Aktualności


Aktualności

Zaawansowane konstrukcje Michi dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design

Michi

Rotel z przytupem powraca do świata zaawansowanych konstrukcji audio za pośrednictwem trzech produktów klasy high-end sygnowanych logiem Michi – marki słynącej z wyrafinowanych produktów audio. Nowe urządzenia łączą niebywałą jakość dźwięku, perfekcję wykonania oraz najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa.

Rotel, bazując na swoim 55-letnim doświadczeniu w tworzeniu wysokiej klasy urządzeń audio, ma przyjemność wprowadzić na polski rynek trzy całkowicie nowe konstrukcje sygnowane marką Michi. Nazwa ta – świetnie znana w latach 90. XX wieku – stanowi synonim najwyższej jakości dźwięku, doskonałego wykonania i stylowego, uniwersalnego wzornictwa. Chcąc sięgnąć do tych szlachetnych korzeni, przygotowane zostały trzy zupełnie nowe konstrukcje.

Michi P5

W skład gamy produktowej Michi wchodzą: przedwzmacniacz P5, wzmacniacz stereo S5 i końcówka mocy M8. Każdy z tych produktów czerpie z bogatej historii Rotela, a także ogromnej wiedzy i doświadczenia inżynierów, pozyskanych na przestrzeni ponad 50 lat. Osiągnięcie znakomitej jakości brzmienia było możliwe również dzięki rewolucyjnej architekturze wewnętrznej, starannie wyselekcjonowanym komponentom oraz procesowi indywidualnego strojenia akustycznego.

Michi P5 – przedwzmacniacz klasy high-end

Wysoce dopracowany Michi P5 zapewnia wszystko to, co najlepsze w odniesieniu do jakości dźwięku. Konstrukcję wyposażono w autorski układ zasilania, krytycznie dobrane komponenty i dokładnie zaprojektowany układ wewnętrzny. Zastosowane rozwiązania sprawiły, że P5 gwarantuje najwyższą możliwą integralność sygnału audio, jednocześnie eliminując szum i zniekształcenia. Urządzenie wzbogaca kompletna gama wejść dla źródeł analogowych i cyfrowych.

Michi P5

Do kluczowych elementów podczas odtwarzania muzyki należą precyzja oraz detaliczność. Jednak równie ważne jest dostarczenie muzyki pozostającej przyjemnej w odbiorze i sprawiającej radość podczas odsłuchu. Doskonałe odwzorowanie dźwięku okazało się możliwe m.in. dzięki dwóm przetwornikom cyfrowo-analogowym, które odpowiadają za dostarczenie sygnału audio do przedwzmacniacza Class-A. W ten sposób udaje się uzyskać detaliczność, dokładność i najwyższą muzyczną jakość bez uszczerbku na charakterze czy tonalności brzmienia, niezależnie od gatunku muzyki.

Michi S5 i Michi M8 – energia, detaliczność i precyzja

Stereofoniczny wzmacniacz Michi S5 wraz z monoblokami M8 to doskonałe dopełnienia dla przedwzmacniacza P5. Obydwa modele cechują się pracą w klasie AB i są w stanie dostarczyć moc odpowiednio 500 W i 1080 W przy obciążeniu 8 Ω (800 W i 1800 W przy 4 Ω), zapewniając równocześnie wspaniałą jakość dźwięku.

Do otrzymania energetycznego, a zarazem detalicznego i precyzyjnie kontrolowanego basu, projektanci w każdym wzmacniaczu wykorzystali dwa ponadwymiarowe transformatory toroidalne. Dodatkowo zespół 32 wysokoprądowych tranzystorów mocy zasilany jest przez układ z kondensatorami o łącznej pojemności 188 000 µF. W efekcie powstaje gładki, dokładny i relaksujący dźwięk w przypadku nawet najbardziej wymagających kolumn głośnikowych.

Michi M8

„Nowe modele Michi urzeczywistniają wszystko to, co najlepsze w inżynierii, wzornictwie i najwyższej klasie produktów od czasu założenia firmy Rotel w 1961 r.” – przyznał Peter Kao, dyrektor zarządzający i przedstawiciel trzeciej już generacji rodziny Rotela. „Michi urzeczywistnia ewolucję i naturalny proces wzrostu Rotela, odzwierciedlając poświęcenie na rzecz tworzenia cennej wartości nierozerwalnie związanej z najwyższej jakości standardami dumnie kontynuującymi tradycję i dziedzictwo tej ikonicznej marki”.

Michi P5S5 i M8 wyróżniają się nie tylko pod względem jakości dźwięku, ale także spełniają oczekiwania w kwestii wyposażenia. W każdym modelu na płycie czołowej znajdziemy kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, na którym eksponowane są wszystkie niezbędne parametry i informacje dotyczące statusu pracy poszczególnych urządzeń. Wraz z konstrukcjami dostarczany jest pilot zdalnego sterowania, który ułatwia konfigurację i obsługę przy wykorzystaniu wspierających wszystkie popularne systemy sterujące złącza RS232 i Ethernet.

Pierwsze egzemplarze Michi P5S5 są już dostępne w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław