Marka: Pioneer

A-40AE

Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

 

Pioneer A-40AE

Pionier A-40AE to wzmacniacz stereofoniczny zaprojektowany, aby obsługiwać analogowe i cyfrowe źródła dźwięku i nie rujnować budżetu.  Urządzenie zdobyło nagrodę EISA 2018-2019 w kategorii „Najlepszy zakup”.

Najważniejsze cechy:

  • moc 2X60 W (20 Hz-20 kHz, THD 0.5 %, 4 ohm, 2 kanały),
  • konstrukcja Direct Energy,
  • specjalnie zaprojektowane kondensatory ELNA,
  • funkcja "Power Amp Direct”.
Pioneer A-40AE

Nowy wzmacniacz zintegrowany Pioneera zaprojektowano jako odzwierciedlenie najnowszych trendów w stereofonicznym odtwarzaniu muzyki.  Model A-40AE przemawia zarówno do początkujących miłośników dobrego brzmienia, jak i do doświadczonych audiofilów. Szeroka funkcjonalność, wysokiej jakości komponenty, znakomita jakość wykonania oraz wyraźny, dobrze zdefiniowany dźwięk zostały połączone w jednym urządzeniu, sprawiają, że mamy do czynienia z przyszłym klasykiem w swojej kategorii.

Pioneer A-40AE zapewnia wysoki stosunek sygnału do szumu , tworząc wszechogarniające i realistyczne pole  dźwiękowego. Funkcje takie jak izolowany zasilacz, wykonane na zamówienie duże kondensatory, funkcja Direct, tryb Power Amp Direct, aluminiowe pokrętło głośności / panel przedni oraz wejście phono MM pozwalają cieszyć się wyraźnym, czystym dźwiękiem, zgodnie z zamierzeniami artystów.

Bezpośrednia moc

Autorski układowi stopnia mocy o nazwie Direct Energy A-40AE zapewnia wysoką wydajność (2 x 76 W przy 4 omach), jednocześnie będąc przyjaznym dla środowiska, dzięki zmniejszonemu poborowi mocy. Wzmacniacze wyposażone w układy Direct Energy są również bardzo stabilne i niezawodne w użyciu, ze względu na niższe i bardziej jednorodne temperatury pracy, co z kolei przekłada się na niższą ich awaryjność – elektronika lubi niższe temperatury.

Pioneer A-40AE

Wzmacniacz został dostrojony w taki sposób, aby zapewnić bardzo niskie zniekształcenia, wraz z dobrą rozdzielczością i wyrazistością. Ci, którzy są zaznajomieni z żywym, komunikatywnym brzmieniem poprzednich wzmacniaczy Pioneera, doświadczą przyjemnego poczucia déjà vu obcując z tym modelem.

Wyposażony na zapas

Wszechstronnie wyposażony Pioneer A-40AE umożliwia dostęp do szerokiej gamy źródeł muzycznych i radzi sobie z większością domowych potrzeb audio. Oprócz pięciu analogowych wejść liniowych, dostępne jest również wejście gramofonu (przeznaczone do wkładek typu MM) oraz wyjście liniowe, które dostarcza sygnał z odpowiedniego źródła aktywnego do zewnętrznych urządzeń rejestrujących i innych komponentów. Można to również wykorzystać do zasilania zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego, ale trzeba powiedzieć, że A-40AE jest wyposażony w dobrze brzmiące wyjście słuchawkowe.

Dwa wejścia cyfrowe (optyczne i koncentryczne) umożliwiają podłączenie np. odtwarzacza strumieniowego lub telewizora z wyjściem cyfrowym, pozwalając uzyskać znacznie lepszy dźwięk niż są w stanie wygenerować  głośniki płaskoekranowych telewizorów. Ponieważ wewnętrzny konwerter cyfrowo-analogowy może przetwarzać częstotliwości próbkowania do 192 kHz, możliwe jest słuchanie dźwięku wysokiej rozdzielczości za pośrednictwem wejść cyfrowych.

Pioneer A-40AE

Na wskroś wysoka jakość

W tym przedziale cenowym rzadko zdarza się spotkać wzmacniacze z połączeniami dla dwóch niezależnych par głośników, zaprojektowanych do pracy pojedynczo lub równolegle. Obie pary są połączone za pomocą solidnych, izolowanych zacisków śrubowych, zdolnych do przyjmowania 4 mm wtyków bananowych. Uzwojenia wzmacniacza mocy, przedwzmacniacza i elementów sterujących są oddzielone wewnątrz transformatora mocy, aby zapobiec interferencjom. Główny kondensator, który określa jakość dźwięku wzmacniacza, został opracowany we współpracy z ELNA. Umieszczone na nim logo Pioneera na  pokazuje, że jest to element zaprojektowany specjalnie do naszych potrzeb.

W przeciwieństwie do niektórych z jego bardziej purystycznych poprzedników, A-40AE jest wyposażony w regulację dźwięku i balansu. Można je całkowicie wyeliminować ze ścieżki sygnału w celu uzyskania lepszej jakości dźwięku. Funkcja "Power Amp Direct", która również omija kontrolę głośności, umożliwia także właścicielom podłączenie zewnętrznego przedwzmacniacza.

Stabilna skrętna stalowa obudowa zapewnia wzmacniaczowi najlepszą możliwą ochronę przed zakłóceniami mechanicznymi i elektromagnetycznymi. Panel przedni i pokrętło regulacji głośności wykonane są ze stopu aluminium.

Specyfikacja Pioneer A-40AE

Moc wyjściowa2 x 60 W
Impedancja głośników (min)4
Pasmo przenoszenia10 Hz-100 kHz
Stosunek sygnał/szum (IHF-A) 106 dB (LINE In, SP Out), 81 dB (PHONO In, SP Out)
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
TransformatorEI
Pobór mocy (standby)0.2 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 129 x 323
Waga kg8.2

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: