Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins zaprezentował najnowszy 16-kanałowy wzmacniacz dystrybucyjny

Bowers & Wilkins przedstawił najnowszy 16-kanałowy wzmacniacz dystrybucyjny – model CDA-16. Nowa konstrukcja pozwala nagłośnić nawet osiem indywidualnych pomieszczeń w domu i gwarantuje wysokiej jakości dźwięk stereo, jednocześnie ciesząc oko eleganckim wzornictwem.

Bowers & Wilkins, wiodący producent domowych urządzeń audio klasy premium, z radością zapowiedział nowy model z gamy produktów instalacyjnych.

Projektanci stworzyli CDA-16 z myślą o domowym zastosowaniu i współpracy z dowolnymi istniejącymi głośnikami instalacyjnymi Bowers & Wilkins. Możliwość obsługi 16 kanałów lub ośmiu stref stereo sprawia, że najnowszy model zapewnia maksymalną efektywność. A to wszystko przy minimalnej przestrzeni zajmowanej w szafce instalacyjnej, co jest zasługą kompaktowej obudowy 1U. Ponadto konfigurowalna konstrukcja pozwala na zmostkowanie kanałów wzmacniacza stereo Class D, dzięki czemu w razie potrzeby można stworzyć jeszcze mocniejsze wyjścia mono.

CDA-16 do każdego ze swoich 16 kanałów dostarcza 50 W przy obciążeniu 8 omów, podwajając moc (100 W) w przypadku głośników 4-omowych. Wybranie funkcji zmostkowania sprawia, że moc wzrasta do 200 W przy 8 omach, zapewniając konieczną kontrolę i ogromne możliwości bezgwzględu na wymagania instalacji. Podłączenie źródeł jest niezwykle proste, dzięki zastosowaniu ośmiu part wejść RCA phono do analogowych połączeń liniowych. Całości dopełnia opcja wykorzystania jednej pary wejść jako połączenia „globalnego”, które udostępnia identyczny sygnał na wszystkich wejściach.


Najważniejsze funkcje CDA-16:

  • 16 x 100 W przy 4 omach zapewnia osiem stref stereo lub 8 x 200 W w trybie zmostkowanym.
  • Osiem analogowych wejść stereo dla źródeł stereo na strefę oraz opcja źródła globalnego dla wszystkich stref.
  • Trzy opcje sterowania trybu zasilania - włączony, automatyczne wykrywanie źródła i wyzwalacz 12 V.
  • Solidne, niezawodne funkcje ochronne zapobiegające uszkodzeniom spowodowanym przeciążeniem, zwarciem lub przegrzaniem.
  • Ultrakompaktowa konstrukcja 1U ułatwiająca instalację i konfigurację.

Niesamowicie kompaktowy CDA-16 jest przystosowany do montażu w szafce instalacyjnej i może pochwalić się wykorzystaniem niewydzielającej ciepła amplifikacji Class D. Tym samym zapewniana jest maksymalna moc wyjściowa połączona z imponująca wydajnością energetyczną. Wysokie na zaledwie 44,5 mm urządzenie bez trudu zmieści się w szafkach dla sprzętu hi-fi oraz modułach instalacyjnych.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: