Poprzedni
Następny

Audio Pro A26 i A36 – kompletne rozwiązania dźwiękowe

Głośniki aktywne Audio Pro A26 i A36, to konstrukcje stworzone z myślą zwłaszcza o odtwarzaniu dźwięku z telewizora w jakości hi-fi i strumieniowaniu muzyki z urządzeń mobilnych. Te świetne produkty szwedzkiego producenta znajdą Państwo w ofercie sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design.

Audio Pro A26 i A36

Inżynierowie z Audio Pro zaprojektowali A26 i A36 – urządzenia audio typu all-in-one – po to, aby nowe modele mogły zapewniać wspaniałe wrażenia dźwiękowe nie tylko z telewizora, ale także podczas codziennego słuchania muzyki, dostarczając pełniejszy dźwięk niż ten, który jest w stanie zapewnić tradycyjny soundbar.

Zarówno podstawkowa kolumna A26, jak i wolnostojąca A36, pozwalają na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki ze smartfona bezpośrednio do głośników, tym samym tworząc kompletne rozwiązanie dźwiękowe przeznaczone do domowej rozrywki. Obie konstrukcje bez trudu można wykorzystać jako komponent domowego systemu multiroom – wystarczy, że podłączysz telewizor za pośrednictwem złącza ARC i zyskasz możliwość wygodnego sterowania głośnikami za pomocą pilota od telewizora. Inną opcją jest skorzystanie z wejścia analogowego, które umożliwia podłączenie starszych urządzeń, takich jak choćby odtwarzacz CD.

Projektanci skandynawskiej marki określili swoje dwie nowe konstrukcje jako „zabójców soundbarów”. Jak argumentował Jens Henriksen, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Audio Pro, „A26A36 wynoszą dźwięk z nowoczesnych telewizorów na całkowicie nowy poziom w porównaniu z tym, co może zaoferować standardowy soundbar. Dzięki nim możesz uzyskać znacząco potężniejszy i pełniejszy dźwięk podczas oglądania telewizji lub przesyłać muzykę bezpośrednio ze smartfona i korzystać z nich jako głośników multiroom. Żadne inne kolumny głośnikowe dostępne obecnie na rynku nie są tak wszechstronne jak te”.

Uniwersalne kolumny, które odpowiadają na wiele różnych potrzeb

Audio Pro A26A36 to o tyle unikatowe konstrukcje, że jednocześnie są zdolne do pełnienia roli głośników do telewizora, stereofonicznej muzyki, bezprzewodowego strumieniowania czy multiroom w jednym. Uniwersalność urządzeń zwiększa pilot zdalnego sterowania, na którym umieszczonych zostało pięć przycisków szybkiego wyboru – z ich pomocą użytkownik może przypisać wybraną stację radiową lub listę odtwarzania (np. ze Spotify), po czym przywołać ją za pośrednictwem jednego przycisku.

To jednak nie wszystko. Kolumny można obsługiwać również z poziomu smartfona lub tabletu (iOS/Android) za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Audio Pro Control, jak również sterując głosowo poprzez aplikację Amazon Alexa. Ponadto użytkownik ma możliwość precyzyjnego dostrojenia brzmienia głośników (basy/soprany) i aktywowania w aplikacji wirtualnego dźwięku przestrzennego (tylko przez wejście ARC), dzięki temu tworząc jeszcze szerszą scenę dźwiękową np. podczas oglądania filmów, seriali czy wydarzeń sportowych.

A26 i A36 są produkowane w dwóch kolorach: czarnym oraz białym. Kolumny wyposażone zostały w magnetycznie mocowane maskownice, dzięki czemu można zakładać je i zdejmować bez ingerowania w nieskazitelne skandynawskie wzornictwo. Praktycznym udogodnieniem jest znajdująca się na przedniej ściance głośnika wysokotonowego dioda LED, która wskazuje obecnie aktywne wejście (biały – Wi-Fi, różowy – ARC/TV, czerwony – optyczne, zielony – Aux, niebieski – Bluetooth) – wystarczy jedynie na nią spojrzeć.

Jeszcze lepsza jakość dźwięku

Opierając się na klasycznych bestsellerach Audio Pro – modelach T14 i T20 – projektanci obok szerokiej funkcjonalności, wzbogaconej o funkcje Wi-Fi/ multiroom i połączenie ARC/TV, zadbali w nowych głośnikach A26 oraz A36 o ulepszoną jakość dźwięku. Nowe wzmacniacze gwarantują potężniejsze uderzenie dźwięku, a mocniejszy procesor DSP wraz z nowymi przetwornikami zapewniają jeszcze bardziej energetyczny dźwięk.

Warto też wspomnieć o tym, że mniejszy z modeli – A26 – można zamocować na ścianie, co jest zasługą uchwytów ściennych (M6). Zastosowane rozwiązanie otwiera przed użytkownikiem dodatkową opcję odtwarzania dźwięku w trybie „satellite” przy wykorzystaniu dodatkowe subwoofera.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

 1. Bestseller
  Audio Pro A26

  A26

  Audio Pro
  Audio Pro
  Już od 2 149 zł
 2. Bestseller
  Audio Pro A36

  A36

  Audio Pro
  Audio Pro
  Już od 3 495 zł

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: