Aktualności


Aktualności

Yamaha Disklavier Enspire – pierwsze na świecie pianino multi-room

Disklavier Enspire Yamahy to znacznie więcej niż pianino – to pierwszy na świecie instrument muzyczny multi-room, który łącząc się z komponentami systemu MusicCast potrafi zamienić wszystkie pomieszczenia w domu w sale koncertowe. Za sprawą przełomowych funkcji, takich jak obsługa serwisu internetowego Yamaha Disklavier Radio, urządzenie może samodzielnie odgrywać materiał z Internetu, stając się prywatnym, domowym pianistą.

Yamaha Disklavier Enspire jest unikatowym rozwiązaniem przeznaczonym dla różnych modeli profesjonalnych instrumentów muzycznych Yamahy – od klasycznych pianin do koncertowych fortepianów. Dzięki temu zapewnia pianistom niepowtarzalne możliwości ekspresji, a pozostałym domownikom zapewnia nowy wymiar rozrywki, którą z łatwością można zarządzać poprzez bezpłatną aplikację na smartfony i tablety z iOS lub Androidem.

Yamaha Disklavier

Instrument ma zapisane w pamięci 500 utworów, które po wybraniu przez użytkownika zostają odtworzone tak, jakby odgrywał je sam artysta. Bazę nagrań rozszerza Disklavier Radio, które zapewnia dostęp do tysięcy utworów, zarówno fortepianowych, jak i piosenek z wokalem i akompaniamentem. W tym drugim przypadku instrument muzyczny potrafi samodzielnie odegrać sekcję akustyczną przeznaczoną dla pianina/fortepianu, zaś wokale i brzmienie pozostałych instrumentów odtwarzane są przez wbudowane głośniki (tylko w fortepianach) lub przez system hi-fi MusicCast. Gdy system multi-room MusicCast odtwarza muzykę w pomieszczeniu, w którym nie można usłyszeć akustycznego dźwięku Disklavier Enspire, wtedy wykorzystuje cyfrowy dźwięk koncertowego fortepianu Yamaha CFX.

Mimo swoich cyfrowych powiązań, Disklavier Enspire jest w rzeczywistości akustycznym instrumentem zachęcającym do gry samemu. Dodatkowe udogodnienia wspomagają artystę i pozwalają zapisać swoją grę, odtworzyć utwór z pianina za pośrednictwem MIDI lub korzystając z oprogramowania takiego jak Steinberg Cubase, bądź też aktywować jedną z wielu aplikacji do nauki gry na pianinie, np. Piano Diary.

Disklavier Enspire dostępny jest jako opcja dla wielu popularnych pianin i fortepianów Yamaha. Rozwiązanie to dzięki bezstykowym czujnikom optycznym z maksymalną precyzją zapisuje każdy, najdrobniejszy ruch klawiszy, młotków i pedałów. Następnie serwonapęd DSP, znajdujący się na końcach klawiszy wprawia cały mechanizm w ruch. Młotki uderzając w struny tworzą akustyczny dźwięk, który odwzorowuje brzmienie dokładnie tak, jakby grał na nim sam artysta. Ponadto fortepiany Disklavier Enspire (od długości 1,86 m) pozwalają zapisać swoją własną grę na instrumencie, wykorzystując 8-bitową rozdzielczość MIDI (1024 kroki), a następnie precyzyjnie ją odtworzyć.

Yamaha Disklavier

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław