Słuchawki ATH-L5000

15 lat temu Audio-Technika nawiązała współpracę z firmą Connolly, która dostarczyła wysokiej jakości skórę dla pierwszych wykończonych skórą słuchawek ATH-L5000. 15 lat to bardzo dużo czasu w branży audio, dlatego firma Audio-Technica zdecydowała się na opracowanie zupełnie nowych słuchawek z segmentu High-End – ponownie w kooperacji z firmą Connolly.

Słuchawki ATH-L5000

Najważniejsze cechy:

  • 58-milimetrowe przetworniki z lekkimi kryzami wykonanymi z tworzywa wzmacnianego włóknem węglowym,
  • membrany z diamentopodobną powłoką DLC (diamond-like carbon) zapewniają wyjątkowy, pełnozakresowy dźwięk
  • muszle z drewna platanowego, pokryte wysokiej jakości skórą zapewniają naturalną sygnaturę akustyczną,
  • szeroki pasek nagłowny o opatentowanym mechanizmie zapewnia komfort i pewne trzymanie,
  • firmowy patent D.A.D.S (Double Air Damping System), polegający na takiej budowie muszli, aby uzyskać jak najwyższy stopień tłumienia między komorą a światem zewnętrznym.
  • wyściełane, sztywne etui ochronne,
  • ograniczona dostępność -wyprodukowano tylko 500 egzemplarzy.

ATH-L5000 to słuchawki, które łączą w sobie japońską technikę audio i charakterystyczny brytyjski styl, który sprawia, że od razu ma się wrażenie, iż korzystać z tego modelu należy na skórzanej kanapie w stylu chesterfieldzkim. To zasługa skór dostarczonych przez 139-letnią brytyjską markę Connolly, założoną w 1878 r. Przez ponad sto lat wyroby firmy zdobiły siedzenia samochodów Rolls-Royce, Bentley, Jaguar i Aston Martin. Teraz, po 15 latach przerwy, wyjątkowe wyroby brytyjskiej marki ponownie łącza się z  wyjątkową japońską audio techniką.

ATH-L5000 to nie tylko wspaniałe wykończenie, ale też zaawansowane rozwiązania inżynieryjne, które stawiają ten model w jednym szeregu z najlepszymi konstrukcjami ze świata High-End. Te ściśle limitowane słuchawki – wyprodukowano ich tylko 500 egzemplarzy – oferują właścicielowi najwyższej klasy doznania natury dźwiękowej.

Do ich budowy zastosowano specjalne zaprojektowane przetworniki o średnicy 58 mm wyposażone w lekkie kryzy z CFRP (Carbon FibreReinforced Plastic) udoskonalające przepływ powietrza i ruch membrany, która jest pokryta diamentopodobną powłoką DLC (diamond-like carbon) zapewniają wyjątkowy, pełnozakresowy dźwięk. Inżynierowie Audio-Techniki projektując układ reprodukujący dźwięk starali się zachować niska wagę, aby zapewnić komfort użytkowania nawet podczas wielogodzinnych odsłuchów.

Muszle wykonane z wykorzystywanego do produkcji strunowych instrumentów muzycznych drzewa platanowego charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpowiadają za unikalną sygnaturę dźwiękową tej zamkniętej konstrukcji słuchawkowej. Obciągnięcie muszli luksusową skórą Connolly, na nie tylko efekt wizualny, ale również przekłada się na brzmienie tego modelu. Korzystanie z naturalnej skóry pomaga słuchawkom "oddychać" podczas odtwarzania dźwięku. Audio-Technica oferuje słuchawki z obudową drewnianą - serię W. Normalnie w procesie produkcyjnym drewniane obudowy będą barwione i powlekane przez uszczelnienie w celu zwiększenia trwałości. Gdy drewniane obudowy są pokryte skórą, nie wymagamy stosowania takich powłok na powierzchni, co daje skutkuje unikalną charakterystyką dźwięku.

Wygodę użytkowania tego unikatowego modelu zwiększa wysokiej jakości 3-metrowy przewód ze złączami A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial). ATH-L5000 kompatybilne są także z przewodem zbalansowanym AT-B1XA. Słuchawki, gdy akurat nie są używane, można umieścić w wyściełanym, sztywnym etui ochronnym.

Specyfikacja Audio-Technica ATH-L5000

Impedancja (Ω)45
Pasmo przenoszenia (Hz)5 – 50,000
Czułość (dB/V)100
KonstrukcjaZamknięta
ZłączeJack (6.3mm)
Odłączany przewódTak
SkładaneNie
Aktywna redukcja szumówNie
Sterowanie + mikrofonNie
FuterałTak
Waga kg0.242
Materiał wykończeniaNaturalna skóra

Opinie o Audio-Technica ATH-L5000

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: