Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins prezentuje PX - bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją hałasu

To słuchawki najnowszej generacji wyposażone zostały w standard Bluetooth aptX HD, oraz sterowanie odtwarzaniem poprzez ruch słuchawek.

Bowers & Wilkins, brytyjski lider w produkcji kolumn głośnikowych słynący ze swoich niezwykle zaawansowanych produktów audio, prezentuje PX, swoje pierwsze słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją hałasu. Łączy on nie tylko najwyższą jakość dźwięku, ale również inteligentne wyczuwanie intencji użytkownika.

Model PX korzysta z wieloletniego doświadczenia firmy w projektowaniu i budowie przetworników elektroakustycznych.

Głośniki zastosowane w modelu PX pochodzą z referencyjnego modelu P9 Signature i wykorzystują takie same kątowe mocowanie, które zapewnia idealne ustawienie głośnika do ucha. Przetworniki o średnicy 40 mm pozwalają na uzyskanie bardzo szerokiego pasma przenoszenia, sięgającego aż 10 Hz, co gwarantuje dynamiczny i głęboki bas.

Bowers & Wilkins PX

Projektanci udoskonalili także funkcję aktywnej redukcji hałasu, wszystko po to, aby zapewnić optymalną izolację bez wpływania na jakość dźwięku – proces, który zajął tysiące godzin rozwoju i testowania. Słuchawki wykorzystują również najnowszą technologię Bluetooth aptX HD, wspierającą rozdzielczość do aż 48 kHz/24 bitów i zapewniają w pełni cyfrowy dźwięk poprzez połączenie USB. Dalsze udoskonalenie dźwięku zagwarantowane jest dzięki zwiększaniu próbkowania i obróbce dźwięku przy 768 kHz, zachowując najlepszą możliwą jakość dźwięku.

Bowers & Wilkins PX

Oprócz swojej niezrównanej jakości, być może najbardziej niezwykłą cechą PX jest łatwość użytkowania. PX są pierwszymi inteligentnymi słuchawkami Bowers & Wilkins, z czujnikami, które pozwalają użytkownikowi sterować odtwarzaniem muzyki w całkowicie nowy i instynktowny sposób.

PX reagują na naturalne zachowanie użytkownika. Załóż je na głowę, a słuchawki natychmiast włączą się i automatycznie wznowią odtwarzanie muzyki. Gdy je odłożysz, powrócą do trybu czuwania. Odchyl słuchawkę, aby móc swobodnie rozmawiać lub zawieś PX na szyi, żeby automatycznie zatrzymały odtwarzanie, powracając do niego, gdy już będziesz gotowy do słuchania. Niezwykle pojemny akumulator gwarantuje aż 22 h pracy słuchawek, a przy włączonym ANC i połączeniu przewodowym nawet do 33 h. 

Alexander Van Der Heijden, główny menedżer w dziale słuchawek Bowers & Wilkins, stwierdził: „W Bowers & Wilkins zawsze wierzyliśmy, że rola akustycznej technologii polega na tym, aby nie przeszkadzała, pozwalając muzyce znaleźć się w centrum uwagi. PX wynoszą te reguły na całkowicie nowy poziom. Nie tylko stworzyliśmy najlepiej brzmiące słuchawki z redukcją hałasu, jakie można spotkać, ale słuchawki, które są tak inteligentnie skonstruowane i tak intuicyjnie reagujące, że możesz całkowicie o nich zapomnieć podczas ich użytkowania”.

Bowers & Wilkins PX

Aby zapewnić optymalne wrażenia akustyczne w różnych środowiskach, PX wykorzystują trzy adaptacyjne tryby redukcji hałasu, które użytkownik wybiera w specjalnie przygotowanej aplikacji. „Miasto” pozwala usłyszeć szum ruchu ulicznego, dzięki czemu można bezpiecznie poruszać się po ulicach. „Biuro” pozwala słyszeć rozmowy kolegów z pracy. „Samolot” skupia się na eliminowaniu hałasu silników. Aplikacja umożliwia także aktualizowanie oprogramowania poprzez port USB-C.

PX przygotowane są na przyszłe udoskonalenia. Za pośrednictwem specjalnie opracowanej aplikacji użytkownik może instalować nowe oprogramowanie i dodawać ulepszone funkcje, wraz z ich udostępnieniem.

Model PX podtrzymuje tradycję Bowers & Wilkins, wykorzystując wyłącznie wysokiej jakości materiały, jednocześnie zapewniając nowoczesny wygląd. Słuchawki wyposażone są w ergonomicznie zaprojektowane, eliptyczne muszle nauszne, gwarantujące doskonały komfort i najlepszą możliwą izolację akustyczną. Pałąk nagłowny i muszle nauszne z wytrzymałego nylonu balistycznego wykończone są miękką skórą. PX dostępne są w kolorze Space Grey lub Soft Gold z aluminiowymi elementami.

Funkcje:
Bluetooth 4.1 z aptX HD
Cyfrowa hybrydowa redukcja hałasu
Inteligentne czujniki dla Auto Play/Pauza/Włącz/Wyłącz
Wymienne piankowe poduszki z efektem pamięci pokryte miękką skórą
Specjalna aplikacja z filtrami otoczenia
Inteligentne zasilanie
Składana na płasko konstrukcja

Wejścia: USB-C (audio, ładowanie baterii i aktualizacja oprogramowania), 3,5 mm stereo jack, 2 x mikrofony wspierające algorytm CVC2
Przetworniki: pełnozakresowe 2 x 40 mm
Pasmo przenoszenia: 10 Hz do 20 kHz
Impedancja: 22 Ω
Zniekształcenia: < 0,3% (1 kHz/10 mW)
Czułość: 111 dB/V przy 1 kHz
Maksymalna moc wejściowa: 1 V
Waga netto: 335 g
Czas pracy:
 aż do 22 godzin – włączony Bluetooth i ANC (aktywna redukcja hałasu)
 aż do 29 godzin – włączony Bluetooth
 aż do 33 godzin – połączenie przewodowe z aktywnym ANC
 aż do 50 godzin – tylko połączenie przewodowe
Dołączone akcesoria: 1,2 m standardowy przewód audio (TRS 3-biegunowy stereo), etui ochronne, kabel USB-A do USB-C

 

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: