Aktualności


Aktualności

Test wzmacniacza zintegrowanego Hegel H390

Hegel H390

Po niedawnych testach wzmacniacza zintegrowanego H590 przyszła pora na sprawdzenie, jak radzi sobie kolejny model z portfolio Hegla, H390. Zadania tego podjął się Tomasz Karasiński z portalu stereolife.pl, a konstrukcja w przeprowadzonych testach z nawiązką spełniła pokładane w niej oczekiwania.

Hegel H390 to wzmacniacz zintegrowany, łączący niepowtarzalną jakość dźwięku i unikatowe funkcje, które wydawały się wcześniej zarezerwowane dla referencyjnych modeli z portfolio Hegla. H390 wyróżnia się światowej klasy dźwiękiem, niepowtarzalną mocą oraz kompatybilnością z takimi usługami jak Apple AirPlay, Spotify oraz Roon. Te elementy, wraz z szeroką funkcjonalnością, sprawiają, że obok tej konstrukcji „trudno przejść obojętnie”:

„Z jednej strony, mamy tu potężny piec z dużym transformatorem, tradycyjnym układem elektronicznym uzupełnionym autorskimi technologiami Hegla, grzejące się radiatory i 250 W na kanał. Rzadko który audiofil przejdzie obok takiego klocka obojętnie. Z drugiej zaś, H390 otwiera nam drzwi do świata cyfrowej muzyki. Jeżeli dobrze ogarniemy temat, nie będziemy musieli kupować żadnego innego źródła. Tak również najnowsze wzmacniacze norweskiej firmy prezentowane są w firmowych materiałach informacyjnych. Nowoczesne wnętrze, elegancka komoda, na niej jeden klocek, a obok piękne, hi-endowe kolumny. To bardzo zachęcająca wizja” – czytamy na stronie stereolife.pl.

Hegel H390

Wzmacniacz zintegrowany H390 wywarł na autorze testów na tyle duże wrażenie, że został określony „sprzętem docelowym dla wielu audiofilów i melomanów”:

„Jeszcze niedawno, gdybyście spytali czy byłbym w stanie pozbyć się całej swojej elektroniki i zastąpić ją dowolnym dostępnym na rynku urządzeniem all-in-one, zostałbym przy lampowcu, odtwarzaczu sieciowym, przetworniku i plątaninie drogich kabli. Dziś moja odpowiedź byłaby inna. Hegel H390 robi dokładnie to samo, ale zamiast stolika ze zbierającymi kurz klockami, mógłbym mieć piękną komodę z półką na winyle. Fakt, tani nie jest. Ale to wzmacniacz na długie, długie lata. Dla wielu audiofilów i melomanów - sprzęt docelowy”.

Hegel H390

Na koniec pan Karasiński pokusił się o wniosek, że jego zdaniem „H390 to (…) najlepszy wzmacniacz zintegrowany w historii norweskiej firmy”. Gdyby ktoś chciał zweryfikować to osobiście, to w tym celu zapraszamy do salonów Top Hi-Fi & Video Design, z kolei do przeczytania pełnego testu odsyłamy tutaj.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Produkty


H390

Hegel
Wzmacniacze zintegrowane
26 999 zł

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Warszawa (Romaszewskiego)
Wrocław