Poprzedni
Następny

Aktualizacja BluOS 3.4 wprowadza nowe funkcje i udoskonalenia

NAD Masters M10

Najnowsze uaktualnienie oprogramowania urządzeń z rodziny BluOS wprowadza jeszcze łatwiejszą obsługę, nowe stacje Radio Paradise i wsparcie dla różnych funkcji sprzętowych.

Lenbrook International zapowiedziało wprowadzenie nowej wersji swojego utytułowanego systemu high-res audio BluOS i platformy do zarządzania muzyką. Aktualizacja, której udostępnienie planowane jest na 16 kwietnia, wprowadzi wiele udoskonaleń i nowych opcji strumieniowania muzyki. Najnowszy soft będzie oznaczony numerem 3.4.

Łatwiejsza obsługa

Teraz użytkownicy BluOS będą mogli łatwiej odnaleźć ścieżki high-res podczas przeglądania zawartości serwisu Qobuz z poziomu aplikacji BluOS Controller. Obok utworów zapisanych w postaci pliku wysokiej rozdzielczości pojawi się ikona „HR”, dzięki czemu korzystanie z wyszukiwarki zasobów Qobuz jest podobne do przeglądania bibliotek w Tidalu i innych serwisach muzycznych.

Ikona

Najnowsza wersja oprogramowania wprowadza również udoskonalenia w integracji BluOS z Roon, optymalizując kompatybilność z najnowszą wersją oprogramowania Roon 1.6.

Nowe funkcje

Aktualizacja przyniesie również dodatki i udoskonalenia stworzone z myślą o sprzętowej integracji z BluOS. Teraz wszyscy użytkownicy będą mogli zmieniać nazwę wejść na własne lub ukryć w aplikacji nieużywane wejścia, aby dostosować do swoich preferencji listę dostępnych źródeł audio do faktycznie używanych.

BluOS - nowe funkcje

Dodatkowo właściciele urządzeń Bluesound zyskają większą stabilność parowania poprzez interfejs Bluetooth, natomiast użytkownicy wzmacniacza strumieniującego BluOS NAD Masters M10 będą teraz mogli z łatwością sparować swoje urządzenia Bluetooth z NFC. Dodatkową korzyścią dla właścicieli M10 będzie możliwość zarządzania technologią Dirac Live z poziomu aplikacji na ekranie smartfona. Po pierwszym skonfigurowaniu Direct Live aplikacja umożliwi sterowanie korekcją akustyczną pomieszczenia.

NAD Masters M10

Aby zwiększyć wygodę użytkowania amplitunerów kina domowego obsługujących BluOS, oprogramowanie układowe do obsługi DTS:X w amplitunerach AV NAD Electronics wykorzystujących moduły MDC AM230 i AM17 zostanie powiązane z aktualizacją BluOS. Użytkownicy amplitunerów AV z modułami MDC, ale nieobsługujących BluOS, powinni skontaktować się z dostawcami urządzeń, aby uzyskać aktualizację lub odwiedzić stronę internetową NADelectronics.com, aby pobrać i zainstalować aktualizację we własnym zakresie.

Dostęp do nowej muzyki

BluOS 3.4 wprowadzi także wiele uaktualnień muzycznych, wliczając trzy nowe stacje Radio Paradise, które tak jak już zintegrowana podstawowa stacja Radio Paradise, będą bezpłatną usługą dołączaną do urządzeń kompatybilnych z BluOS. Nowe stacje Radio Paradise zaoferują bezstratną jakość CD dla Mellow Mix, Rock Mix i Groovy Mix, a użytkownicy zyskają również opcję pomijania utworów. Dodatkowo, po polubieniu przez użytkownika 100 piosenek w dowolnej stacji Radio Paradise, w menu pojawi się dodatkowa stacja „Moje ulubione” („My Favorites”), tworząc w ten sposób swoją indywidualną stację radiową.

Stacje Radia Paradise w systemie BluOS

Użytkownicy BluOS będą mogli strumieniować lub pobierać nagrania koncertowe – wiele z nich w bezstratnych formatach – dzięki nugs.net, najnowszemu serwisowi muzycznemu dodanemu do nieustannie rozszerzającej się listy współpracujących partnerów strumieniujących.

„Potęgą BluOS jest możliwość dodawania funkcji i udoskonaleń za pośrednictwem aktualizacji takich jak ta”, mówi Andrew Haines, menadżer produktu BluOS. „To ogromna wartość dla użytkowników sprzętu kompatybilnego z BluOS, zachęcająca do jego zakupu i użytkowania przez wiele lat, ponieważ produkt otrzymuje regularne aktualizacje, pozwalające zachować zgodność urządzenia z nieustannie zmieniającym się krajobrazem technicznym”.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: