Poprzedni
Następny

ELAC VELA FS 408 - połączenie emocji i elegancji

ELAC zaprezentował nową wolnostojącą kolumnę głośnikową – model VELA FS 408. Nowa konstrukcja stanowi połączenie charakterystycznych dla niemieckiego producenta rozwiązań, najnowszej technologii głośnikowej oraz pięknego wzornictwa i jest już dostępna w naszych salonach.

Niemal 20 lat temu rozpoczęła się era kolumn głośnikowych ELAC z nazwami zakończonymi cyfrą „8”. Modele te łączy konstrukcja składająca się z dwóch 180-milimetrowych jednostek niskotonowych i jednego przetwornika wysokotonowego. Tym samym najnowsza VELA FS 408 bazuje na tradycji, a jednocześnie może pochwalić się nowymi rozwiązaniami i wspaniałą stylistyką serii VELA. Doskonale wykonane, delikatnie odchylone obudowy wyróżniają się trapezoidalnym kształtem i dużymi promieniami krawędzi, emanując ponadczasową elegancją. Potwierdza to także wykończenie na wysoki połyk i dekoracyjne elementy z aluminium. Jednak VELA FS 408 zachwyca nie tylko dźwiękiem, ale także niesamowitym dźwiękiem: elegancki i potężny wygląd nadaje ton jej muzycznej maestrii.

Za konwersję sygnałów elektrycznych na dźwięk odpowiadają dwa przetworniki niskotonowe – wykorzystujące konstrukcję AS-XR – oraz głośnik wysokotonowy JET5. Konstrukcja AS-XR zapewnia naturalne i wierne odwzorowanie średnich częstotliwości, z kolei potężny układ napędowy i rozszerzenie jednostek niskotonowych dostarczają dokładny i niesamowicie głęboki bas. Dopełnieniem dla dwóch jednostek niskotonowych jest tweeter JET5, który charakteryzuje się niezwykła detalicznością i finezją, tym samym gwarantując czystą przyjemność słuchania. Bezkompromisowe podejście przejawia się także poprzez zastosowanie wysokiej jakości komponentów zwrotnicy oraz kabli Van den Hul, które znajdują się wewnątrz obudowy.

Podłącz kolumny głośnikowe, zwiększ poziom głośności i ciesz się wspaniałym dźwiękiem: VELA FS 408 jest bezkompromisowym artystą, który dociera bezpośrednio do serca muzyki. W odniesieniu do poprzednich modeli z serii VELA, najnowszy model cechuje się delikatnie podwyższoną kierunkowością średnich tonów, co przekłada się na lepsze obrazowanie i wyraźniej zdefiniowaną scenę dźwiękową – pozostaje wygodnie usiąść i dać się ponieść muzyce.

VELA FS 408 jest już dostępna w salonach Top Hi-Fi & Video Design. Nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniego sprzętu i odpowiedzą na wszelkie pytania. Każdy nasz salon wyposażony jest w salę odsłuchową, dzięki czemu w komfortowych warunkach będziesz mógł sprawdzić, jak dana konstrukcja sprawuje się w praktyce. By dokonać rezerwacji sali odsłuchowej na dogodną dla siebie godzinę wystarczy skontaktować się z najbliższym salonem telefonicznie lub wypełnić formularz na naszej stronie internetowej www.tophifi.plPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: