Poprzedni
Następny

Audeze CRBN – rewolucyjne słuchawki elektrostatyczne

Przez lata firma Audeze, której centrum badawczo-rozwojowe i produkcyjne znajduje się w Orange County w Kalifornii, opracowała wielokrotnie nagradzane słuchawki planarne, bardzo pożądane przez muzyków, inżynierów dźwięku i audiofilów za ich wysoką jakość dźwięku. W sierpniu 2021 Audeze wprowadza na rynek nową serię słuchawek elektrostatycznych o nazwie CRBN.

Audeze, amerykański lider segmentu hi-end, w najnowszej linii CBRN zastosował całkowicie nowo zaprojektowany przetwornik, opracowany na potrzeby prof. dr hab. Marka S. Cohena, z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles do pracy w ciężkich warunkach panujących wewnątrz tomografów magnetycznych.  

Rozwiązując problemy ze słuchawkami przeznaczonymi do pracy w tomografach magnetycznych, inżynierowie Audeze stworzyli jeden z najlepiej brzmiących przetworników, jakie kiedykolwiek zaprojektowano. Chociaż początkowo opracowany do zastosowań medycznych, czekająca na patent konstrukcja przetwornika elektrostatycznego zapewnia również potężne korzyści w zakresie jakości dźwięku, idealne do zastosowań audiofilskich. Zapewnia wyjątkowy poziom szczegółowości i zanurzenia – to tak, jakby nic nie było między Tobą a Twoją muzyką

Audeze CBRN – technologia nanorurek

Przetwornik CRBN zawiera rewolucyjną, zgłoszoną do opatentowania ultra cienką membranę z nanorurek węglowych zawieszonych wewnątrz materiału. Ponieważ ładunek elektryczny jest rozłożony na całej powierzchni folii, skutkuje to jednolitą siłą napędową, która zmniejsza zniekształcenia i poprawia wyrazistość, rozdzielczość i przejrzystszość.

Audeze CBRN – najwyższy komfort słuchania

Najnowszy model CBRN oferuje najwyższy komfort dzięki lekkiej konstrukcji. Przy wadze 300 gramów minimalistyczny design wykorzystuje materiały takie jak magnez i włókno węglowe, które pozwalają na ograniczenie do niezbędnego minimum każdego grama przy zachowaniu szczególnej wytrzymałości. Nauszniki są wyjątkowo miękkie i nieco za duże, co zapewnia doskonałe uszczelnienie i miękkość poduszek oraz komfort noszenia.

Audeze CBRN – elegancki design

CRBN to najwyższy poziom luksusowego designu, od gładkich krzywizn wyjątkowo wytrawionej osłony, po głębokość precyzyjnie wypolerowanych pierścieni. Od ręcznie szytej skórą premium, aż do obrabianego maszynowo aluminiowego 5-stykowego złącza, każdy szczegół został dopracowany.

Audeze CBRN – kompatybilność z wzmacniaczami 580 Volt

Model CRBN jest kompatybilny ze wzmacniaczami zapewniającymi prąd podkładu o wartości 580 voltów. Kabel jest zakończony standardowym 5-pinowym złączem baryłkowym dla zapewnienia maksymalnej zgodności.

Cechy kluczowe:

  • przetworniki Audeze CRBN o rozmiarze 120 mm x 90 mm
  • opatentowane membrany z nanorurek węglowych
  • niska waga – tylko 300 g
  • nauszniki z ręcznie szytej skóry
  • wysokiej jakości elektrostatyczny 5-pinowy kabel audio

Typ przetwornika

Push-pull elektrostatyczny

Typ słuchawek

Otwarte wokółuszne

Pojemość elektrostatyczna

100pF (z kablem)

Funkcjonalne napięcie polaryzacji

Pro bias (580 V)

Połączenie

5-pin Pro bias

Rozmiar membran

120 mm x 90 mm 

Pasmo przenoszenia

15Hz - 40 kHz

Materiał membrany

folia CRBN z nanorurek węglowych

Wyłożenie nauszników

skóra

Waga

300 gramów

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: