Poprzedni
Następny

„Dużo dobrej zabawy” – test głośnika multiroom Audio Pro A10

W trzecim tegorocznym numerze magazynu „Audio” pojawiła się recenzja głośnika multiroom Audio Pro A10. Stąd też warto sprawdzić, jak w przeprowadzonym teście spisała się ta konstrukcja szwedzkiego producenta.

Audio Pro A10

A10 to kompaktowy głośnik bezprzewodowy w kształcie walca, który pokryty jest maskownicą wykonaną z miękkiej tkaniny. Podstawa urządzenia jest gumowa, górny dekielek metalowy, a całość – jak możemy przeczytać we wstępie testu – „wygląda apetycznie i kulturalnie – jak przystało na skandynawski dresing”.

Pod względem funkcjonalności A10 oferuje wsparcie dla najważniejszych serwisów strumieniowych: „Sieciowe strumieniowanie może się odbywać w ramach Spotify Connect, Apple AirPlay, przewidziano też obsługę DLNA. Zapewni ona dostęp do komputerów jak i serwerów NAS”. Zarządzanie systemem multiroom odbywa się za pośrednictwem autorskiej aplikacji: „W menu aplikacji sterującej odnajdziemy także odnośniki do serwisów Tidal, Deezer, a nawet algorytm pozwalający przywołać asystenta głosowego Amazon Alexa. W aplikacji mobilnej są również regulacje barwy, funkcja budzika, a zmiana roli głośnika (kanał lewy, prawy, mono) jest tak łatwa, że można ją wręcz wywołać niechcący”.

Audio Pro A10

Z kolei brzmienie specjaliści z magazynu „Audio” określili jako „soczyste, rytmiczne, błyszczące”. Bas jest mocny, góra czysta, a sam głośnik może też zagrać głośno: „całe brzmienie nie jest wyrównane w sensie tonalnym, a mimo to zachowuje swoistą gładkość, słucha się tego co najmniej łatwo, z charakterystyki nie wyskakują nerwowe podbarwienia. Muzykę prowadzi przede wszystkim rytm. Mocna góra pasma daje odpowiednią przeciwwagę (czy też dopełnienie), ale nie tnie ostro, jest czysta i pokazuje również delikatniejsze detale. (…) Będzie dużo dobrej zabawy, również głośnej, przy której A10 długo nie traci animuszu”.

Głośnik multiroom Audio Pro A10 dostępny jest w salonach Top Hi-Fi & Video Design i online na stronie tophifi.pl, natomiast z pełnym testem można zapoznać się TUTAJ.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: