Aktualności


Aktualności

Jaki wzmacniacz słuchawkowy kupić?

8 ocen

Obecnie przeżywamy prawdziwy boom słuchawkowy. Na rynku dostępne są najróżniejsze słuchawki, od dokanałowych, po duże planarne modele. Każdy możne znaleźć coś dla siebie. Osoby chcące osiągnąć 100% brzmienia swoich słuchawek powinny zastanowić się nad nabyciem wzmacniacza słuchawkowego. Pozwoli on dobrze wysterować słuchawki, a swoimi funkcjami dodatkowymi może wzbogacić nasz system.

Copland DAC-215Skandynawska firma Copland specjalizuje się w zastosowaniu lamp elektronowych w swoich produktach. Pozwalają one uzyskać unikalną, nasyconą barwę. W przypadku wzmacniacz słuchawkowego z przetwornikiem C/A DAC-215 firmy Copland są one elementem toru wzmocnienia.

Czy moje słuchawki potrzebują wzmacniacza?

Nie wszystkie słuchawki potrzebują wzmacniacza słuchawkowego, aby dobrze brzmieć. Wiele słuchawek przenośnych zoptymalizowano pod kątem łatwego wysterowania. Jest jednak wiele konstrukcji, które skorzystają, lub nawet wymagają wzmacniacza do uzyskanego efektu. Przykładem niech będą planarne słuchawki Audeze, które charakteryzują się niską skutecznością i umiarkowaną impedancją. Ogólna zasada mówi, że nauszne słuchawki, które nie są opisane jako przenośne, na pewno odwdzięczą się nam lepszym brzmieniem, jeżeli podłączymy ja do lepszego wzmacniacza. Najlepiej jednak przekonać się samemu i przyjść z posiadanymi słuchawkami do salonu audio, w którym można dokonać odsłuchu. To Twoje ucho powie Ci, czy zakup wzmacniacza jest dobrym pomysłem.

Audeze DeckardWiele wzmacniaczy słuchawkowych posiada wbudowany przetwornik C/A. Audeze Deckard to jedno z takich urządzeń, w środku wygląda niczym pomniejszony wzmacniacz mocy dla kolumn. To dobry znak, świadczący o solidnej budowie urządzenia.

Przenośny, czy stacjonarny?

Stacjonarne wzmacniacze charakteryzują się wysoką mocą i będą doskonałym partnerem dla najbardziej wymagających słuchawek. Często posiadają wiele wejść analogowych, oraz, jeżeli posiadają wbudowany DAC, wejścia cyfrowe. Moon 230HAD to przedstawiciel takich urządzeń, wyposażono go nie tylko w wydajny wzmacniacz słuchawkowy, ale też doskonały przetwornik ES9018K2M. Wzmacniacze przenośne dedykowane są do korzystania w podróży, oraz na przykład w pracy. Posiadają one wbudowane akumulatory odpowiadające za zasilanie, mogąc nieraz służyć za powerbank. Te urządzenia niemal zawsze wyposażone są we wbudowany przetwornik C/A, który wspiera telefon, lub inne przenośne urządzenie w odtwarzaniu muzyki. Dosyć często można w nich znaleźć funkcje podbarwiania dźwięku, takie jak regulacja tonów, lub zwykłe podbicie basu.

Teac HA-P50Doskonałym przedstawicielem przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych jest Teac HA-P50, wyposażony w przetwornik C/A. Pozwala to na podłączenie nie tylko przenośnego urządzenia przez USB, ale również stacjonarnych źródeł, przez złącze optyczne.

Dodatki

Jak już wspomniano w tym tekście, wzmacniacze słuchawkowe, często wyposażone są w przetwornik C/A. Pozwala to stworzyć kompetentny system audio, przy użyciu słuchawek i jednego urządzenia. Wiele z nich, tak jak Copland DAC-215 posiada również regulowane wyjścia analogowe, które pozwalają pracować jako przedwzmacniacz. Wystarczy podłączyć tylko końcówkę mocy, aby zbudować system słuchawkowo – głośnikowy. W przenośnych odtwarzaczach często znajdują się funkcje związane z dopasowaniem dźwięku. Są to na przykład podbicia basu, poszerzanie przestrzeni, czy regulacje tonów.

Lehmannaudio Linear ChromeNieco ekscentrycznie wykonany wzmacniacz słuchawkowy Lehmannaudio Linear Chrome będzie doskonałym towarzyszem dla słuchawek średniej klasy. Zapewni im zdrową dawkę energii, samemu ciesząc oko użytkownika.

Podsumowanie

Wzmacniaczy słuchawkowych jest dostatek. Możemy wybierać spośród nie tylko różnych brzmień, ale też rozmiarów i funkcjonalności. Zwróć uwagę na to, co naprawdę jest Ci potrzebne. Jeżeli posiadasz dobry system audio, a brakuje Ci jedynie wzmocnienia dla słuchawek, wtedy urządzenia pokroju Lehmannaudio Linear Chrome będą najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak budujesz system od zera, wtedy warto zastanowić sięnad urządzeniem z wbudowanym DAC, takim jak Audeze Deckard. Stworzy on doskonałą bazę do budowy całego systemu. Doradzamy posłuchać wybranych wzmacniaczy ze swoimi słuchawkami, aby upewnić się, że stworzą razem synergiczny zestaw, który dostarczy wielu godzin przyjemnych odsłuchów.

Komentarze (1)  /  Ocena: 5.0/5 (8 ocen)

  • lolek185.244.214.2442019-04-19 14:48:41
    Trafiłem na ten artykuł przypadkiem i kompletnie nie potrzebuję wzmacniacza słuchawkowego, a mimo to przeczytałem tekst z prawdziwą przyjemnością. Bardzo fajnei napisany artyku. Gratki Odpowiedz
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


230HAD

Moon
Wzmacniacze słuchawkowe
6 999 zł
Deckard
Supercena

Deckard

Audeze
Wzmacniacze słuchawkowe
3 495 zł
2 950 zł
DAC 215
Promocja

DAC 215

Copland
Wzmacniacze słuchawkowe
8 499 zł
6 999 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław