Poprzedni
Następny

Audio-Technica, AudioQuest, Bowers-Wilkins i NAD nagrodzone przez magazyn „Audio-Video"

Nagrody magazynu Audio-Video

Redakcja magazynu „Audio-Video” zgodnie z tradycją przyznała „Nagrody Roku”. Wśród najlepszych produktów Hi-Fi 2019 roku znalazły się konstrukcje m.in. Audio-Techniki, AudioQuest, Bowers-Wilkins oraz NAD.

„Audio-Video” to pismo skierowane przede wszystkim dla miłośników dobrego brzmienia oraz – jak wskazuje sam tytuł – entuzjastów sprzętu audio i wideo. Od kilku lat redakcja tego magazynu w poszczególnych kategoriach wybiera najlepsze produkty ze świata audio i wideo minionego roku. W edycji podsumowującej 2019 rok szerokie uznanie wzbudziły urządzenia od takich marek jak Audio-Technica, AudioQuest, Bowers-Wilkins czy NAD, czego potwierdzeniem jest łącznie sześć nagród dla urządzeń wymienionych firm. 

Bowers & Wilkins Formation Duo

Tytuł „Kolumny Bezprzewodowe Klasy Wyższej” przypadł kolumnom podstawkowym Bowers & Wilkins Formation Duo. Wśród jurorów szczególne uznanie wzbudziła jakość dźwięku, która „stawia ten zestaw na równi lub nawet powyżej możliwości klasycznych systemów stereo stworzonych na bazie głośników pasywnych”. Spójność barw, rozciągnięcie basu i skala dźwięku to kolejne elementy, które wpłynęły na ostateczną decyzję jury. Formation Duo „zadziwiają rozmachem”: „To wspaniały przykład postępu technicznego, który na naszych oczach dokonuje się w głośnikach aktywnych i bezprzewodowych”.

NAD C658

Z kolei nagroda „Przetwornik c/a Klasy Średniej” trafiła do NAD-a C658 – prawdziwego szwajcarskiego scyzoryka; modelu, który w jednej konstrukcji łączy odtwarzacz sieciowy, nowoczesny przetwornik c/a i liczne funkcje klasycznego przedwzmacniacza. Ta wszechstronność okazała się jedną z przyczyn, dla których model C658 wygrał w swojej kategorii. „Gdy dodamy do tego funkcję korekcji Dirac Live oraz wyjątkowo dynamiczny, lekko zaczerniony i gładki dźwięk, okaże się, że drugiego takiego DAC-a za około 7000 zł po prostu nie ma”.  

Redakcja magazynu „Audio-Video” aż trzy nagrody przyznała dla urządzeń Audio-Techniki.

Audio-Technica AT-LPW40WN

W kategorii „Gramofon Analogowy Klasy Ekonomicznej” wyróżnienie przypadło w udziale modelowi AT-LPW40WN – w pełni manualnemu gramofonowi z napędem paskowym, wykorzystującemu estetyczną podstawę wykonaną z antyrezonansowej płyty MDF. Wśród atutów urządzenia wymienione zostały m.in. atrakcyjna stylistyka, oryginalność i wyrównany, spójny, a zarazem wyrafinowany, dźwięk. „Pod względem ciężaru brzmienia, konstruktorom udało się trafić w przysłowiową dziesiątkę”. AT-LPW40WN określono jako „świetny gramofon na początek, który w dodatku nie będzie ‘wołał’ o lepszą wkładkę”.

Audio-Technica ATH-ANC900BT

Kolejny tytuł dla Audio-Techniki – „Słuchawki Bezprzewodowe Klasy Średniej” – zdobył wokółuszny model ATH-ANC900BT. Wyposażenie słuchawek w cyfrowy hybrydowy układ redukcji hałasu (ANC) zapewnia najwyższy poziom redukcji szumu otoczenia. Jurorzy docenili także melodyjność, wyrafinowane brzmienie, barwę dźwięku, bardzo dobry czas pracy baterii (35 godzin w trybie bezprzewodowym z aktywną redukcją hałasu) oraz tryb „szybkiej” przezroczystości (Quick Hear-Through) uruchamiany jednym przyciskiem na obudowie.

Audio-Technica AT-VM750SH

Japoński producent trzecią nagrodę zdobył w kategorii „Wkładka Gramofonowa Klasy Średniej”, a konkretnie model AT-VM750SH. „To szczególnie wyrafinowana propozycja, szczególnie atrakcyjna dla zwolenników precyzji, szybkości i dynamiki” – możemy przeczytać w uzasadnieniu. Ponadto paratoroidalne cewki w układzie V wraz z igłą o szlifie Shibata wydobywają mnóstwo informacji z czarnych krążków.

AudioQuest Dragonfly Cobalt

Na koniec warto też wspomnieć o nagrodzie dla AudioQuest DragonFly Cobalt – przetwornika c/a i wzmacniacza słuchawkowego, który zwyciężył w kategorii „Mobilne Audio”. Eksperci zauważyli, że Cobalt „jest tym produktem, który obok najlepszych DAP-ów chyba najlepiej ilustruje, z jak wielkim postępem technicznym mamy do czynienia w technice audio”, zaznaczając, że ważące niecałe 18 gramów urządzenie potrafi w niezwykle wydajny i wyrafinowany sposób napędzać wysokiej klasy słuchawki. „Cobalt swoimi walorami dowodzi, że znakomity, sub-high-endowy zestaw odsłuchowy może być w pełni mobilny i składać się ze smartfona, tej oto jego ‘przedłużki’ oraz słuchawek, które wybierzemy wedle uznania”.

Aby osobiście przekonać się o atutach zwycięskich urządzeń, zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów. Natomiast po pełne zestawienie „Nagród Roku” przygotowanych przez „Audio-Video” serdecznie odsyłamy do numeru 01/02 magazynu.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: