Poprzedni
Następny

Audio-Technica ATH-ADX5000 – referencyjne słuchawki audiofilskie

Wykorzystując swoje bogate doświadczenie w projektowaniu wyrafinowanych urządzeń audio, Audio-Technica stworzyła referencyjne wokółuszne słuchawki otwarte ATH-ADX5000. Ten flagowy model z cenionej serii AD (Air Dynamic) dostarcza najwyższej jakości dźwięk i pozwala nawet najbardziej wymagającym użytkownikom cieszyć się nieosiągalną dotychczas naturalnością brzmienia.

Audio-Technica ATH-ADX5000

Słuchawki ATH-ADX5000 zostały stworzone całkowicie od podstaw. Perfekcyjnie zaprojektowane, wyposażone są w nowatorskie rozwiązania, takie jak Core Mount i powiększone, zintegrowane przetworniki o średnicy 58 mm z pokrytymi wolframem membranami. Na zewnątrz uwagę przykuwa piękna obudowa ze strukturą plastra miodu. Słuchawki są ręcznie produkowane w japońskiej fabryce w Tokio, a każdy egzemplarz jest indywidualnie oznaczany wycinanym laserowo numerem seryjnym.

Technologia Core Mount powstała z myślą o zoptymalizowaniu umiejscowienia przetwornika wewnątrz obudowy. To niespotykane rozwiązanie ułatwia przepływ powietrza, dzięki czemu zakresy średnio- i wysokotonowy zyskują jeszcze większą przejrzystość, a bas niesamowite bogactwo i precyzję.

Audio-Technica ATH-ADX5000

Najważniejszym elementem modelu ATH-ADX5000 jest zintegrowany przetwornik – w jednej obudowie znajdują się membrana, cewka, komora i magnes. Rozwiązanie to minimalizuje niepożądane wibracje, które mogłyby pogarszać jakość dźwięku. Ponadto konstrukcja ta pozwoliła wyeliminować śruby mocujące, dzięki czemu możliwe było obniżenie masy słuchawek. Komora wykonana jest z niezwykle sztywnego polimeru PPS (polisulfid fenylenu) i włókna szklanego.

Audio-Technica ATH-ADX5000

Odtwarzanie dźwięku projektanci powierzyli 58-milimetrowemu przetwornikowi. Wyróżniający się wysoką sztywnością, wyposażony jest w układ magnetyczny z permenduru oraz membranę pokrywaną wolframem. Membrana gwarantuje szybkość i precyzję reakcji, co przekłada się na perfekcyjne odwzorowanie sygnału audio.

Całość dopełnia obudowa imitująca strukturę plastra miodu. Ten atrakcyjny wizualnie element łączy się z zamkniętymi bokami, redukującymi straty ciśnienia powietrza. Aby zagwarantować jeszcze wyższą jakość dźwięku, projektanci zastosowali wysokiej klasy przewód z miedzi beztlenowej OFC-6N, zakończony wtykiem 6,3 mm ze stali nierdzewnej. Elementy te pozwalają zredukować niepożądany rezonans i zwiększyć wierność odwzorowania dźwięku.

Audio-Technica ATH-ADX5000

Słuchawki Audio-Technica ATH-ADX5000 nie tylko zapewniają piękne brzmienie, lecz także gwarantują wysoki komfort użytkowania. Muszle słuchawek i pałąk nagłowny wykończone są alcantarą. Materiał ten zapewnia pożądaną wytrzymałość i wysoką jakość. Ponadto lekka i jednocześnie sztywna rama z magnezu gwarantuje bezpieczne i wygodne dopasowanie.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: