Aktualności


Aktualności

Zmiany w klasycznych modelach kolumn ProAc

Z okazji 40 lecia istnienia brytyjska firma przedstawia dwa nowe modele dodając je do swojego bogatego portfolio: Response D2R i Response K6 Signature.

Response D2R

ProAc Response D2 jest produkowany od 15 lat. W tym czasie pozostał niezmieniony i okazał się popularnym wyborem dla osób szukających monitora montowanego na stojaku. ProAc prezentuje nową wersję głośnika Response D2 z wstęgowym przetwornikiem wysokotonowym.

ProAc Response D2R

Podstawowa wersja będzie nadal produkowana. Niestety niemożliwe będzie zmodyfikowanie wersji kopułkowej do modelu z wstęgowym tweeterem , ponieważ obudowa tych ostatnich jest inaczej wycinana niż wersja z tradycyjnym głośnikiem wysokotonowym. Oznacza to, że Brytyjczycy będą oferować równolegle dwie wersje swojego monitora – klasyczną i z wstęgowym tweeterem. Zwrotnicę to tego modelu  zaprojektował założyciel firmy Steward Tyler. Model Response D2R poza standardowym wykończeniem będzie dostępny również w wykończeniu Rose oraz Ebony. 

Response K6 Signature

ProAc K6 zostały zaprojektowane dla audiofilów i jak przystało na prawdziwie high-endowe kolumny zapewniają płynną reprodukcję i niezwykle równą charakterystykę w całym paśmie przenoszenia. Inżynierowie ProAc uznali, że można ten model ulepszyć, montując większą jednostkę średniotonową i nowy, przeprojektowany układ jednostek napędowych.

ProAc Response K6 Signature

Nowy 3-calowy przetwornik średniotonowy został stworzony od podstaw i charakteryzuje się lżejszą kopułką od tej 2-calowej zastosowanej w poprzedniej wersji tego zespołu głośnikowego. Skutkuje to mniejszą bezwładnością i zmniejszeniem podkolorowania, dzięki czemu środek pasma jest bardziej otwarty i naturalny. Przetworniki ułożono w taki sposób, aby uzyskać  lepszą i bardziej ekspansywną scenę dźwiękową z lepszym rozproszeniem.

Głośnik basowy i głośnik wysokotonowy pozostają takie same, jednak całkowicie nowa zwrotnica został zaprojektowany tak, aby odpowiednio do nowego układu napędu głośnika średniotonowego. Kolumna będzie oferowana w standardowych oraz dwóch nowych wersjach kolorystycznych, które będą dostępne tylko dla tego modelu. Będą to Dark Eucalyptus and Tamo Ash.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław