Aktualności


Aktualności

W pełni zbalansowany tor w premierowych urządzeniach Yamahy

Japoński koncern słynie z naturalnego brzmienia swoich produktów, co widać na frontowych panelach konstrukcji z logo przedstawiającym trzy kamertony. W pogoni za jak najlepsza jakością inżynierowie Yamahy nieustannie poszukują perfekcji, często łącząc ze sobą przeciwieństwa. Widać to w serii 5000, która jest wyrafinowana w swojej prostocie.

Premierowe urządzenia Yamahy

Yamaha jest fenomenem w branży Hi-Fi, to firma z bogatym doświadczeniem w budowie instrumentów muzycznych. Japoński koncern produkuje kilka rodzajów pianin, keyboardy cyfrowe, instrumenty smyczkowe, gitary klasyczne i elektryczne – w tym basowe, instrumenty dęte (kilkanaście odmian, od fletów po tuby),  zestawy perkusyjne i orkiestrowe instrumenty perkusyjne. Ludzie z Yamahy znają się na dźwięku i doskonale wiedzą jak brzmią prawdziwe instrumenty. Dlatego potrafią strwożyć tak wyjątkowe urządzenia jak seria 5000.

Yamaha GT-5000

W skład serii wchodzą gramofon GT-5000, przedwzmacniacz C-5000 i wzmacniacz mocy M-5000. Tym co wyróżnia ją spośród konkurentów, jest w pełni zbalansowany tor sygnału o symetrycznej, lustrzanej konstrukcji – w każdym urządzeniu. Oznacza to, że niczym nie zakłócony sygnał dociera wprost z igły do głośników.

Gramofon GT-5000 jest w linii prostej potomkiem znakomitych konstrukcji Yamahy ze złotej ery Hi-Fi. Bezkompromisowo nawiązuje do konstrukcji z serii „Gigantyczne i Niesamowite” <ang. Gigantic and Tremendous>. Wystarczy jeden rzut oka na GT-5000, żeby mieć pewność, że pierwszy od wielu lat gramofon hi-end wyprodukowany przez japońskiego giganta jest urządzeniem wyjątkowym.

Yamaha GT-5000

Nieprawdopodobnie gruba podstawa i masywny talerz, nawet nieobeznanemu z niuansami Hi-Fi obserwatorowi mówią, ma do czynienia z urządzeniem z najwyższej półki. Ciężka drewniana obudowa i aluminiowy talerz o wadze 5 kg gwarantują stabilność i znakomite tłumienie wibracji – gramofon waży 26.5 kilogramów!

Ten gramofon oferuje swojemu właścicielowi w pełni zbalansowane przetwarzanie sygnału, 24-biegunowy, 2-fazowy silnik synchroniczny prądu zmiennego, generujący precyzyjną falę sinusoidalną, niesamowitą sztywność i stabilność całej swojej konstrukcji oraz wiele więcej.

Yamaha C-5000

Przedwzmacniacz Yamaha C-5000 to doskonały przykład, jak powinno wyglądać czerpanie z tradycji wyprowadzonej wprost ze złotej ery Hi-Fi. Symetryczna architektura układu elementów płytki drukowanej przedwzmacniacza idealnie odzwierciedla lewy i prawy tor sygnałowy. Z fizycznie identycznymi obydwoma kanałami, C-5000 potrafi najdokładniej odwzorować dźwięk, który jest zarówno szeroki, jak i głęboki.

Yamaha C-5000

Aby wyeliminować z sygnału efekt pętli masy, konstruktorzy zdecydowali się zastosować konstrukcję z „pływającym” zasilaniem, którą zastosowano w przedwzmacniaczu gramofonowym, wzmacniaczu wejściowym i stopniach wzmacniacza liniowego. Dwa niezależne transformatory toroidalne zapewniają optymalną separację, która wiernie odwzorowuje oryginalne źródło.

Yamaha M-5000

Wzmacniacz mocy M-5000 to ukoronowanie 130-letniej historii firmy Yamaha. Inżynierowie Yamahy w pogoni za jak najlepsza jakością dźwięku zdecydowali się odizolować od siebie kanały zarówno fizycznie, jak i elektrycznie. Dzięki celowemu uproszczeniu konstrukcji skracającej tor sygnałowy, zminimalizowano straty energii i obniżono impedancję, co gwarantuje wysoką jakość brzmienia.

Yamaha M-5000

Grube przewody i śrubowe połączenia są kolejnym elementem pomagającym zachować niską impedancję M-5000 - minimalizując stratę energii, która mogłaby zazwyczaj pojawić się w przypadku konwencjonalnych połączeń i grup przewodów. Zastosowanie śrub i mosiężnych złączy bezpośrednio na kondensatorach blokowych, w przeciwieństwie do lutu, gwarantuje pewność połączenia i – ponownie - niską impedancję. Dzięki tym rozwiązanym M-5000 jest w stanie napędzić nawet wymagające kolumny, generując 200 watów mocy na kanał.

Dowiedz się więcej o GT-5000, C-5000 i M-5000

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


C-5000

Yamaha
Przedwzmacniacze
Cena na telefon

M-5000

Yamaha
Wzmacniacze mocy
Cena na telefon

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław