Poprzedni
Następny

Funkcja Sweet Room we wzmacniaczach zintegrowanych Devialet Expert Pro

Wzmacniacze zintegrowane marki Devialet z serii Expert Pro doczekały się nowej wersji oprogramowania – 13.2.0 – oraz nowego systemu operacyjnego – DOS 2.2.6. Dzięki wprowadzonym zmianom użytkownik może cieszyć się funkcją Sweet Room, która przy użyciu 9-zakresowego korektora parametrycznego pozwala na manualne dostosowanie brzmienia do akustyki pomieszczenia odsłuchowego. Poprawie uległa także stabilność sieciowa urządzeń.  

„Chcesz iść dalej?” – to hasło przewodnie, jakie towarzyszy udostępnieniu nowej wersji oprogramowania i nowego systemu operacyjnego (DOS) dla wzmacniaczy zintegrowanych Devialeta z serii Expert Pro. Najnowsza funkcja Sweet Room świetnie współgra z unikatową technologią francuskiej firmy, Speaker Active Machine (SAM), dzięki której możliwe jest wydobycie maksimum możliwości z ponad 1000 różnych modeli kolumn głośnikowych. Moduł Sweet Room sprawia, że użytkownicy modeli Expert Pro mogą zmodyfikować sygnał wyjściowy, aby dopasować go do specyfiki akustycznej danego pomieszczenia.

Zanim wprowadzi się jakiekolwiek zmiany w pierwszej kolejności należy określić częstotliwości, które mają zostać dostosowane w pokoju odsłuchowym. Sweet Toom wykorzystuje konkretne ustawienia w oparciu o częstotliwości, które wymagają modyfikacji, np. „Wiem, że mój pokój odsłuchowy absorbuje dużo częstotliwości przy 100 Hz i 70 Hz, dlatego chciałbym podbić te zakresy”. W określeniu poprawek, jakie warto byłoby wprowadzić w pomieszczeniu odsłuchowym, użytkownik będzie musiał sięgnąć po zewnętrzne oprogramowanie, które mogłoby okazać się pod tym względem pomocne.

Instrukcja dotycząca przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania do wersji 13.2.0 oraz systemu operacyjnego do wersji DOS 2.2.6 znajduje się na oficjalnej stronie Devialeta: https://help.devialet.com/hc/en-us/articles/203402701. Poprawne zainstalowanie otworzy możliwość korzystania z pomocy Sweet Room. Funkcja obsługiwana jest jedynie przez urządzenia z kartą Core Infinity, którą można znaleźć wyłącznie w modelach z serii Expert Pro.  

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: