Aktualności


Aktualności

Yamaha WXC-50 i WXA-50 – nowe modele, które zintegrują dowolny zestaw hi-fi/AV lub kolumny głośnikowe z systemem MusicCast

Yamaha prezentuje dwa nowe urządzenia z rodziny MusicCast. Przedwzmacniacz WXC-50 i wzmacniacz zintegrowany WXA-50 umożliwiają podłączenie dowolnego urządzenia audio-wideo lub kolumn głośnikowych do systemu multi-room Yamahy, dzięki czemu mogą być wykorzystane do odtwarzania sygnałów audio udostępnionych w sieci MusicCast.

W założeniu projektantów Yamahy bezprzewodowy przedwzmacniacz strumieniowy WXC-50 ma wzbogacić wysokiej klasy system hi-fi lub kina domowego o kompatybilność z systemem multi-room Yamaha MusicCast. Model ten wyposażony jest w liczne złącza cyfrowe i analogowe, dzięki czemu gwarantuje dwukierunkową komunikację podczas przesyłania dźwięku w ramach całego systemu strefowego. Urządzenie nie tylko może odtwarzać sygnały audio z sieci MusicCast, lecz także udostępnia wszystkim domownikom każde źródło dźwięku podłączone za pośrednictwem WXC-50.

Model WXA-50 jest kompaktowym, bezprzewodowym wzmacniaczem strumieniowym stereo z funkcjonalnością multi-room. Dzięki swojej mocy 2 x 55 W z łatwością może współpracować z większością pasywnych kolumn głośnikowych, zarówno podstawkowych, jak i średniej wielkości wolnostojących. Niewielka obudowa, praktycznie taka sama jak w przedwzmacniaczu WXC-50, może być ustawiona poziomo lub pionowo.

Yamaha WXA-50

Wspólną cechą tych najnowszych konstrukcji Yamahy jest możliwość bezprzewodowego przesyłania muzyki. WXC-50 i WXA-50, podobnie jak inne komponenty systemu MusicCast, obsługują Bluetooth, AirPlay i Wi-Fi. Pozwala to strumieniować dźwięk bezpośrednio ze smartfonu lub tabletu z iOS bądź Androidem, a także z komputerów lub serwera NAS połączonego z domową siecią. Ale każda z tych dwóch konstrukcji swój pełen potencjał pokazuje po zintegrowaniu z systemem multi-room Yamaha MusicCast – wtedy pozwalają korzystać ze wszystkich podłączonych do nich źródeł, a także tych urządzeń, które podłączone są do dowolnego komponentu MusicCast. Po aktywowaniu audiofilskiego trybu high-res, można przesyłać muzykę w rozdzielczości 192 kHz/24 bity.
Do obsługi modeli WXC-50 i WXA-50 można wykorzystać bezpłatną aplikację Yamaha MusicCast dla urządzeń z iOS lub Androidem. Umożliwia ona łatwą konfigurację urządzeń audio-wideo i całego systemu MusicCast, pozwalając jednocześnie na sterowanie poszczególnymi komponentami systemu i zarządzanie odtwarzaniem dźwięku. Specjalny przewodnik przeprowadza użytkownika krok po kroku przez proces instalacji. Po jej zakończeniu, obsługa całego systemu MusicCast jest intuicyjna i wygodna. Podstawowymi funkcjami WXC-50 i WXA-50 można również sterować za pomocą dołączonego do urządzeń pilota zdalnego sterowania.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław