Poprzedni
Następny

Gato Audio wprowadza funkcje sieciowe do swoich wzmacniaczy

Duński producent wysokiej klasy sprzętu audio, firma Gato, ogłosiła wprowadzenie nowych wersji swoich wzmacniaczy zintegrowanych DIA-250S oraz DIA-400S, a także przedwzmacniacza PRD-3S.

Nowe modele, oznaczone symbolem NPM, oferują m.in. bezpośredni dostęp do serwisów muzycznych Tidal, Qobuz oraz Deezer. Ich dobór nie jest tu przypadkowy – są to nieliczne serwisy, które oferują streaming muzyki w wysokiej jakości.

Urządzenia Gato z serii NPM oferują także kompatybilność z technologiami UPnP i DLNA, dzięki czemu z łatwością odtworzą muzykę zgromadzoną np. na serwerze NAS czy komputerze. Dodatkowo nowe urządzenia mogą integrować się z systemem Roon i dzięki temu mogą służyć jako odbiornik muzyki wysyłanej z tego coraz bardziej popularnego wśród melomanów programu do odtwarzania.

Do zarządzania wspomnianymi funkcjami sieciowymi będzie przeznaczona również dedykowana aplikacja przygotowana przez Gato.   

Moduł NPM stworzono na bazie otwartej platformy, dzięki czemu w przyszłości będzie możliwe dodawanie kolejnych funkcjonalności poprzez aktualizację oprogramowania

Jednocześnie firma nie zapomniała o posiadaczach obecnych wersji modeli DIA-250S, DIA-400S czy PRD-3S – będą oni mogli wyposażyć swój sprzęt we wspomniany moduł NPM (Network Player Module).

Warto wspomnieć, że nowe modele nie są następcami obecnych – Gato Audio oferuje modele sieciowe (NPM) dodatkowo - dla klientów, którzy potrzebują takiej funkcjonalności. W związku z tym każdy ze wspomnianych urządzeń (DIA-250S, DIA-400S i PRD-3S) będzie występowało zatem w dwóch wersjach.

Nowe modele powinny wejść do sprzedaży w sierpniu/wrześniu bieżącego roku, wkrótce po tym będzie też możliwe wyposażenie obecnych modeli w nowe funkcjonalności.

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: