Aktualności


Aktualności

Xbox series X – Dolby Atmos ciągle niepotwierdzony

Xbox Series X

Konsole do gier wypierają powoli komputery stacjonarne w roli domowych centrów rozrywki. Nowa generacja konsol to nie tylko gry i filmy w 4k, ale również urządzenia wspierające najnowsze formaty dźwięku i obraz w rozdzielczości nawet 8k. Po zapowiedzi PlayStation 5 od Sony, doczekaliśmy się odpowiedzi ich największego konkurenta – Microsoft zaprezentował Xbox Series X.

O premierze nowego Xboxa mówi się już od targów G3, wtedy Microsoft podał, że pracuje nad enigmatycznym „Projektem Scarlett”. Dziś już wiemy, że „Projekt Scarlett” to następca Xboxa One X – Xbox Series X, który trafi na rynek nie wcześniej, niż jesienią 2020 roku.

Co nowego w Xbox Series X?

Tym razem gigant z Redmont zrezygnował z designu kojarzącego się z konsolami do gier, stawiając na bryłę przypominającą komputer stacjonarny. Ma to zapewnić optymalne chłodzenie konsoli, która według zapowiedzi producenta będzie dzięki temu bardzo cicha. Gracze prześcigają się w spekulacjach na temat wydajności konsoli Xbox Series X w zestawieniu z PlayStation 5. Niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami gier, czy miłośnikami kinematografii, obsługa przestrzennego dźwięku oraz obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości wyniesie naszą ulubioną rozrywkę na nowy poziom.

Xbox Series X

Konsola Xbox Series X ma działać w oparciu o szybkie dyski SSD, procesor AMD najnowszej generacji Ryzen Zen 2 i 16 GB szybkiej pamięci GDDR6 oraz potężny układ graficzny o wydajności porównywalnej do topowych konstrukcji stosowanych w komputerach stacjonarnych.

Rozrywka multimedialna z nowym Xboxem

Spekulacje dotyczące możliwości multimedialnych konsol nowej generacji zapoczątkowało Sony, podając kilka detali dotyczącej swojej konsoli do gier. Dzięki wbudowanemu napędowi optycznemu, Sony będzie odtwarzać filmy Blu-ray w rozdzielczości nawet 8K i wspierać przestrzenny dźwięk 3d, nie jest jednak jasne, czy oznacza to wsparcie systemu Dolby Atmos lub DTS:X. Jest jednak mało prawdopodobne, żeby japoński producent zaprezentował nowy format dźwięku przestrzennego. Sony wprowadziło obsługę standardu Dolby Atmos do konsoli PlayStation 4, opcja ta jest dostępna dla filmów odtwarzanych z Blu-Ray, jednak miłośnicy rozgrywki skarżyli się na niedostateczne wsparcie dźwięku przestrzennego w grach.

Dolby Atmos logo

Zdecydowanie lepiej z dźwiękiem przestrzennym radzi sobie konsola Xbox One X, ta posiada wsparcie Dolby Atmos i szereg gier kompatybilnych z tym standardem. Microsoft już teraz zapowiada, że Xbox Series X będzie najszybszą i najpotężniejszą konsolą nowej generacji. Ta odważna deklaracja oznacza również silną rywalizację w segmencie audio-video. Nowy Xbox również będzie wyposażony w czytnik optyczny, który prawdopodobnie będzie zgodny ze standardem Blu-ray. Nie wiemy jeszcze, czy nowa generacja Xbox będzie zdolna odtwarzać filmy 8k, jednak obsługa Dolby Atmos wydaje się być pewna.

Zadbaj o dźwięk z konsoli najnowszej generacji

W nadchodzących miesiącach poznamy szczegóły dotyczące możliwości obu topowych konsol, niezależnie jednak od tego na jaki system multimedialnej rozrywki padnie wybór, warto zadbać o odpowiedni odbiór dźwięku z konsol nowej generacji. O emocje podczas odtwarzania wielokanałowego dźwięku w filmach i grach zadba odpowiednio dobrany amplituner AV, osoby ceniące kompaktowe rozwiązania z pewnością docenią bogatą ofertę soundbarów.

NAD T758 V3

Cena konsoli Xbox Series X nie została jeszcze ujawniona, oficjalne informacje na ten temat pojawią się tuż przed premierą urządzenia.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


A36
Promocja

A36

Audio Pro
Systemy mini i głośniki bezprzewodowe
3 495 zł
3 222 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław