Aktualności


Aktualności

Yamaha rozszerza ofertę amplitunerów kina domowego o modele serii RX-Vx85

Firma Yamaha wprowadza na rynek nowe sieciowe amplitunery AV wyposażone w firmowy system multiroom MusicCast, w tym nową funkcjonalność w jego ramach – technologię MusicCast Surround. Pozwala ona użytkownikom bezprzewodowo łączyć z amplitunerem nowe głośniki bezprzewodowe MusicCast 20 i MusicCast 50 jako tylne głośniki surround w zestawach kina domowego. Dodatkowo właściciele sieciowych amplitunerów serii RX-Vx85 będą mogli korzystać także z bezprzewodowego subwoofera MusicCast SUB 100.

Yamaha MusicCast RX-V685

MusicCast – twoja muzyka bezprzewodowo w całym domu

Wszystkie amplitunery sieciowe z serii RX-Vx85 zostały wyposażone w funkcję MusicCast. Ten autorski system Yamahy pozwala przesyłać dźwięk pomiędzy wszystkimi urządzeniami audio z rodziny MusicCast za pomocą domowej sieci Wi-Fi. Możemy zatem sprawić aby muzyka podążała za nami po całym naszym domu. Jeśli chcemy, komponenty MusicCast mogą oczywiście stać się niezależnymi urządzeniami – możemy wówczas słuchać innej muzyki na każdym z urządzeń. Oznacza to, że w kuchni można słuchać radia internetowego, w salonie ulubionej playlisty z serwisu strumieniowego, a głośnik w pokoju dziecięcym będzie odtwarzał piosenki dla maluchów. Wszystko w tym samym czasie! Sterowanie całym systemem umożliwia aplikacja MusicCast Controller dostępna na iOS oraz Androida.

MusicCast Surround - możliwość połączenia z amplitunerem głośników bezprzewodowych MusicCast 20 i MusicCast 50 w roli tylnych głośników kina domowego oraz bezprzewodowego subwoofera MusicCast SUB 100

Nowy system MusicCast Surround firmy Yamaha umożliwia dodanie głośników bezprzewodowych i bezprzewodowego subwoofera jako elementów składowych systemu dźwięku przestrzennego. Z nowymi amplitunerami sieciowymi serii RX-Vx85 przekształcenie salonu w salę kinową jest prostsze niż kiedykolwiek!

Yamaha MusicCast Surround

Bluetooth® – bezprzewodowa muzyka z smartfona, tabletu i innych źródeł Bluetooth

Zastosowany w całej serii RX-Vx85 Bluetooth® pozwala na bezprzewodowe przesyłanie muzyki z Twojego smartfona czy tabletu. Poddany przez inżynierów Yamahy optymalizacji układ Compressed Music Enhancer gwarantuje naturalne brzmienie przesyłanej w ten sposób muzyki. Układ obsługuje też połączenie w kierunku odwrotnym i sprawnie wyśle sygnał do dowolnego urządzania z wbudowanym modułem Bluetooth®. Eliminuje to potrzebę rozprowadzania po mieszkaniu kłopotliwych do ukrycia kabli. Wędrówki po domu ze słuchawkami na głowie stają się możliwe, a na głośniku Bluetooth dowolnego producenta, w sypialni, możesz słuchać np. dźwięku z podłączonego do amplitunera w salonie telewizora.

Yamaha MusicCast RX-V585
Kompatybilność z funkcjami sieciowymi, m.in. internetowymi serwisami muzycznymi i radiem internetowym

Amplituner sieciowy serii RX-Vx85 integruje się z wieloma popularnymi serwisami strumieniowymi, takimi jak m.in. Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz czy Napster. Ich algorytmy są tak skonstruowane, aby na podstawie już wysłuchanych utworów proponować w specjalnych playlistach muzykę zgodną z upodobaniami słuchacza. Tym samym produkty Yamaha odkrywają przez słuchaczem nowe horyzonty muzyczne i praktycznie nieograniczoną bibliotekę plików muzycznych.

Skalowanie wideo do 4K video z wejścia HDMI®

Seria amplitunerów sieciowych MusciCast RX-Vx85 wzbogacona jest o skalowanie do rozdzielczości 4K materiałów wideo przesyłanych poprzez HDMI®. Dzięki temu użytkownicy, którzy zgromadzili bogatą kolekcję filmów nagranych w rozdzielczości 1080p, nie muszą jej wymieniać, aby móc cieszyć się najwyższą jakością obrazu na telewizorze 4K bez potrzeby wymiany kolekcji filmów.

Yamaha MusicCast RX-V485

Dźwięk przestrzenny

Podczas gdy RX-V485RX-D485 oferują dźwięk 5.1 kanałowy, wyższe modele RX-V585RX-V685 obsługują także formaty Dolby Atmos i DTS: X, które są w stanie napędzić kanał górny zapewniając tym samym niepowtarzalne wrażenia słuchowe. Dzięki obecności kanału wysokości widz usłyszy nad sobą przelatujący helikopter czy śpiew ptaków.

Wejścia i wyjścia

RX-V485RX-D485RX-V585 oferują cztery wejścia HDMI i jedno wyjście, podczas gdy RX-V685 oferuje pięć wejść i dwa wyjścia. Porty HDMI zapewniają kompatybilność ze wszystkimi głównymi formatami 4K, w tym z formatami HDR 10, Dolby Vision i Hybrid Log-Gamma oraz kompatybilnością z szeroką gamą kolorów BT.2020 (WCG).

Radio DAB+

Model RX-D485 jest jedynym ampltinerem nowej serii, który wyposażono w możliwość odbioru radia cyfrowego DAB+.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław