Aktualności


Aktualności

Yamaha, NAD, ELAC i Devialet z nagrodami EISA

Już po raz 21. elitarne stowarzyszenie EISA (European Imaging and Sound Association), które zrzesza najważniejsze europejskie magazyny zajmujące się sprzętem audio-wideo, oraz multimediami, przyznało swoje prestiżowe nagrody EISA Awards. Do tegorocznych laureatów należą m.in.: wzmacniacz zintegrowany NAD C 338, amplituner kina domowego Yamaha MusicCast RX-V483, odtwarzacz strumieniowy Yamaha MusicCast WXC-50, gramofon ELAC Miracord 90 i głośnik bezprzewodowy Devialet Gold Phantom.

EISA 2017-2018

Tytuł WZMACNIACZ „BEST VALUE” EISA 2017-2018 przypadł NAD C 338. To zaawansowany wzmacniacz zintegrowany, który ma predyspozycje do bycia centrum całego systemu. Jego sercem jest impulsowy wzmacniacz dostarczający mocy 50 W na kanał. Urządzenie wyposażono w wejścia cyfrowe, analogowe (w tym Phono), oraz moduł łączności Bluetooth. W uzasadnieniu nagrody zawarto jednak informację o największej nowości wprowadzonej przez to urządzenie: „to pierwszy na świecie wzmacniacz stereofoniczny, kompatybilny z Chromecast, przesyłający muzykę z większości serwisów internetowych za pomocą aplikacji mobilnej”.

NAD C338 EISA

Yamaha MusicCast RX-V483 jest amplitunerem kina domowego, który charakteryzuje się nie tylko doskonałym brzmieniem, ale również wysoką funkcjonalnością. Odzwierciedleniem zalet tego urządzenia jest nagroda stowarzyszenia w kategorii AMPLITUNER KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018: „Mimo umiarkowanej ceny, RX-V483 jest po brzegi wypełniony funkcjami. Format 5.1 wspiera Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, z ważnym uzupełnieniem - systemem Cinema DSP 3D, który zapewnia specjalne efekty przestrzenne”. Ponadto ten amplituner w pełni obsługuje najnowsze formaty wideo 4K, oraz posiada rozbudowane funkcje sieciowe, w tym system multiroom Yamaha MusicCast.

Yamaha RX-V483 EISA

Drugim z nagrodzonych produktów Yamahy, jest rozbudowany odtwarzacz sieciowy MusicCast WXC-50.  Przyznając tytuł ODTWARZACZ SIECIOWO-STREFOWY EISA 2017-2018 jury wskazało m.in. na dużą wszechstronność urządzenia: „Wbrew swojej drobnej posturze, ten nowy, bezprzewodowy, strumieniujący przedwzmacniacz jest jak szwajcarski scyzoryk w świecie hi-fi, zdolny do wielu różnych zadań”. Po podłączeniu urządzenia do dowolnego wzmacniacza zintegrowanego, amplitunera, lub końcówki mocy użytkownik może odtwarzać muzykę poprzez sieć, oraz korzystać z serwisów muzycznych, czy radia internetowego. Całość dopełnia obsługa systemu multiroom Yamaha MusicCast.

Yamaha WXC-50

Gramofon ELAC Miracord 90 Anniversary firmy Elac, to nie tylko nawiązanie do złotych lat płyt winylowych, ale również oryginalny sposób na uczczenie 90 urodzin niemieckiego producenta. Ten model łączy w sobie ponadczasowy design, wysokiej jakości materiały i brzmienie, które wyróżnia się na tle nawet wyraźnie droższej konkurencji. Kapituła EISA, przyznała Miracord 90 Anniversary nagrodę HIGH-ENDOWY GRAMOFON EISA 2017-2018, w uzasadnieniu zwracając również uwagę na technologie tworzącą ten gramofon: „Masywna podstawa, będąc solidnym oparciem dla ciężkiego talerza, jest szykowana w kilku gustownych wersjach. Elektroniczna kontrola obrotów zapewnia stabilność i wygodną regulację, a ramię z włókna węglowego wyposażono we wkładkę, opracowaną specjalnie dla tego modelu we współpracy z firmą Audio-Technica”.

ELAC Miracord 90 Anniversary EISA

Devialet Gold Phantom zdecydowanie wykracza poza ramy aktywnej kolumny, czym zasłużył na tytuł INNOWACJA HI-FI EISA 2017-2018. To jedno urządzenie bez problemowo zastępuje klasyczne urządzenia audio – komponenty hi-fi, kolumny głośnikowe, kina domowe, czy systemy multi-room – umożliwiając przy tym bezprzewodowe strumieniowanie muzyki ze smartfona, tabletu lub komputera, serwisów strumieniowych i stacji radia radiowego. To co jest jednak najważniejsze, to dźwięk najwyższej klasy. Jak podsumowali jurorzy: „napakowany unikalną techniką, zawierając wzmacniacze ADH o łącznej mocy 4500 W i system zarządzania niskimi częstotliwościami SAM, emituje bas z niezwykle wydajnych przetworników umieszczonych na bocznych ściankach, podczas gdy unikalnej konstrukcji układ koncentryczny przetwarza zakres średnio-wysokotonowy”.

Devialet Gold Phantom EISA

EISA (European Imaging and Sound Association) to elitarne stowarzyszenie zrzeszające wiodące europejskie magazyny zajmujące się elektroniką użytkową. Raz w roku redaktorzy 50 specjalistycznych magazynów o tematyce audio, kina domowego i wideo, fotografii oraz elektroniki samochodowej, pochodzących z ponad 23 europejskich krajów, przyznają prestiżowe nagrody dla wyróżniających się nowości produktowych.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


C338
Supercena

C338

NAD
Wzmacniacze zintegrowane
2 999 zł
2 599 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław