Poprzedni
Następny

„Dużo dobrej zabawy” – test głośnika multiroom Audio Pro A10

W trzecim tegorocznym numerze magazynu „Audio” pojawiła się recenzja głośnika multiroom Audio Pro A10. Stąd też warto sprawdzić, jak w przeprowadzonym teście spisała się ta konstrukcja szwedzkiego producenta. 

Audio Pro A10

A10 to kompaktowy głośnik bezprzewodowy w kształcie walca, który pokryty jest maskownicą wykonaną z miękkiej tkaniny. Podstawa urządzenia jest gumowa, górny dekielek metalowy, a całość – jak możemy przeczytać we wstępie testu – „wygląda apetycznie i kulturalnie – jak przystało na skandynawski dresing”.

Pod względem funkcjonalności A10 oferuje wsparcie dla najważniejszych serwisów strumieniowych: „Sieciowe strumieniowanie może się odbywać w ramach Spotify Connect, Apple AirPlay, przewidziano też obsługę DLNA. Zapewni ona dostęp do komputerów jak i serwerów NAS”. Zarządzanie systemem multiroom odbywa się za pośrednictwem autorskiej aplikacji: „W menu aplikacji sterującej odnajdziemy także odnośniki do serwisów Tidal, Deezer, a nawet algorytm pozwalający przywołać asystenta głosowego Amazon Alexa. W aplikacji mobilnej są również regulacje barwy, funkcja budzika, a zmiana roli głośnika (kanał lewy, prawy, mono) jest tak łatwa, że można ją wręcz wywołać niechcący”.

Audio Pro A10

Z kolei brzmienie specjaliści z magazynu „Audio” określili jako „soczyste, rytmiczne, błyszczące”. Bas jest mocny, góra czysta, a sam głośnik może też zagrać głośno: „całe brzmienie nie jest wyrównane w sensie tonalnym, a mimo to zachowuje swoistą gładkość, słucha się tego co najmniej łatwo, z charakterystyki nie wyskakują nerwowe podbarwienia. Muzykę prowadzi przede wszystkim rytm. Mocna góra pasma daje odpowiednią przeciwwagę (czy też dopełnienie), ale nie tnie ostro, jest czysta i pokazuje również delikatniejsze detale. (…) Będzie dużo dobrej zabawy, również głośnej, przy której A10 długo nie traci animuszu”.

Głośnik multiroom Audio Pro A10 dostępny jest w salonach Top Hi-Fi & Video Design i online na stronie tophifi.pl, natomiast z pełnym testem można zapoznać się TUTAJ.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

  1. Audio Pro A10

    A10

    Audio Pro
    Audio Pro
    Już od 777 zł Normalna cena 849 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: