Aktualności


Aktualności

Yamaha RX-S600 – AV w stylu „slim”

Prezentując kompaktowy amplituner AV Yamaha tworzy nowy styl urządzeń kina domowego – „slim” – i ułatwia dopasowanie ich do dużych, płaskich telewizorów.

 

1(27)

RX-S600 jest w pełni funkcjonalną i zaawansowaną konstrukcją, wyróżniającą się wysokiej jakości brzmieniem oraz wszechstronnością przejawiającą się m.in. dostępem do funkcji sieciowych, obsługą technologii MHL i możliwością korzystanie z serwisów muzycznych, np. Spotify. Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży.

RX-S600 to nowatorska konstrukcja, która mimo swoich niezwykle kompaktowych rozmiarów, może pochwalić się wieloma atutami. Amplituner wyróżnia się wysoką jakością brzmienia, na co wpływ mają m.in. dyskretna konfiguracja wzmacniacza i układ low jitter PLL, wszechstronnym dostępem do funkcji sieciowych za sprawą technologii AirPlay, aplikacji AV Controller i certyfikatu DLNA 1.5, a także wygodą użytkowania, m.in. dzięki obsłudze technologii MHL.

Kompaktowe rozmiary, pełnowymiarowy dźwięk

Dzięki wysokości wynoszącej zaledwie 11 cm i głębokości nieprzekraczającej 32 cm, ten nowy model z łatwością zmieści się nawet w bardzo niskich szafkach telewizyjnych. Dzięki temu użytkownik może niemal dowolnie konfigurować przestrzeń w pokoju odsłuchowym i stworzyć zaawansowany zestaw kina domowego dopasowany do telewizora o dużej przekątnej. RX-S600 dostarcza moc 95 W na kanał i potrafi wypełnić bogatym dźwiękiem nawet przestronne pomieszczenia. Wierne brzmienie nowego amplitunera, jest zasługą konsekwentnego stosowania przez Yamahę koncepcji Total Purity Concept. W pełni dyskretny wzmacniacz mocy pomaga minimalizować zniekształcenia, niezależne czyste zasilanie chroni obwód analogowy przed wpływem szumu cyfrowego, a układ low jitter PLL wspomaga optymalizowanie sceny dźwiękowej. Dzięki temu amplituner potrafi wydobyć maksimum możliwości drzemiących w każdym materiale muzycznym, także w plikach wysokiej rozdzielczości FLAC i WAV 192 kHz/24 bity.

2(28)

Muzyka bez przewodów

Ponadto RX-S600 zachwyca funkcjami sieciowymi i wszechstronnością bezprzewodowych połączeń. Dzięki technologii AirPlay użytkownicy iUrządzeń oraz komputerów Mac i PC z zainstalowanymi bibliotekami iTunes mogą bezprzewodowo przesyłać muzykę wprost z telefonu czy komputera do amplitunera AV. Jeszcze większą wszechstronność gwarantuje aplikacja Yamaha AV Controller, która oprócz strumieniowania muzyki pełni także rolę kontrolera całego systemu, w pełni zastępując pilota zdalnego sterowania. Ta bezpłatna aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników urządzeń z Androidem, jak i iUrządzeń, a można ją pobrać z App Store oraz Google+. Dopełnieniem sieciowych korzyści jest możliwość korzystania z internetowego serwisu muzycznego Spotify (po zaktualizowaniu oprogramowania), a także kompatybilność z DLNA 1.5 i dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych. Na tym nie koniec! Bezprzewodową wszechstronność połączeń zwiększają opcjonalne adaptery Wi-Fi (YWA-10) i Bluetooth (YBA-11), dzięki którym do strumieniowania muzyki można wykorzystać domową sieć Wi-Fi lub wybrać wysokiej jakości połączenie w technologii Bluetooth aptX.

3(23)

Wszechstronne połączenia, wideo z telefonu

Dopełnieniem sieciowej funkcjonalności jest wygoda użytkowania. Dzięki obsłudze technologii MHL użytkownicy telefonów kompatybilnych z tą technologią mogą przesyłać do amplitunera materiał wideo (aż do 1080p) z wielokanałowym dźwiękiem. W zapewnieniu fantastycznych wrażeń brzmieniowych z pomocą przychodzi układ optymalizacji dźwięku YPAO. Wykorzystując dołączony do amplitunera specjalny mikrofon układ elektroniczny automatycznie analizuje akustykę pomieszczenia i precyzyjnie dostosowuje parametry dźwięku, aby uzyskać optymalne brzmienie w pozycji odsłuchowej. RX-S600 zapewnia także łatwość podłączeń urządzeń źródłowych. Amplituner wyposażono w 5 wejść HDMI i 1 wyjście z obsługą sygnału 3D, kanałem zwrotnym audio i funkcjonalnością CEC, dzięki której za pomocą jednego pilota można sterować podłączonymi urządzeniami kompatybilnymi z HDMI CEC. W tak wszechstronnym urządzeniu nie mogło zabraknąć kompletu złączy analogowych, przeznaczonych dla starszych urządzeń.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław