Poprzedni
Następny

Gramofon Audio-Technica AT-LP3 – nowoczesny i wszechstronny

Doskonały, analogowy dźwięk, perfekcyjna jakość wykonania, łatwa obsługa i bogate wyposażenie – debiutujący gramofon Audio-Technica AT-LP3 ma wszystko czego potrzeba, aby rozpocząć rewolucję w klasie niedrogich gramofonów hi-fi.

Audio-Technica AT-LP3

Audio-Technica już od ponad pół wieku tworzy produkty, które dostarczają niezwykłe emocje w świecie analogowego dźwięku. Ten legendarny producent, słynący z projektowania wysokiej klasy wkładek gramofonowych, konsekwentnie udoskonala i wzbogaca gamę swoich gramofonów. Wprowadzając najnowszy model, AT-LP3, firma dostarczyła model, który łączy dwie zazwyczaj wykluczające się cechy – bogate, wszechstronne wyposażenie i atrakcyjną cenę zakupu.

Wbudowany przedwzmacniacz z obsługą wkładek MM i MC

Gramofon AT-LP3 łączy w sobie wszystko to, czego oczekują zarówno początkujący, jak i już zaawansowani miłośnicy analogowego dźwięku. Ukłonem w stronę tych pierwszych jest łatwość obsługi, którą zapewnia m.in. w pełni automatyczna konstrukcja. Bardziej wymagający użytkownicy docenią natomiast możliwość skonfigurowania urządzenia pod kątem własnych preferencji. AT-LP3 wyposażony jest w specjalny selektor, który pozwala dopasować charakterystykę częstotliwościową do aktualnie wykorzystywanej wkładki. Zazwyczaj przedwzmacniacze wbudowane w gramofony przystosowane są do obsługi jednego rodzaju wkładki, najczęściej bardzo popularnej MM. Moduł przedwzmacniacza w AT-LP3 kompatybilny jest zarówno z nimi, jak i ze znacznie droższymi i bardziej zaawansowanymi wkładkami MC. Rozwiązanie to zapewnia użytkownikowi możliwość wyboru ulubionej wkładki bez potrzeby kupowania dodatkowego, zewnętrznego przedwzmacniacza.

Audio-Technica AT-LP3

Łatwa obsługa, w pełni automatyczny tryb pracy

Gramofon Audio-Technica AT-LP3 jest nie tylko funkcjonalny, lecz także bardzo łatwy w obsłudze. Aby możliwie najbardziej uprościć użytkowanie urządzenia projektanci sięgnęli po sprawdzoną, w pełni automatyczną konstrukcję. Sam gramofon jest gotowy do pracy już w kilka chwil po wyjęciu urządzenia z opakowania, a odtwarzanie płyty sprowadza się do jej umieszczenia na talerzu i naciśnięcia przycisku Start – talerz zaczyna się obracać, a ramię automatycznie zagłębia się w rowku winylu. Po zakończeniu odtwarzania, lub po naciśnięciu przycisku Stop, ramię powraca do wyjściowej pozycji, a talerz zatrzymuje się.

Idealny do współpracy z dowolnym systemem audio

Standardowo gramofon dostarczany jest wraz z wkładką Dual MM AT91R. Wkładka została opracowana specjalnie dla modelu AT-LP3 i wyposażona jest w aluminiowe ramię igły. Element ten wyróżnia się niewielką wagą i wysoką sztywnością, co przekłada się na doskonałą czułość pozwalającą odczytać najsubtelniejsze detale muzyki. Napęd przenoszony jest za pomocą paska, a samo urządzenie może pracować z jedną z dwóch prędkości: 33 1/3 i 45 obr./min. Funkcjonalność zwiększa wymieniony już przedwzmacniacz gramofonowy. Dzięki niemu AT-LP3 można podłączyć do dowolnego wzmacniacza zintegrowanego lub systemu stereo, także wtedy, gdy którekolwiek z tych urządzeń nie zostało wyposażone w specjalne wejście gramofonowe (Phono).

Audio-Technica AT-LP3

Perfekcyjne wytłumienie – perfekcyjnie czysty dźwięk

Audio-Technica AT-LP3 przykuwa uwagę także ciekawą stylistyką. Proste, ponadczasowe linie uatrakcyjnia czerwony headshell, który perfekcyjnie współgra z czarną kolorystyką gramofonu. Idealnym dopełnieniem jest proste, zbalansowane ramię z hydraulicznie tłumionym mechanizmem podnoszenia i blokadą zabezpieczającą ramię po zakończeniu odtwarzania. AT-LP3 dostarczany jest wraz z talerzem odlewanym z aluminium oraz gumową matą o grubości 4,5 mm. Mata tłumi wibracje pogarszające jakość odtwarzanego dźwięku, także sam talerz wyróżnia się właściwościami antyrezonansowymi. W uzyskaniu perfekcyjnie czystego brzmienia pomaga również podstawa, która jest specjalnie wytłumiona w celu zredukowania podbarwień podczas odtwarzania niskich tonów.

Gramofon Audio-Technica AT-LP3 już jest dostępny w sprzedaży. Urządzenie dostarczane jest wraz z ochronną pokrywą przeciwpyłową.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: