Marka: TEAC

UD-505

TEAC UD-505 Nowoczesny wzmacniacz słuchawkowy

Najważniejsze cechy:

 • zaawansowany przetwornik D/A AKM VERITA AK4497 Velvet Sound™
 • złącze Pentaconn
 • obsługuje kodeki LDAC ™ i Qualcomm® aptX ™
 • odtwarzanie formatów high-res DSD512 (22,5 MHz) oraz PCM 768 kHz/32 bity

TEAC UD-505

Wydajny przetwornik D/A

W dobie cyfryzacji jednym z kluczowych elementów– jeśli nie najważniejszym – w sprzęcie audio jest wydajny przetwornik cyfrowo-analogowy. W TEAC UD-505 zastosowano dwie kości trzeciej generacji VERITA AK4497 Velvet Sound™ wyprodukowane przez koncern Asahi Kasei Microdevices.  To wysoce wyspecjalizowane przetworniki, które jako pierwsze na świecie potrafią obsługiwać PCM 768 kHz/32 bity i DSD DSD512 (22,5 MHz). Zastosowanie tych DAC-ów przybliża brzmienie odtwarzane przez wzmacniacz do oryginalnego źródła akustycznego.


Odseparowane układy

Wzmacniacz został skonstruowany w sposób maksymalnie minimalizujący możliwość wystąpienia zakłóceń. Konstruktorzy postawili na układ Dual-mono i odseparowali od siebie ścieżki sygnału cyfrowego i analogowego. Za dostarczenie mocy odpowiadają dwa toroidalne transformatory, a 4-obwodowy układ regulacji głośności TEAC-QVCS i wytrzymalszy prądowo układ wyjściowy TEAC-HCLD zapewniają maksymalną jakość brzmienia.

Muzyka z telefonu

Zaimplementowane kodeki Qualcomm® aptX™ i LDAC™ zapewniają  wysoką jakość muzyki z dowolnego zgodnego ze standardem Bluetooth™ urządzenia. Port USB pozwala na podłączenie zewnętrznej pamięci USB zawierającej pliki muzyczne.

Złącze Pentaconn

Złącza Pentaconn to nowy standard zbalansowanych wyjść. Zapewniają niższy opór niż inne złącza słuchawkowe, dzięki czemu uzyskuje się minimalne zniekształcenia i bardziej realistyczny dźwięk, obsługują słuchawki zbalansowane i z „pływającym” uziemieniem (Active GND). Wykorzystują pojedyncze 5-biegunowe  złącze słuchawkowe o średnicy 4,4 mm. Ponadto na frontowym panelu projektanci umieścili dwa 6,3-milimetrowe złącza jack obsługujące słuchawki niezbalansowane, zbalansowane oraz te z „pływającym” uziemieniem.

Łatwość obsługi

TEAC UD-505 jest  bardzo łatwy w obsłudze. Informacje prezentowane są na czytelnym wyświetlaczu OLED. Wzmacniacz wyposażony jest we wszystkie przydatne złącza: wejścia USB-B (maks. DSD215, PCM 768 kHz), RCA (coax, maks. DSD64, PCM 192/24), TOS-link (opt., maks. DSD64, PCM 192/24) i 3,5 mm (coax/opt., maks. DSD64, PCM 192/24) oraz parę wyjść RCA i XLR.

Specyfikacja TEAC UD-505

Częstotliwość próbkowania192
Współczynnik bitowy32
Pasmo przenoszenia5 - 55 000
Zniekształcenia THD0,0015
Stosunek sygnał / szum105
Pobór mocy (max)16 W
Pobór mocy (standby)< 0,4 W
Wymiary (S x W x G) mm290 × 84,5 × 248,7
Waga kg4,2

Opinie o TEAC UD-505

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Andy

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dziwi mnie, że tak długo trzeba czekać na ten model i nie macie go w salonach, bo to świetny i bardzo zaawansowany technologicznie DAC. Czy coś się zmieni w tej kwestii?

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: