Poprzedni
Następny

„Bardzo dopracowane urządzenie” – test Yamaha MusicCast 50 w „Audio Video”

Yamaha MusicCast 50 to jeden z najbardziej uniwersalnych głośników dostępnych na rynku. Można używać go solo, ale również w „duecie” jako bezprzewodowe głośniki efektowe kina domowego. Możliwości tej konstrukcji przetestowała redakcja magazynu „Audio Video”.

musiccast 50

MusicCast 50 pod względem możliwości połączeniowych to niezwykle dopracowana konstrukcja:

„Z tyłu urządzenia znajdziemy wejście optyczne, Aux 3,5 mm, analogowe gniazda RCA (!) oraz port Ethernet — to wyjątkowo bogaty zestaw przyłączeniowy. Łączność bezprzewodowa realizowana jest za pomocą Wi-Fi (2,4 i 5 GHz) oraz, dodatkowo, Blueto-oth (wersja 4.2 z kodekami AAC i SBC). Strumieniowanie zrealizowano za pomocą trzech rozwiązań: AirPlay 2, UPnP oraz MusicCast — to bardzo solidny zestaw, który powinien zadowolić praktycznie każdego użytkownika systemów multiroom. W dodatku konfiguracja ta pozwala na odtwarzanie plików PCM hi-res 192 kHz”.

Głośnikowi towarzyszy intuicyjna aplikacja:

„W dopracowanej, przejrzystej aplikacji skon-figurujemy asystentów głosowych Google i Amazon, ustawimy equalizer wedle swoich upodobań, a także podłączymy swoje ulubione serwisy streamingowe. Jest także możliwość zaprogramowania ulubionych stacji radiowych. Możliwe jest połączenie dwóch głośników w parę i stworzenie praw-dziwego systemu stereo”.

musiccast 50 2

Jakiego brzmienia można oczekiwać od głośnika MusicCast 50?

„Yamaha imponuje zamaszystym, spójnym, namacalnym brzmieniem. Bas jest umiarkowanie szybki, mięsisty i głęboki. Nie spotkamy tu ‘pudełkowatości’, tak nagminnej dla tego typu urządzeń. oferuje spójne i niepodkolorowane brzmienie o szerokim zakresie dynamicznym. Co więcej, Yamaha bardzo dobrze trzyma rytm. Zrównoważone brzmienie sprawiło, że właściwie w każdym gatunku muzycznym ten głośnik sprawdzi się znakomicie”.

Tak redaktor magazynu „Audio Video” ocenia ten bezprzewodowy głośnik Yamahy:

„To dopracowany głośnik dla osób, które cenią sobie spójne, dobrze zorganizowane brzmienie. Nas urzekł naturalnością przekazu, dobrą szczegółowością oraz niezwykle przyjemnym dołem pasma. Duża funkcjonalność i solidne wykonanie to kolejne atuty. Bez wątpienia, jest to bardzo dopracowane urządzenie, które wcale nie zestarzało się na przestrzeni kilku lat, jakie upłynęły od premiery”.

musiccast 50 3

Pełny test modelu MusicCast 50 można przeczytać w numerze 07/08 2022 magazynu „Audio Video”.

Głośnik Yamaha MusicCast 50 dostępny jest w salonach Top Hi-Fi & Video Design, gdzie można go przetestować. Wystarczy umówić się na odsłuchy. Obecni na miejscu specjaliści pomogą w przeprowadzeniu testów i odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanym sprzętem.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: