania. Jednocześnie bardzo wyraźnie przekazują kluczowe detale z nagrań. Są pod tym względem wzorem dla innych słuchawek bezprzewodowych w budżecie do 500 złotych. Gładkie i ciepłe granie dodatkowo przypomina o „genach” marki, które wiążą się z radosną i odprężoną muzyką reagge. To bardzo oryginalny sposób nawiązania do pewnych tradycji obecnych w House of Marley.

Hity nie tylko muzyczne

Powiększone Positive Vibration mają duże szanse powtórzyć niemały sukces swojego starszego brata. Odświeżony przetwornik daje z siebie wysokiej jakości dźwięk, który zachowuje energiczny i rozrywkowy charakter House of Marley. Na pochwałę zasługuje też dopracowane wykonanie połączone z przemyślanym pozyskiwaniem surowców. Atrakcyjna cena poniżej 500 złotych prawdopodobnie przyciągnie sporo nowych klientów poszukujących dobrego brzmienia bez przewodów. Positive Vibration XL na pewno są w takim przypadku warte odsłuchu! Może się okazać, że już zostaną z nami na dłużej.

Positive Vibration XL

Jeśli poszukujesz słuchawek Bluetooth nasza internetowa oferta jest bogata w szeroki wybór sprzętu różnych marek – w tym również House of Marley. W tym trudnym czasie, gdy musimy jak najwięcej pozostawać w domach zachęcamy do korzystania z możliwości zakupów online.

W miarę jak sytuacja powróci do normy tradycyjnie zapraszamy do naszych salonów rozmieszczonych po całej Polsce, aby w komfortowych warunkach odsłuchać sprzęt, który budzi twoje zainteresowanie. Wszystkim melomanom życzymy dużo zdrowia

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: