Poprzedni
Następny

Diva 3 i Diva 5 – nowa generacja kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Diva

Indiana Line przedstawiła nowe kolumny głośnikowe z flagowej serii Diva – podstawkowe Diva 3 oraz podłogowe Diva 5. Znalazło się w nich wiele innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, że są to najbardziej zaawansowane produkty w dotychczasowym portfolio marki. Modele Diva 3 i Diva 5 sprawdzą się w różnorodnych systemach audio, zapewniając uniwersalne, naturalne i obiektywne brzmienie.

Diva 3 i Diva 5 – nowa generacja kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Diva

Kolumny Diva 3 i Diva 5 to dokładnie zaprojektowane konstrukcje, w których każdy detal został starannie przemyślany. Od strony technicznej podstawkowa Diva 3 to model 2-drożny, natomiast podłogowa to zaawansowana kolumna 2,5-drożna. Oba modele wykorzystują obudowę typu bass reflex z otworem z przodu, dzięki czemu można je ustawić nawet blisko ściany.

Przeprojektowana obudowa

Obudowy wykonano z MDF-u i mają unikalny, lekko odchylony ku tyłowi front. Odpowiednio osadzono go w skrzyni – głębiej na górze, a płycej na dole. Panel przedni ma stałą grubość – w przypadku modelu Diva 3 wynosi ona 25 mm, a w Diva 5 front ma grubość aż 30 mm. Zapewnia to lepszą stabilność mechaniczną kolumny, jak i zapobiega powstawaniu drgań, co pozwoliło uzyskać przejrzyste brzmienie.

Diva 3 i Diva 5 – nowa generacja kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Diva

Zawieszenie Dual-Wave

Przetworniki nisko i nisko-średniotonowe w nowych kolumnach z serii Diva wykorzystują autorskie zawieszenie górne Dual-Wave. Ten starannie opracowany komponent rozszerza liniowy zakres pracy głośnika i redukuje zniekształcenia w zakresie niskiego basu. Przekłada się na lepsze brzmienie, zwłaszcza w przypadku instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych. Dual-Wave swoją budową przypomina tzw. resory harmonijkowe, które można spotkać w profesjonalnych głośnikach estradowych.

Autorski kosz głośników nisko-średniotonowych

Ulepszona została również konstrukcja aluminiowego kosza przetwornika średnio-niskotonowego. Ma on bardziej opływowe żebrowanie, które stawia mniejszy opór powietrzu za membraną, skutecznie redukując niepożądane rezonanse. Ponadto napędy magnetyczne zostały zoptymalizowane przy użyciu metody elementów skończonych FEA (ang. Finite Element Analysis), co skutkuje stabilnym zachowaniem i niskimi zniekształceniami nawet przy największych amplitudach sygnału.

Diva 3 i Diva 5 – nowa generacja kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Diva

Membrana Curv

Membrany przetworników nisko i nisko-średniotonowych opracowano specjalnie dla kolumn Indiana Line Diva z materiału Curv – tkanego, wytrzymałego polipropylenu o wysokiej sztywności. Zastosowany materiał łączy korzyści płynące z membran z tworzyw naturalnych z zaletami membran sztywnych (szerokie, wyrównane pasmo przenoszenia, precyzja i duża dynamika). Dzięki temu można cieszyć się neutralnym i dokładnym dźwiękiem, szczególnie w zakresie niskich tonów.

Klarowne wysokie tony

Znany z poprzednich modeli przetwornik wysokotonowy zyskał nowy odlewany z aluminium front, wykończony wyprofilowaną gumową powierzchnią. Zapewnia to odpowiednią dyspersję wysokich tonów i skutecznie minimalizuje drgania, co skutkuje poszerzeniem sceny dźwiękowej i lepszym wypełnieniem pomieszczenia sopranami. Co więcej, dzięki technice Radial Vent (radialnej komorze tłumiącej) nie występują rezonanse typowe dla komór ulokowanych w osi za kopułką, co pozwala odtwarzać naturalnie brzmiące soprany – bez żadnych podbarwień.

Diva 3 i Diva 5 – nowa generacja kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Diva

Niski poziom zniekształceń

Zwrotnice zostały zoptymalizowane w oparciu o najnowsze techniki komputerowe, a uzyskiwane rezultaty były skrupulatnie weryfikowane przez wielogodzinne testy odsłuchowe. W sekcji filtra głośnika wysokotonowego zastosowano wyłącznie cewki powietrzne oraz kondensatory foliowe. Cewki rdzeniowe, jeśli są umieszczone w zwrotnicy, mają rdzeń laminowany z żelaza o wysokiej zawartości krzemu, co minimalizuje zniekształcenia pochodzące od tego rodzaju elementów. Poszczególne komponenty zwrotnicy projektanci dobrali tak, aby uzyskać niski poziom zniekształceń, wyrównane pasmo przenoszenia i małe straty mocy.

Diva 3 i Diva 5 – nowa generacja kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Diva

Uniwersalne brzmienie

Atrakcyjne wzornictwo kolumn z nowej generacji serii Diva idzie w parze z doskonałym brzmieniem, które można określić jako przejrzyste, wierne i naturalne. Czyste soprany świetnie współgrają z naturalną średnicą oraz głębokim, perfekcyjnie kontrolowanym basem. Minimum impedancyjne wynosi 4 omy, co oznacza, że kolumny z łatwością sprawdzą się w różnorodnych systemach audio we współpracy z dowolnym wzmacniaczem. Nie boją się także żadnych wyzwań i poradzą sobie przy każdym, nawet najbardziej wymagającym repertuarze.

Diva 3 i Diva 5 – nowa generacja kolumn głośnikowych Indiana Line z serii Diva

Atrakcyjne wykończenie

Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne kolumn Indiana Line Diva 3 i Diva 5 – czarna lub dębowa z białym frontem. Oba warianty mają czarną, magnetycznie mocowaną maskownicę, która zastąpiła plastikowe zaczepy. Podłogowy model Diva 5 wyposażono dodatkowo w aluminiowe nóżki z gumowymi amortyzatorami drgań. Przednia część kolumn pokryta jest matowym lakierem, natomiast skrzynia okleiną PVC. Wzornictwo nowych głośników sprawia, że kolumny z łatwością dopasują się do wystroju Twojego wnętrza.

Dostępność

Kolumny Diva 3 i Diva 5 marki Indiana Line są dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: