Aktualności


Aktualności

Yamaha, NAD, ELAC i Devialet z nagrodami EISA

Już po raz 21. elitarne stowarzyszenie EISA (European Imaging and Sound Association), które zrzesza najważniejsze europejskie magazyny zajmujące się sprzętem audio-wideo, oraz multimediami, przyznało swoje prestiżowe nagrody EISA Awards. Do tegorocznych laureatów należą m.in.: wzmacniacz zintegrowany NAD C 338, amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V483, odtwarzacz strumieniowy Yamaha MusicCast WXC-50, gramofon ELAC Miracord 90 i głośnik bezprzewodowy Devialet Gold Phantom.

EISA 2017-2018

Tytuł WZMACNIACZ „BEST VALUE” EISA 2017-2018 przypadł NAD C 338. To zaawansowany wzmacniacz zintegrowany, który ma predyspozycje do bycia centrum całego systemu. Jego sercem jest impulsowy wzmacniacz dostarczający mocy 50 W na kanał. Urządzenie wyposażono w wejścia cyfrowe, analogowe (w tym Phono), oraz moduł łączności Bluetooth. W uzasadnieniu nagrody zawarto jednak informację o największej nowości wprowadzonej przez to urządzenie: „to pierwszy na świecie wzmacniacz stereofoniczny, kompatybilny z Chromecast, przesyłający muzykę z większości serwisów internetowych za pomocą aplikacji mobilnej”.

NAD C338 EISA

Yamaha MusicCast RX-V483 jest amplitunerem kina domowego, który charakteryzuje się nie tylko doskonałym brzmieniem, ale również wysoką funkcjonalnością. Odzwierciedleniem zalet tego urządzenia jest nagroda stowarzyszenia w kategorii AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018: „Mimo umiarkowanej ceny, RX-V483 jest po brzegi wypełniony funkcjami. Format 5.1 wspiera Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, z ważnym uzupełnieniem - systemem Cinema DSP 3D, który zapewnia specjalne efekty przestrzenne”. Ponadto ten amplituner w pełni obsługuje najnowsze formaty wideo 4K, oraz posiada rozbudowane funkcje sieciowe, w tym system multiroom Yamaha MusicCast.

Yamaha RX-V483 EISA

Drugim z nagrodzonych produktów Yamahy, jest rozbudowany odtwarzacz sieciowy MusicCast WXC-50.  Przyznając tytuł ODTWARZACZ SIECIOWO-STREFOWY EISA 2017-2018 jury wskazało m.in. na dużą wszechstronność urządzenia: „Wbrew swojej drobnej posturze, ten nowy, bezprzewodowy, strumieniujący przedwzmacniacz jest jak szwajcarski scyzoryk w świecie hi-fi, zdolny do wielu różnych zadań”. Po podłączeniu urządzenia do dowolnego wzmacniacza zintegrowanego, amplitunera, lub końcówki mocy użytkownik może odtwarzać muzykę poprzez sieć, oraz korzystać z serwisów muzycznych, czy radia internetowego. Całość dopełnia obsługa systemu multiroom Yamaha MusicCast.

Yamaha WXC-50

Gramofon ELAC Miracord 90 Anniversary firmy Elac, to nie tylko nawiązanie do złotych lat płyt winylowych, ale również oryginalny sposób na uczczenie 90 urodzin niemieckiego producenta. Ten model łączy w sobie ponadczasowy design, wysokiej jakości materiały i brzmienie, które wyróżnia się na tle nawet wyraźnie droższej konkurencji. Kapituła EISA, przyznała Miracord 90 Anniversary nagrodę HIGH-ENDOWY GRAMOFON EISA 2017-2018, w uzasadnieniu zwracając również uwagę na technologie tworzącą ten gramofon: „Masywna podstawa, będąc solidnym oparciem dla ciężkiego talerza, jest szykowana w kilku gustownych wersjach. Elektroniczna kontrola obrotów zapewnia stabilność i wygodną regulację, a ramię z włókna węglowego wyposażono we wkładkę, opracowaną specjalnie dla tego modelu we współpracy z firmą Audio-Technica”.

ELAC Miracord 90 Anniversary EISA

Devialet Gold Phantom zdecydowanie wykracza poza ramy aktywnej kolumny, czym zasłużył na tytuł INNOWACJA HI-FI EISA 2017-2018. To jedno urządzenie bez problemowo zastępuje klasyczne urządzenia audio – komponenty hi-fi, kolumny głośnikowe, kina domowe, czy systemy multi-room – umożliwiając przy tym bezprzewodowe strumieniowanie muzyki ze smartfona, tabletu lub komputera, serwisów strumieniowych i stacji radia radiowego. To co jest jednak najważniejsze, to dźwięk najwyższej klasy. Jak podsumowali jurorzy: „napakowany unikalną techniką, zawierając wzmacniacze ADH o łącznej mocy 4500 W i system zarządzania niskimi częstotliwościami SAM, emituje bas z niezwykle wydajnych przetworników umieszczonych na bocznych ściankach, podczas gdy unikalnej konstrukcji układ koncentryczny przetwarza zakres średnio-wysokotonowy”.

Devialet Gold Phantom EISA

EISA (European Imaging and Sound Association) to elitarne stowarzyszenie zrzeszające wiodące europejskie magazyny zajmujące się elektroniką użytkową. Raz w roku redaktorzy 50 specjalistycznych magazynów o tematyce audio, kina domowego i wideo, fotografii oraz elektroniki samochodowej, pochodzących z ponad 23 europejskich krajów, przyznają prestiżowe nagrody dla wyróżniających się nowości produktowych.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Gold Phantom
Promocja Bestseller

Gold Phantom

Devialet
Głośniki Bluetooth
11 999 zł
10 999 zł
C338
Supercena

C338

NAD
Wzmacniacze zintegrowane
2 999 zł
2 599 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław