Aktualności


Aktualności

Xbox Series X bez złącza optycznego

Audeze Mobius carbon

O najnowszej konsoli Xbox Series X wiemy już wszystko, znajdziemy tam potężny procesor wykonany w technologii 7 NM oraz układ graficzny wyposażony w obsługę technologii ray-tracing, konsola zyska też nowe API do obsługi pamięci, dzięki któremu wykorzystanie zasobów konsoli będzie wysoce zoptymalizowane. To, co jednak ciekawiło nas najbardziej, to możliwości dźwiękowe najnowszej konsoli Microsoftu. Wiemy już, że konsola będzie wyposażona w napęd optyczny Blu-ray UHD oraz że… tym razem nie znajdziemy w niej złącza optycznego.

W konsolach, S/PDIF było standardem już w epoce Xbox 360 i PlayStation 3, mimo że złącze to występowało we wcześniejszych odsłonach. Nowa generacja to jednak nowe zasady, standard S/PDIF pozwalał na przesyłanie nieskompresowanego dźwięku stereo albo skompresowanego dźwięku Dolby Digital, który technologicznie staje się już przestarzały. Sygnał można było przekazać do amplitunera kina domowego lub innego urządzenia, które służyło jako przetwornik cyfrowo/analogowy.

Obecnie do przesyłania dźwięku cyfrowego często wykorzystuje się gniazda HDMI ARC, jest to standard zarówno w telewizorach, jak i w soundbarach. Microsoft idąc z duchem czasu zrezygnował z „przestarzałego” złącza i wyposażył konsolę Xbox Series X w wyjście HDMI ARC (Audio Return Channel), które eliminuje potrzebę stosowania standardowego złącza audio.

W konsolach obecnej generacji problem stanowił brak kompatybilności sprzętu między platformami – Xbox One w żadnej wersji nie obsługuje ani słuchawek Bluetooth, ani audio przez USB. To właśnie dlatego miłośnicy dobrego brzmienia musieli wybierać słuchawki kompatybilne ze swoją konsolą. Zrezygnowanie ze standardu optycznego może być krokiem w kierunku unifikacji urządzeń audio między obiema popularnymi platformami gamingowymi.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


ATH-PDG1

Audio-Technica
Słuchawki gamingowe
999 zł
599 zł

CS100

Koss
Słuchawki nauszne
129 zł
99 zł
ATH-ADG1X
Supercena

ATH-ADG1X

Audio-Technica
Słuchawki gamingowe
1 599 zł
999 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław