Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

AudioQuest NightOwl Carbon

Zamknięte słuchawki wokółuszne NightOwl Carbon to najnowsza konstrukcja w ofercie firmy AudioQuest. To także całkowicie nowa jakość wśród słuchawkowych konstrukcji klasy premium. Model ten łączy perfekcyjną jakość wykonania z naturalnym, pozbawionym zniekształceń brzmieniem. Elementem wyróżniającym słuchawki jest nowatorska konstrukcja obudów. Centralny fragment w każdej z muszli skrywa specjalny otwór wentylacyjny, który skutecznie zmniejsza wewnętrzne ciśnienie. Dzięki temu rozwiązaniu NightOwl Carbon, w przeciwieństwie do innych modeli ze szczelnymi obudowami, zapewniają membranom przetworników swobodę ruchu, pozwalając im na ekstremalnie szybką reakcję na najdrobniejsze impulsy dźwiękowe – bez rezonansu i zniekształceń.

AudioQuest NightOwl

Najnowsze słuchawki gwarantują to, co tak bardzo cenią wymagający melomani – czysty i naturalny dźwięk oraz wygodę użytkowania. 50-milimetrowe przetworniki dynamiczne mają konstrukcję analogiczną do głośników wykorzystywanych w wielu zaawansowanych kolumnach głośnikowych. Zaprojektowane pod kątem ekstremalnie niskich zniekształceń, wykorzystują unikatową membranę z biocelulozy. Dzięki niej bas jest mocny i bardzo dobrze kontrolowany, a dźwięki z zakresów  średnio- i wysokotonowego są bogate w detale. Atutem słuchawek jest także niesamowita przestrzenność brzmienia.

AudioQuest NightOwl

Do połączenia słuchawek ze źródłem dźwięku służy wysokiej klasy przewód. Skutecznie ograniczając szum i zniekształcenia pozwala uzyskać głęboką emocjonalną więź pomiędzy słuchaczem i muzyką. Przewodniki wykonane są z miedzi o bardzo wysokiej czystości, a specjalna izolacja chroni użytkownika przed niepożądanymi zakłóceniami, w postaci słyszalnego szmeru lub trzasków. Te mogą powstawać wtedy, gdy przewód słuchawkowy styka się z zewnętrzną powierzchnią. Funkcjonalność słuchawek zwiększa mikrofon i pilot zdalnego sterowania. Wbudowany układ sterujący odizolowany jest od obwodów audio, dzięki czemu w żaden sposób nie wpływa na jakość dźwięku, zachowując pełną wygodę. Pilot zdalnego sterowania umożliwiają odbieranie połączeń i prowadzenie rozmów telefonicznych, oraz oczywiście rozpoczynanie/zatrzymywanie odtwarzania muzyki.

AudioQuest NightOwl

O innowacyjności modelu NightOwl decydują także wokółuszne muszle słuchawek. Elementy te wykonane są z rewolucyjnego „płynnego drewna”. Ten w pełni naturalny materiał łączy prawdziwe drewno z odzyskanym błonnikiem roślinnym. W porównaniu z plastikiem lub czystym drewnem „ciekłe drewno” ma dużo lepsze właściwości akustyczne i pozwala uzyskać dowolną formę. Nadając muszlom kształt zbliżony do kształtu ludzkiego ucha projektanci AudioQuesta stworzyli konstrukcję, która idealnie dopasowuje się do kształtu głowy użytkownika. Gwarantuje to komfortowe dopasowanie oraz redukuje nacisk na głowę wywierany przez słuchawki.

AudioQuest NightOwl

Najwyższy poziom wygody to również zasługa wykończenia proteinową skórą. Ten bio-pochodny materiał syntetyczny pokrywa miękkie, komfortowo wykończone kołnierze wokółuszne. Proteinowa skóra jest wytrzymała i elastyczna, a do tego wyróżnia się miękkością i fakturą zbliżoną do ludzkiej skóry. Wygodę użytkowania zwiększa pasek nagłowny. Specjalny elastyczny pasek ukryty jest wewnątrz miękkiej, delikatnie amortyzującej wkładki. Całość unosi się pod naciskiem z zewnątrz i automatycznie dopasowuje się do kształtu i wielkości głowy użytkownika.

AudioQuest NightOwl

Impedancja (Ω)25Ω
Czułość (dB/V)99dBSPL / mW
KonstrukcjaZamknięta
ZłączeMini Jack (3.5mm)
Odłączany przewódTak
SkładaneNie
Aktywna redukcja szumówNie
Sterowanie + mikrofonTak
Waga kg0.346

Polecane Produkty

Akcesoria

Inne

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Polecane Produkty

Podobne produkty

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: