Aktualności


Aktualności

Yamaha Aventage RX-A70 – nowa generacja amplitunerów kina domowego

Yamaha po raz kolejny wprowadza rewolucję w klasie domowych urządzeń audio-wideo. W połowie 2017 r. na rynku zadebiutuje pięć amplitunerów AV z najnowszej serii Aventage RX-A70. Te wyrafinowane konstrukcje kompatybilne są z systemem MusicCast i zapewniają łatwy dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań – wideo 4K, Dolby Atmos®,  DTS:X™, dźwięku high-res, serwisów Tidal i Deezer oraz cyfrowego radia DAB+. Wraz z nowymi modelami w tej klasie urządzeń debiutują także unikatowe funkcje, m.in. Triggered Auto Playback, obsługa Dolby Vision.

Yamaha RX-Ax70

Wprowadzając serię Aventage projektanci Yamahy stworzyli linię amplitunerów AV, które równie doskonale sprawdzają się podczas odtwarzania dźwięku przestrzennego, jak i tradycyjnego stereo. Wraz z debiutem najnowszej serii RX-A70 granica pomiędzy stereo i kinem domowym oraz pomiędzy możliwościami urządzeń zintegrowanych i konstrukcji dzielonych staje się niemal niewidoczna. Dzięki niej użytkownicy mogą z łatwością stworzyć prawdziwie multimedialne centrum domowej rozrywki, idealne zarówno dla miłośników analogowego brzmienia, jak i nowoczesnych rozwiązań cyfrowych.

Yamaha MusicCast RX-A670

Wszystkie modele z najnowszej linii Aventage obsługują autorski system Yamahy – MusicCast. Pozwala on bezprzewodowo przesyłać dźwięk pomiędzy wszystkimi urządzeniami z rodziny MusicCast i stworzyć w pełni funkcjonalny, najbardziej wszechstronny system multiroom. Najnowszym udogodnieniem zwiększającym jego funkcjonalność jest Triggered Auto Playback. Dzięki tej funkcji użytkownik włączając amplituner może automatycznie włączyć wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast w całym domu, które były ze sobą połączone podczas ostatniej sesji odsłuchowej. Wygodę użytkowania nowych modeli zwiększa możliwość przypisania do przycisków SCENE wybranej przez siebie funkcji, np. natychmiastowego dostępu do serwisu muzycznego, ulubionej stacji radiowej (internetowej i analogowej). Tak jak wszystkie modele z rodziny MusicCast, najnowsze amplitunery obsługują łączność bezprzewodową Wi-Fi, Wi-Fi Direct, AirPlay oraz Bluetooth.

Yamaha MusicCast RX-A870

Ale modele z serii Aventage RX-A70 to przede wszystkim urządzenia, które gwarantują spektakularną jakość obrazu. Wszystkie amplitunery AV obsługują pełną rozdzielczość 4K/60p 4:4:4 i wyposażone są w funkcję skalowania wideo do 4K przesyłanego poprzez HDMI. Dzięki temu już dzisiaj, bez konieczności wymiany kolekcji filmów w rozdzielczości 1080p, można cieszyć się pięknym obrazem na ekranach najnowszych telewizorów. Dalsze udoskonalenie jakości obrazu przynosi obsługa standardu Dolby Vision. Rozwiązanie to zapewnia maksymalną szczegółowość w ciemnych i jasnych fragmentach nagrania. Całość dopełnia zgodność z HDCP 2.2 i przepustowością BT.2020.

Yamaha MusicCast RX-A1070

Każdy z nowych amplitunerów, z wyjątkiem MusicCast RX-A670, udostępnia aż 8 wejść i 2 wyjścia HDMI. Pozwalają one na jednoczesne podłączenie praktycznie każdego z obecnie wykorzystywanych źródeł AV – odtwarzacza Blu-ray/DVD, komputera, tabletu, konsoli do gier i wielu innych. Dla ułatwienia współpracy z rzadziej wykorzystywanymi źródłami jedno z wejść HDMI znajduje się na przedniej ściance. Na szczególną uwagę zasługuje praktyczne rozwiązanie dostępne w modelach 9-kanałowych oraz MusicCast RX-A1070. Oba wyjścia HDMI w tych urządzeniach mogą pracować niezależnie od siebie. Pozwala to w tym samym czasie oglądać różne materiały wideo w dwóch pomieszczeniach. Model MusicCast RX-A670 wyposażony jest w 4 wejścia/1 wyjście HDMI, ilość złączy wystarczającą dla większości użytkowników.

Yamaha MusicCast RX-A2070

Amplitunery z serii Aventage już od dawna słyną z perfekcyjnej konstrukcji układu audio. Nad jakością dźwięku we wszystkich amplitunerach RX-A70 czuwają przetworniki cyfrowo-analogowe Burr Brown. W modelach MusicCast RX-A1070 i MusicCast RX-A2070 projektanci sięgnęli po zaawansowane wersje ESS SABRE9006AS, flagową konstrukcję MusicCast RX-A3070 wyróżnia zastosowanie układów ESS ES9026PRO i SABRE9006AS. Pozwalają one w pełni odwzorować piękno dźwięku zapisanego w formatach wysokiej rozdzielczości. Wszystkie modele kompatybilne są z plikami high-res DSD 2,8/5,6 MHz oraz FLAC i WAV 192 kHz/24 bity. Podczas codziennego użytkowania tradycjonalistów ucieszy łatwy dostęp do radia, zarówno analogowego FM, jak i cyfrowego DAB+. Melomani otwarci na techniczne nowinki zwrócą także uwagę na jeszcze łatwiejszy dostęp do muzyki z sieci – nowa seria Aventage obsługuje liczne serwisy muzyczne online, w tym Tidal, Spotify i Deezer. Wyróżnikiem flagowego modelu MusicCast RX-A3070 są wejścia audio XLR. Dzięki nim amplituner tworzy idealną parę z odtwarzaczem Blu-ray Yamaha BDA-1060.

Yamaha MusicCast RX-A3070

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław