Aktualności


Aktualności

Yamaha NS-5000 – flagowe kolumny głośnikowe

Yamaha wzbogaciła swoją ofertę o kolumny głośnikowe NS-5000. Ta spektakularna konstrukcja, nawiązując do wyrafinowanych produktów Yamahy z okresu złotej ery hi-fi, wprowadza dzisiejszych miłośników muzyki do świata doskonałego dźwięku i jednocześnie wyznacza poziom odniesienia dla referencyjnych modeli głośników.

Yamaha NS-5000

Projektując flagowe kolumny głośnikowe NS-5000, Yamaha w doskonały sposób nawiązała do złotej ery hi-fi i konstrukcji, które wytyczyły szlak dla dzisiejszych urządzeń audio. Sięgając po najnowocześniejsze rozwiązania techniczne najnowszy model głośników Yamahy wprowadza nas do przyszłości. NS-5000 Yamaha idzie w ślad za legendarnymi NS-1000M, czego dowodem jest zastosowanie rewolucyjnej konstrukcji głośnika i wyznaczenie referencyjnego poziomu odniesienia dla innych modeli hi-fi.

OpracowywanieNS-5000 projektanci zaczęli od wyselekcjonowania materiału pozwalającego stworzyć idealne membrany. Zylon® jest syntetycznym polimerem, który na tle pozostałych materiałów wyróżnia się swoją charakterystyką akustyczną, a także cechuje się wysoką wytrzymałością na rozciąganie i szybkość akustyczną. Polimer ten pozwala odwzorować dźwięk podobnie do berylu, ale jest odporny na rezonans nieodłączny w przypadku tak twardego materiału. Dzięki tym zaletom konstruktorzy stworzyli membranę zapewniającą niesamowicie liniową odpowiedź częstotliwościową, wyrównaną charakterystykę barwową oraz akustyczną szybkość w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości. Efektem jest perfekcyjne i w pełni naturalne odwzorowanie dźwięku, co dodatkowo zwiększa komfort odsłuchu.

Yamaha NS-5000

Yamaha rozpoczęła prace z Zylonem jako materiałem membrany w 2008 r. Potwierdzeniem jego pozytywnego wpływu na dźwięk jest fakt, że każdy z trzech przetworników w NS-5000 wyposażony został w membrany z tego właśnie materiału. Szczególną uwagę przykuwa zwłaszcza potężny głośnik niskotonowy o średnicy aż 300 milimetrów. Przetwornik współpracuje z systemem bass-reflex. Tunel wentylacyjny wyprowadzony został na tylnej ściance i wykorzystuje autorskie rozwiązanie Yamahy – Twisted Flare Port.

Projektując najnowszą kolumnę głośnikową konstruktorzy podeszli w nowatorski sposób także do kwestii rozpraszania niepożądanego rezonansu tubowego pojawiającego się za głośnikami wysoko- i średniotonowym. Problem ten rozwiązuje specjalnie opracowana komora R.S. Chamber (Resonance Suppression Chamber). Pozwala ona wyeliminować rezonans tubowy i uzyskać wyższą rozdzielczość odtwarzanego dźwięku, co stało się możliwe dzięki zredukowaniu do niezbędnego minimum konieczności stosowania dużej ilości materiałów dźwiękochłonnych wewnątrz obudowy. Dodatkowo projektanci wzbogacili NS-5000 o specjalnie opracowany dla tego modelu akustyczny tłumik drgań. Pozwala on złagodzić fale stojące bez konieczności stosowania dużej ilości materiału wytłumiającego.

Yamaha NS-5000

Dbałość o szczegóły widoczna jest także na zewnątrz. Obudowa wykonana została z laminowanych paneli z białej brzozy z wyspy Hokkaido. Drewno to zostało wybrane ze względu na swoją mechaniczną wytrzymałość i właściwości akustyczne. Ponadto, wykorzystując swoje bogate doświadczenie w pracy z drewnem, konstruktorzy Yamahy zadbali o najwyższą jakość struktury obudowy. Wysoką klasę produktu potwierdza luksusowe wykończenie fortepianowe, które powstało przy użyciu takiej samej farby, podkładu i procesu polerowania jak w przypadku światowej klasy fortepianów Yamaha.

Yamaha NS-5000

Specjalnie dla kolumn głośnikowych NS-5000 projektanci Yamahy specjalnie opracowali także podstawki. Wyposażone w wytrzymałe nogi z aluminium zapewniają kolumnom niesamowitą stabilność i pozwalają uzyskać optymalne brzmienie. Nogi mają lekko zakrzywioną powierzchnię i są zamocowane pod kątem 42 stopni w stosunku do górnej płyty. Pozwala to skutecznie minimalizować efekt odbicia dźwięku od głośnika. Każda z podstawek waży 8 kg i wyposażona jest w stalowe kolce umożliwiające regulację wysokości. W miejsce kolców użytkownik może zastosować gumowe nóżki.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


NS-5000

Yamaha
Głośniki podłogowe
Cena na telefon

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław