Poprzedni
Następny

Funkcjonalny, potężny i spektakularny – recenzja Bang & Olufsen Beosound 1 na Audiostereo.pl

Marka Bang & Olufsen oferuje wyjątkowe modele. Wyjątkowość ta dotyczy zarówno designu, jakości wykonania, jak i brzmienia. Doskonałym tego potwierdzeniem jest głośnik Beosound 1, którego możliwości miał okazję sprawdzić Marcin Olszewski z portalu Audiostereo.pl.

Bang & Olufsen Beosund 1

Zdaniem testującego model Beosund 1, za projekt którego odpowiada Torsten Valeur, na pierwszy rzut oka w ogóle nie przypomina głośnika:

Swą aparycją nie przypomina bowiem niczego, pomijając swoje starsze rodzeństwo, co można byłoby z dźwiękiem skojarzyć. Chyba, że za takowe źródło nausznych doznań uznamy futurystyczne czajniki, termosy, czy coraz bardziej wymyślne oczyszczacze powietrza. Mamy bowiem do czynienia z aluminiowym stożkiem o ściętym wierzchołku i wyciętym nieco poniżej „tarasem widokowym” z niewielką diodą wskazującą, niczym latarnia morska drogę zbłąkanym wędrowcom.

Niezwykle interesujący jest jednak nie tylko wygląd głośnika firmy Bang & Olufsen, ale również jego „wnętrze”. Podzespoły zastosowane w Beosound 1 sprawiają, że model ten sprawdzi się nawet w dużych pomieszczeniach:

Otóż aplikacja 1-ki do mniej aniżeli 15-20 m² będzie przypominać strzelanie do muchy z armaty, gdyż, uprzedzając nieco fakty, B&O gra zaskakująco potężnym dźwiękiem i przy zbyt entuzjastycznym przekręceniu pokrętła głośności, o którym dosłownie za chwilę, potrafi ryknąć tworząc niemalże koncertową ścianę dźwięku.

Bang & Olufsen Beosund 1

Uwagę zwraca także bogata funkcjonalność głośnika:

Po dokończeniu wstępnej konfiguracji (pobranie dedykowanej aplikacji i kilka intuicyjnych kroków) warto bowiem poświęcić mu chwilę, bądź dwie na ustawienie chociażby kilku presetów, dzięki czemu Beosound będzie informował nas np. o … pogodzie. Mała rzecz a cieszy.

Kolejną zaletą 1-ki jest obsługa Chromecast, dzięki czemu „duński termos” zupełnie bezproblemowo dogaduje się m.in. z desktopową aplikacją Tidala, więc mamy w tym momencie, razem ze Spotify Connect i Deezerem (również w wersji HiFi), praktycznie komplet jeśli chodzi o dominujące platformy streamingowe.

Tak redaktor testujący Beosound 1 opisuje jego brzmienie:

Mówiąc bowiem wprost dźwięk generowany przez 1-kę jest potężny, spektakularny i dokonując daleko posuniętej kondensacji zebranych podczas odsłuchów refleksji i obserwacji … świetny.

Według Marcina Olszewskiego Bang & Olufsen Beosound 1 to przykład…

…nader udanej integracji zaawansowanych technologii, niebanalnego designu a zarazem po prostu dobrego dźwięku.

Bang & Olufsen Beosund 1

O tym, że model Beosound 1 jest – bez cienia wątpliwości – wartym uwagi głośnikiem, świadczy zdanie podsumowujące recenzję:

Jeśli zatem słuchanie muzyki jest dla was synonimem przyjemności i relaksu a nie dzieleniem włosa na czworo i wycinania skalpelem solistów z tła, to śmiem twierdzić, że raz usłyszanego głośnika Bang & Olufsen Beosound 1 nie tylko prędko nie zapomnicie, co poruszycie niebo i ziemię, by koniec końców móc finalnie postawić go u siebie.

Pełny tekst recenzji znajdziesz TUTAJ.

Bang & Olufsen Beosund 1

Sprzęt marki Bang & Olufsen znajdziesz na stronie internetowej tophifi.pl. Możesz go także sprawdzić w praktyce w jednym z salonów sprzedaży Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu specjaliści pomogą Ci w testowaniu sprzętu, a także odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanymi w salonie urządzeniami audio i audio-wideo.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: