Poprzedni
Następny

Anniversary Edition – Siódma generacja kolumn głośnikowych serii 600 firmy Bowers & Wilkins

25 lat nieustannych sukcesów, sześć generacji inżynierskiej doskonałości i ponad milion sprzedanych produktów – to kamienie milowe, które z pewnością warto świętować. Aby uczcić te dokonania, Bowers & Wilkins postanowił wprowadzić nową serię 600 Anniversary Edition, będącą zarazem już siódmą generacją kolumn głośnikowych z serii 600.

Seria 600 już od 25 lat pozwala miłośnikom muzyki niedrogim kosztem wejść do audiofilskiego świata kolumn Bowers & Wilkins. Nowa gama jest drugą, po legendarnej serii 800 Diamond, najdłużej stale dostępną i wciąż produkowaną serią w ofercie firmy.

Konstrukcje z serii 600 Anniversary Edition stanowią dobrze znane połączenie tych samych wartości i doskonałej jakości dźwięku co modele z sześciu poprzednich generacji, ale – zgodnie z tradycją Bowers & Wilkins – wzbogacone zostały o nowe i udoskonalone komponenty. Tym samym projektanci mają pewność, że ich urządzenia wciąż wyznaczają standardy pod względem wysokiej klasy brzmienia przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny.

Bowers & Wilkins zawsze było wyjątkowe, gdyż we własnym zakresie opracowywało i wytwarzało wszystkie kluczowe komponenty. Z upływem czasu te technologie były przekazywane pomiędzy seriami w kierunku tych mniej zaawansowanych. To konsekwentnie obrane podejście pozwala modelom z serii 600 oferować wyższą jakość komponentów i technologii niż jakikolwiek porównywalny konkurent, zapewniając jakość dźwięku dorównującą dużo droższym konstrukcjom.

Bowers & Wilkins 606 Anniversary Edition

Seria 600 Anniversary Edition wybrała tę samą drogę, udostępniając znaczące udoskonalenia w porównaniu z szóstą generacją serii 600. Na nową gamę produktów składają się cztery modele, które łączą zaawansowaną technologię z dyskretnym stylem. Konstrukcje te oprócz wykończenia czarny mat i biały mat będą również uzupełnione o nowe wykończenie dąb. Wszystkie kolumny głośnikowe z serii Anniversary Edition mogą poszczycić się także nowym, rocznicowym logo wpisanym w obramowanie głośnika wysokotonowego w jasnym lub czarnym wykończeniu, w zależności od koloru całości.

Najnowsza seria obejmuje wersje Anniversary Edition dla modeli 607, 606 i 603 ze specyfikacją „S2” oraz głośnik centralny HTM6. Natomiast istniejące już subwoofery ASW608, ASW610 i ASW610XP, jak również podstawka głośnikowa STAV24 S2, pozostały niezmienione. Dostępny jest także system kina domowego 600 Anniversaty Edition Theatre oparty na kolumnach 603 S2, 607 S2 i HTM6 S2 Anniversary Edition, które współpracują z subwooferem ASW610.

W każdym modelu udoskonalona została zwrotnica, co przełożyło się na lepsze możliwości akustyczne. Nowe i znacznie ulepszone kondensatory obejściowe znalazły się w całej serii Anniversary, a za ich opracowanie odpowiadała firma Mundorf. Komponenty te pierwotnie wykorzystywane były w niedawno wprowadzonej na rynek serii 700 Signature. Co więcej, kondensatory wysokiej i średniej częstotliwości cechują się nową, ulepszoną konstrukcją. W efekcie udoskonaleniu uległa rozdzielczość i przejrzystość wszystkich kolumn głośnikowej z serii 600 Anniversary Edition.

Bowers & Wilkins 607 Anniversary Edition

„Seria 600 Anniversary Edition jest klasycznym przykładem myślenia Bowers & Wilkins", stwierdził Andy Kerr, dyrektor ds. marketingu i komunikacji produktu. "Korzystając z naszych unikatowych, własnych komponentów i technologii wywodzących się z wyższych serii możemy podnieść jakość naszej podstawowej serii na nowy poziom przy nieznacznym wzroście ceny. Seria 600 wyznacza standard w swojej klasie od 25 lat i jesteśmy przekonani, że nasza seria Anniversary Edition będzie kontynuowała tę tradycję w dobrym stylu".

Serię 600 Anniversary Edition tworzą:

603 S2 Anniversary Edition

Wolnostojąca kolumna głośnikowa wyróżniająca się niezwykłą mocą, potęgą, precyzją i muzykalnością. W konstrukcji tej zastosowano odizolowany aluminiowy przetwornik wysokotonowy Double Dome, 150-milimetrową jednostkę średniotonową z membraną Continuum i zawieszeniem FST oraz parę 165-milimetrowych głośników niskotonowych z celulozowymi membranami.

Bowers & Wilkins 603 Anniversary Edition

606 S2 Anniversary Edition

Ta kompaktowa, przystosowana do ustawienia na podstawce lub na półce, kolumna głośnikowa zapewnia wspaniałą rozdzielczość i tonalną neutralność z niesamowicie bogatym basem. Sekcja głośnikowa składa się z odizolowanej kopułki wysokotonowej oraz 165-milimetrowego przetwornika średnio-/niskotonowego z membraną Continuum.

607 S2 Anniversary Edition

Niewielka podstawkowa kolumna głośnikowa, która oferuje świetną odpowiedź niskotonową i akustyczną wnikliwość. Jest to zasługa głównego przetwornika średnio-/niskotonowego z membraną Continuum o średnicy 130 mm.

Bowers & Wilkins 607 Anniversary Edition

HTM6 S2 Anniversary Edition

Ten kompaktowy, wysokiej klasy głośnik centralny wyróżnia się znaczną mocą oraz niesamowitą rozdzielczością i dokładnością. Projektanci wyposażyli ten głośnik w odizolowany tweeter Double Dome, jak również dwie 130-milimetrowe jednostki średnio-/niskotonowe Continuum.

Podstawka STAV24 S2

61-centymetrowa podstawka przeznaczona do współpracy z modelami 607 S2 i 606 S2 Anniversary Edition.

ASW608, ASW610 i ASW610XP

Nową serię uzupełniają trzy wyjątkowe subwoofery przeniesione w niezmienionej postaci wprost z szóstej generacji serii 600. Modele te dostępne są w dwóch wykończeniach: czarny mat i biały mat.

Kino domowe serii 600 Anniversary Edition

Zestaw głośników 5.1, który tworzą głośniki 603 S2, 607 S2, HTM6 S2 Anniversary Edition oraz aktywny subwoofer ASW610.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: