Poprzedni
Następny

14 rzeczy, których prawdopodobnie nie wiecie o „Breaking Bad”

Średnia ocen: 5
(1 ocena) 1 komentarz

Emitowany w latach 2008-2013 „Breaking Bad” to legendarne telewizyjne show, jeden z najlepszych seriali wszech czasów, z nieustannym zainteresowaniem oglądany na naszych zestawach kina domowego do dzisiaj. I to zarówno przez starych fanów serialu, jak i tych, którzy dopiero odkrywają historię nauczyciela zmuszonego do nagłej zmiany profesji. 

breaking bad ciekawostki i w pewnym momencie Jane mówi siódmym odcinkiem i w nowym meksyku

Fot. Frank Ockenfels/AMC

Świetnie napisane i wyreżyserowane dzieło już od pierwszego sezonu wciągnęło miliony widzów i zostało drugim w historii serialem, który zdobył Emmy nie za pierwszy sezon. Widzowie tak bardzo związali się z bohaterami, że serial doczekał się kontynuacji w postaci serii „Better Call Saul” i filmu „El Camino: A Breaking Bad Movie”, który miał swoją premierę w ubiegłym roku. Oto ciekawostki z kultowego serialu „Breaking Bad”.

„Breaking Bad” – pierwsze 3 ciekawostki

 1. Postać Jessego Pinkmana pierwotnie została napisana tylko do dziewiątego odcinka, gdy jednak zdjęcia do serialu na krótko wstrzymał strajk scenarzystów, twórca serialu, Vince Gilligan, zauważył, że Aaron Paul tak świetnie wciela się w tę rolę, że zdecydował się pomajstrować w oryginalnym scenariuszu i przedłużył ekranowe życie Pinkmana.  

Breaking Bad, ciekawostki, Aaron Paul, aktor

Fot. Allec Gomes on Unsplash

 1. To właśnie Vince Gilligan (twórca serialu) zdecydował się zakończyć serial i całą historię Waltera na 5 sezonie. Nie chciał popełnić błędu, który - jak pokazuje historia - zrobili twórcy wielu innych świetnych seriali podążających złą drogą, czyli ciągnących się tak długo, aż ludzie stracili chęć, aby je oglądać.
 2. Po obejrzeniu wszystkich sezonów serialu „Breaking Bad” Anthony Hopkins napisał do Bryana Cranstona list, w którym, nie szczędząc komplementów, pochwalił jego i całą ekipę z planu za niesamowitą grę aktorską. W liście porównał serial do „wielkiej szekspirowskiej lub greckiej tragedii”.

„Breaking Bad” – kolejne 3 ciekawostki

 1. Wiele osób, w tym krytycy serialu, wyrażało swoje zaskoczenie w związku z tym, że w tak popularnym serialu nie znalazły się wielkie hollywoodzkie nazwiska, a wyłącznie mało znane twarze. Vince Gilligan wyjaśnił swoją decyzję w jednym z wywiadów. Powiedział, że takie były jego założenia od początku prac nad serialem, a już w trakcie zdjęć zdarzyło mu się kilka razy odrzucić propozycje wielkich gwiazd, które chciały pojawić się w produkcji „Breaking Bad”.
 2. Grający w serialu Waltera Juniora RJ Mitte choruje na porażenie mózgowe również w prawdziwym życiu. Jego przypadek jest jednak o wiele łagodniejszy niż serialowej postaci, więc na potrzeby produkcji nauczył się chodzić o kulach i spowalniać swoją mowę.

Odcinki drugiego sezonu miały strajk scenarzystów. Od Aaarona Paula do Waltera White, wszystkie kolory ubrań

 1. Kiedy bohaterowie serialu palą metamfetaminę, tak naprawdę jest to cukier lub cukierki, ale się nie zaciągają. 

Filmy i seriale takie jak właśnie Breaking Bad” najlepiej wybrzmią na dobrym systemie audio, w wyborze którego pomogą nasze poradniki:

Nie macie dość? Breaking Bad to kopalnia ciekawostek

 1. Pierwszy scenariusz serialu zakładał, że postać Waltera jest czterdziestolatkiem, jednak kierownictwo stacji-matki (AMC) uznało, że to zbyt młody wiek na kryzys wieku średniego, więc dodano mu dziesięć lat. Wyobrażacie sobie Waltera w wersji 40+?
 2. Jednym z głównych elementów historii serialu jest to, że główny bohater, Walt, jest geniuszem chemii. Tak się składa, że Marius Stan, który gra Bogdana, ma doktorat z chemii i nadal pracuje w tej dziedzinie, a występ w serialu był jego debiutem.

Głównym antagonistą Waltera w Breaking Bad jest Gustavo Fring - Breaking Bad ciekawostki

Fot. Bee Naturalles on Unsplash

 1. W specjalnym komentarzu do wydania DVD aktor Bryan Cranston ujawnił, że jeden plan zdjęciowy serialu wymagał od ekipy wynajęcia kościelnego parkingu dla swoich pojazdów. Kiedy jednak zarządzający kościołem ksiądz zdał sobie sprawę, że głównymi motywami definiującymi serial „Breaking Bad” są metamfetamina, morderstwo i cudzołóstwo, natychmiast poprosił ekipę o opuszczenie terenu. 

„Better Call Saul” i ekipa Avengers

 1. Pseudonim Saula Goodmana pochodzi od słów „it’s all good, man”, co oznacza „wszystko dobrze, stary”.

Przeczytaj także: 9 rzeczy, których nie wiecie o ,,Better Call Saul”

 1. Natomiast pseudonim Waltera White'a (głównego bohatera serialu), czyli Heinsenberg, zainspirował niemiecki fizyk Werner Heinsenberg i jego zasada nieoznaczoności.

Breaking Bad, tv, serial, retro

Fot. Pixabay

 1. Podczas zdjęć w 2012 roku na planie serialu „Breaking Bad” nagle pojawił się Samuel L. Jackson w stroju granego przez siebie Avengersa. Okazało się, że obie produkcje były kręcone tego samego dnia i w tym samym studio. Kiedy Jackson się o tym dowiedział, wtargnął do studia, prosząc o zatrudnienie go w roli statysty w jakiejkolwiek scenie. Oczywiście chciał wystąpić w stroju Nicka Fury'ego. Niestety twórcy serialu uznali, że to nie najlepszy pomysł i nie pozwolili mu zagrać.

„Breaking Bad” – miało być 14 ciekawostek? No to będzie 15

 1. Na początku każdego odcinka, tuż przed pojawieniem się tytułu serialu, można zobaczyć wzór chemiczny C10H15N wraz z numerem 149.24 i słowem „Meth”. C10H15N to wzór na metamfetaminę, która ma masę cząsteczkową 149,24.

Audio Pro A38 Beaking Bad - ciekawostki

 1. Scena walki między Jesse i Tuco, skończyła się tym, że Aaron Paul uderzył się w głowę, doznał wstrząsu mózgu i stracił przytomność. 
 2. Serial „Breaking Bad” zdobył taką popularność na całym świecie, że doczekał się nawet swojego kolumbijskiego remake’u pt. „Metástasis” (2014), który nie dotrwał do trzeciego sezonu.

Zobacz i usłysz serial „Breaking Bad” w skali makro

Jeżeli szukasz sprzętu audio i masz pytania na jego temat, skontaktuj się z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design – nasi specjaliści chętnie doradzą i pomogą wybrać najlepszy sprzęt, zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poznaj Ekspertów Dobrego Brzmienia.

Poznaj nasze inne artykuły o filmie i muzyce:

Poczytaj i zobacz również nasze treści na temat sprzętu audio:

Klub-Dobrego-Brzmienia-Top-Hi-Fi-Breaking-Bad-ciekawostkiPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny
5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: