Poprzedni
Następny

Grudzień na Netflix: nowości, przy których warto się zatrzymać

Ten koszmarny rok dla ludzkości w końcu dobiega końca, a Netflix zadbał o to, żeby jak najbardziej uatrakcyjnić nam przejście na kolejny poziom. Jak co roku w grudniu możemy liczyć na zatrzęsienie gwiazdkowych filmów, ale wśród nich pojawiło się również kilka pozycji, które są szczególnie warte uwagi. Zobaczcie, które propozycje warto wrzucić na swoje kino domowe w tym miesiącu. 

Mission LX-2 MkII

The Holiday Movies That Made Us

“The Holiday Movies That Made Us” jest specjalnym świątecznym rozszerzeniem popularnego cyklu filmów dokumentalnych od Netflix pt. “The Movies That Made Us”, które przyglądają się niesłabnącej atrakcyjności współczesnych klasyków filmowych, rozmawiając z osobami, które były zaangażowane w ich produkcję i pokazując trochę zakulisowych nagrań. Tym razem twórcy serii sięgnęli po dwa amerykańskie bożonarodzeniowe hity – komedię “Elf” z Willem Ferrelem i animację “Miasteczko Halloween” Tima Burtona (w Polsce lepiej znane pod oryginalnym tytułem – “The Nightmare Before Christmas”).

Bal

“Bal" to filmowa wersja wielokrotnie nagradzanego i nominowanego do nagrody Tony broadwayowskiego musicalu Chada Beguelina, Boba Martina i Matthew Sklara, w której aż roi się od wielkich hollywoodzkich nazwisk. Zobaczymy tu między innymi  Meryl Streep, Nicole Kidman, Jamesa Cordena, Kerry Washington, Keegana-Michaela Key i wspaniały nowy talent w osobie Jo Ellen Pellman.

Historia opowiada o grupce pechowych gwiazd z Broadwayu, których ostatnia sztuka okazała się strasznym niewypałem, więc zrezygnowani wyruszają do małego miasteczka w Indianie, by wesprzeć niepewną siebie nastolatkę, której największym marzeniem jest zabranie swoje dziewczyny na bal maturalny bez obaw o homofobiczne ataki. 


Jest co oglądać, dlatego warto zadbać nie tylko o oprawę wizualną, ale także tę dźwiękową. W wyborze optymalnego systemu stereo lub zestawu kina domowego pomogą nasze poradniki:


MANK

Ten czarno-biały dramat reżysera Davida Finchera to zakulisowa opowieść o tym, jak uzależniony od alkoholu scenarzysta Herman J. "Mank" Mankiewicz (Gary Oldman) współpracował z Orsonem Wellesem przy tworzeniu pierwszych szkiców scenariusza do filmu "Obywatela Kane'a". Przy okazji obraz Finchera pokazuje ciekawe spojrzeniem na Hollywood lat trzydziestych, pełne świecącego glamouru, ale i szemranych person.

Co ciekawe, film powstał według scenariusza zmarłego ojca reżysera, Jacka Finchera, który miał być insiderskim hołdem dla utalentowanych, lecz borykających się z różnymi demonami scenarzystów z Hollywood.

Niebo o północy

W tej postapokaliptycznej adaptacji cieszącej się uznaniem krytyków książki “Dzień dobry, północy” autorstwa Lily Brooks-Dalton naukowiec pracujący samotnie w Arktyce (w tej roli George Clooney, który również wyreżyserował film), stara się powstrzymać ekipę astronautów pod przewodnictwem Sully (Felicity Jones) przed powrotem na Ziemię, którą w czasie ich misji dosięgła tajemnicza katastrofa.Wszyscy moi przyjaciele nie żyją 

Netflix coraz bardziej rozkręca się z polskojęzycznymi produkcjami – w grudniu na platformę trafi nowy film, w którym zobaczymy gwiazdy młodego pokolenia – Julię Wieniawę, dla której to już druga współpraca z Netflix, a także Nikodema Rozbickiego, a towarzyszyć im będą między innymi Mateusz Więcławek oraz Barbara Garstka. Mimo że premiera filmu jest tuż za pasem (28 grudnia), jego twórcy są bardzo tajemniczy. Jedyne, co wiadomo to to, iż będzie to czarna komedia o tym, jak impreza młodych ludzi “szybko przeradza się w wielki dramat, podczas którego kończą się nadzieje na miłość, a tajemnice wychodzą na jaw".

A jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skonktaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: